Вакцинація в Рівному

Вакцинація – це найбільш ефективний, а іноді й єдиний спосіб не допустити інфікування. Завдяки введеній вакцині організм отримує можливість виробити імунітет до захворювання і не допустити ускладнень.

І хоча зараз в Україні сформувалося неоднозначне відношення до вакцинації, а сама вона вважається добровільною, деякі її види обов’язкові – від кору, коклюшу, гепатиту, туберкульозу, поліомієліту, правця, гемофільної інфекції, краснухи, паротиту та дифтерії. Усі інші види вакцинації – додаткові, й від них можна відмовитися, проте в кожному з таких випадків необхідно тверезо оцінювати ризики й розуміти наслідки, в тому числі для оточення.

Загальна вакцинація – це саме та причина, яка дозволила підняти тривалість життя й скоротити дитячу смертність. Її головний принцип роботи полягає у формуванні стійкості до хвороб і інфекцій шляхом введення в організм антигену. Формування імунітету значно скорочує ризик поширення захворювань і провокації масових епідемій.

З чого складається вакцина

У якості матеріал, який використовується в ході вакцинації, можуть бути використані різні основи:

  • ослаблені штами бактерій і вірусів;

  • очищені частки хвороботворних мікроорганізмів;

  • синтетичні матеріали.

У кожному з випадків ефективність і безпека вакцини підтверджена клінічно.

Коли можна і не можна робити щеплення

У більшості випадків щеплення робляться згідно календаря вакцинації, починаючи з дитячого віку. Додаткові щеплення, наприклад, від грипу, можна робити щороку, враховуючи епідеміологічний прогноз Міністерства охорони здоров’я. Інші ж щеплення можуть робитися превентивно – наприклад, якщо ви зібралися в поїздку в іншу країну, де існує достатньо високий ризик інфікування.

У ряді випадків щеплення слід відкласти – до завершення періоду загострення хронічних захворювань. Чинником може стати й наявність алергічної реакції на один з компонентів вакцини, а також важкі вроджені хвороби імунної системи, коли організм не в змозі виробляти імунітет, проте подібне зустрічається вкрай рідко.

Комбіновані вакцини

Отримати імунітет завдяки вакцинації можна як від одного захворювання, так відразу від декількох. До складу комбінованих вакцин можуть входити від трьох до десяти окремих препаратів – клінічно доведено, що імунна система людини в змозі дати адекватну відповідь навіть такій великій кількості антигенів. Такий підхід часто використовується у випадку з дітьми, під час календарної вакцинації.

Використання комбінованих вакцин в Україні стає усе більш популярним і дозволяє скоротити візити до лікаря та понизити рівень психологічної напруженості дитини і батьків. По-друге, комбіновані вакцини забезпечують своєчасність вакцинації.

Що робити після вакцинації

Вакцинація значно відрізняється від простого внутрішньом’язового прийому препаратів, і після неї потрібний контроль самопочуття.

У деяких випадках того ж дня або на наступний день можуть з’явитися наступні симптоми:

  • почервоніння на місці уколу;

  • підвищення температури більше 39 °С;

  • відсутність апетиту;

  • нудота і блювота;

  • пригнічений стан, апатія;

  • судоми;

  • непритомність.

Це нестандартна реакція на щеплення і у разі появи подібних станів необхідно звернутися до лікаря за місцем вакцинації або ж до найближчої медичної установи.

Сезонна вакцинація, щеплення від грипу

З початком осені в Україні традиційно підвищується кількість захворювань ГРВІ та грипу. Між тим від них цілком можна вберегтися – за допомогою своєчасної вакцинації.

Щеплення від грипу необхідно робити якомога раніше, ще до початку його активності. МОЗ рекомендує вакцинуватися до кінця жовтня, проте й після цього, коли епідемія вже почалася, від такого щеплення буде користь. Ефективність вакцини складає близько 85–98 відсотків, але навіть якщо захворювання все-таки сталося, його симптоми протікатимуть в набагато легшій формі, а наслідків не буде. 

Головне – використати якісну вакцину, й краще якщо це буде Ваксігрип (Франція). Зробити таке щеплення ви зможете у медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Рівному – записуйтеся по телефону (0362) 40-40-50 або (067) 840-40-50.

Забезпечте собі надійний захист від інфекції й не хворійте!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом