До основних органів сечовивідної системи відносяться сечовий міхур і нирки, саме в цих органах найчастіше виникають різного роду утворення камені, поліпи, кісти й інші патології. Усе це можна виявити та обстежувати ультразвуковим обладнанням.
КОЛИ ПОТРІБНЕ УЗД
Існує ряд випадків, в яких лікар приймає рішення відправити пацієнта на ультразвукове дослідження нирок, до них відносяться:
наявність болю в поперековому відділі хребта;
зміна кольору сечі;
біль при сечовипусканні;
набряклість;
природжені патології та травми органів сечовивідної системи;
випадки гіпертонії, при яких потрібне дослідження ниркової артерії;
захворювання, які пов’язані з порушенням обміну речовин наприклад, діабет;
підозра на наявність кіст або інших новоутворень в нирках.
Лікарі направляють хворого на ультразвукове дослідження сечового міхура, коли підозрюють утворення каменів в сечовому міхурі, треба оцінити розміри та форму сечового міхура, коли у хворого спостерігаються хвороби запального характеру, або ж якщо необхідно оцінити, яка кількість сечі залишається у пацієнта, якщо він страждає на аденому передміхурової залози.
Варто відзначити, що зазвичай лікарі призначають комплексне ультразвукове обстеження усіх органів сечовивідної системи, оскільки усі органи цієї системи тісно пов'язані між собою, і при неправильному лікуванні запальний процес з сечового міхура може легко піднятися в нирки, і негативно відбитися на них.
ПІДГОТОВКА ДО УЛЬТРАЗВУКОВОГО ОБСТЕЖЕННЯ
Щоб правильно підготуватися до УЗД органів сечостатевої системи, треба в першу чергу впродовж декількох днів до проведення процедури дотримуватися певної дієти, яка виключає з себе гострі, жирні, смажені та солодкі продукти, а також капусту, квасолю та горох. Саме такі продукти можуть посилювати запалення або провокувати газовиділення у пацієнта.
Крім того, за 8 годин до УЗД хворому треба останній раз поїсти, а через 1 -1.5 години краще випити активованого вугілля, або його аналога для того, щоб вивести назовні усі гази, які скупчилися в нирках і тим самим зробити УЗД більш якіснішим. Приблизно за годину до цього дослідження треба випити близько літра звичайної води і не ходити в туалет.
УЗД ОРГАНІВ СЕЧОВИВІДНОЇ СИСТЕМИ У МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»
Перед початком проведення цього дослідження пацієнт повинен прилягти і підняти одяг так, щоб лікар міг отримати доступ до ділянки живота, боків і поперекового відділу спини. Після цього лікар наносить на поверхню шкіри невелику кількість спеціального гелю, завдяки якому датчик УЗД краще проводитиме сигнал. Ультразвукові хвилі відбиваються від внутрішніх органів і формують зображення на моніторі. Потім це зображення роздруковують і проводять повний огляд для виявлення можливих патологій.
Ультразвукове дослідження триває близько півгодини.
Захворювання, які можна діагностувати за допомогою УЗД:
запальні процеси в сечовому міхурі (цистит);
запальні процеси в нирках;
пієлонефрит;
наявність новоутворень в нирці (кісти);
наявність в нирках і сечовому міхурі солей, каменів і піску;
підозри на утворення пухлин;
виникнення судинних порушень в органах сечовивідної системи.
За допомогою цього дослідження лікарі можуть вивчити, як розташовані органи сечостатевої системи, яку форму та розмір вони мають. Результат дослідження детально описується лікарем.
У медичному центрі «Оксфорд Медікал» найсучасніше устаткування, яке дозволяє зробити повне обстеження органів сечовивідної системи, а кваліфіковані лікарі допоможуть розшифрувати дані, отримані в результаті дослідження та призначити ефективне лікування.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ