УЗД підшлункової залози в Рівному

Підшлункова залоза це важливий орган зовнішньої та внутрішньої секреції організму людини, яка потрібна для нормального травлення, оскільки відповідає за регулювання обміну вуглеводів. Знаходиться підшлункова залоза глибоко в черевній порожнині, тому пропальпувати її неможливо. Тому, щоб об'єктивно оцінити її стан, лікарі нашого медичного центру використовують найбільш надійний та перевірений спосіб діагностики - УЗ обстеження підшлункової залози.

 

УЗД підшлункової залози Для того, щоб розглянути підшлункову залозу і оцінити її стан, використовується метод сонографії. Варто відмітити, що якщо порушено функціонування підшлункової залози, постраждати можуть й інші внутрішні органи, а особливо печінка. Тому ультразвукові дослідження підшлункової залози практично завжди проводяться комплексом з іншими органами травлення.

У ЯКИХ ВИПАДКАХ ПОКАЗАНО УЗД ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ

Під час сонографічного обстеження лікар визначає розміри та форму підшлункової залози, уважно розглядає її будову та розташування. Лікар намагається якнайкраще вивчити саме структуру підшлункової залози, щоб з'ясувати, чи немає в ній патологій. Приміром, якщо підшлункова залоза з якої-небудь причини запалилася, лікар помітить, що вона стала менше, на ній з'явилися кальцифікати та величезна кількість рубцевої тканини.

 

Лікарі наполягають на проведенні УЗД підшлункової залози:

  • при гострому болі хронічного характеру, який виникає над шлунком під грудьми;

  • під ребрами з лівого боку;

  • при патологічних змінах задніх стінок шлунку, які будуть видні при проведенні процедури гастроскопії;

  • якщо пацієнт відчуває біль при пальпації;

  • якщо шлунок і дванадцятипала кишка змінили свою форму;

  • при гострому або хронічному панкреатиті;

  • коли пацієнт різко втрачає вагу;

  • при частих діареях;

  • при захворюванні жовтяницею.

ПІДГОТОВКА ДО УЗД ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ

Щоб підготуватися до УЗД, потрібно дотриматися обов'язкових умов. Для того, щоб воно було точнішим і правдивішим, пацієнтові треба дотримуватися спеціальної дієти впродовж 3 днів до процедури УЗД. Зі свого раціону необхідно виключити усі продукти, які викликають підвищене газоутворення: свіжі фрукти й овочі, молочну продукцію, воду та інші напої з газом. Крім того, за 12 годин до УЗ дослідження не можна їсти взагалі нічого.

 

Також в день проведення УЗ дослідження лікарі не радять палити, вживати алкогольні напої або лікарські препарати. Якщо у хворого схильність до метеоризму, йому краще прийняти активоване вугілля.

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ УЗ ДОСЛІДЖЕНН ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ В МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ «ОКСФОРД МЕДІКАЛ»

Ультразвукове обстеження підшлункової залози не потребує багато часу, досить лише десяти хвилин. Пацієнт повинен прилягти накушетку,оголити ділянку живота. Далі лікар нанесе на цю ділянку спеціальний гель, щоб підвищити провідність сигналу.

 

В першу чергу підшлункову залозу дивляться, коли пацієнт лежить на спині (він також повинен глибоко вдихнути та затримати дихання). Потім лікар може попросити хворого перекинутися на правий і лівий бік, або навіть встати, щоб оглянути її в положенні стоячи.

 

При проведенні процедури УЗД лікар вивчає особливості будови підшлункової залози і те, як вона розташована стосовно інших внутрішніхорганів і судин  організму людини. Також лікар повинен детально вивчити будову протоки залози, яка знаходиться усередині неї, з'ясувати, яка структура голівки підшлункової залози.

 

Якщо у пацієнта набряк тканин підшлункової залози, то на моніторі лікар побачить ущільнення, якщо залоза запалена, він помітить на ній кальцифікати, а локальні ущільнення або розрідження структури підшлункової залози свідчитимуть про наявність у органі новоутворень.

 

Медичний центр «Оксфорд Медікал» має усе необхідне устаткування для проведення ультразвукових досліджень внутрішніх органів і систем, у тому числі підшлункової залози. Наші висококваліфіковані фахівці зможуть провести процедуру на найвищому рівні!

 

Для запису телефонуйте за номерами телефонів: (067) 840 40 50 і (0362) 40 40 50

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиКулаков Михайло Станіславович

Лікар УЗД Відео-візитка
Кулаков Михайло СтаніславовичЛікар УЗД Відео-візитка

Симона Петлюри, 19;

інформація про лікаря

1993 – 1999 рр. - Навчання у Львівському державному медичному університеті, медичний факультет.

1999 – 2000 рр. - інтернатура за спеціальністю ”Терапія” на базі Тернопільського державного медичного університета ім.І.Я.Горбачевського

2000 - 2001 рр. - викладач медичної психології медичного коледжу м.Рівне

2001 – 2003 рр. - лікар терапевт Центральної міської лікарні м.Рівне

2013 - 2015 рр. - лікар УЗД, санаторій “Червона калина”

З 2015 р - Працює лікарем УЗД в МЦ “Оксфорд медікал Рівне”

показати повний текст

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом