(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Дитячий ендокринолог в Рівному

Ендокринологія – розділ науки, який вивчає гормональну систему людини. Вона розкриває взаємозв’язок усіх процесів всередині організму з рівнем гормонів. 

Як відомо, від правильної роботи ендокринної системи залежить розумовий та фізичний розвиток, статеве дозрівання, стан шкіри, волосся, нігтів, обмін речовин, стійкість імунної системи до зовнішніх збудників та всі інші функції організму. Виходячи з цього, можна зрозуміти, наскільки важливо слідкувати за гормональним здоров’ям дитини – від цього буквально залежить майбутнє малюка, його життя та здоров’я.

Ендокринними патологіями у дітей займаються дитячі ендокринологи. Звертатися на консультацію варто при перших же проявах дисфункцій ендокринних органів або ж з профілактичною метою раз на один-два роки.

Симптоми дисфункції ендокринної системи 

Особливість дитячої ендокринології полягає у тому, що подібні патології можуть проявлятися абсолютно нетипово або навіть маскуватися під інші хвороби. Як от цукровий діабет у неповнолітніх часто схожий на «гострий живіт» або інфекційне захворювання. Саме тому потрібно ретельно слідкувати за здоров’ям дитини та розпізнавати навіть мінімальні відхилення від норми.

Особливу увагу варто приділяти таким симптомам:

  • надмірна дратівливість;

  • зниження уваги, здібностей до навчання;

  • порушення біоциклів (вночі поганий сон, а вдень надмірна сонливість);

  • різка втрата ваги або її збільшення без видимих на те причин;

  • часті респіраторні захворювання, які вказують на зниження імунітету;

  • випадіння волосся, сухість шкіри;

  • біль у передній частині шиї, не пов’язаний із ЛОР-захворюваннями;

  • надмірне потовиділення;

  • постійна спрага;

  • часте сечовипускання, особливо в нічний період.

Додатковими показниками стає невідповідність ознак статевого дозрівання віку дитини (збільшення молочних залоз, поява волосяного покриву в паховій та пахвовій зоні проявляється до 8 років або відсутня після 13 років).

Найрозповсюдженіші ендокринні патології у дітей

Проблеми з гормональною системою поділяються на вроджені та набуті. Дитячий ендокринолог лікує обидві категорії захворювань.

Найчастіше у дітей різного віку виявляють порушення статевого дозрівання, патології щитоподібної залози (гіпертиреоз, гіпотиреоз, зоб, йододефіцитні патології). Зустрічаються й порушення роботи гіпоталамуса та гіпофіза (хвороба Іценко-Кушинга, диенцефалопатія та ін.). Часто виявляється дисфункція наднирників. Особливу небезпеку несе цукровий діабет першого та другого типів.

Дитячі ендокринологи медичного центру «Оксфорд Медікал» діагностують та лікують порушення росту, дитяче ожиріння, хвороби кісткової системи, пов’язані з дисфункцією ендокринних залоз та багато інших хвороб гормонального походження.

Діагностика та лікування ендокринних патологій

Діагностика будь-якої ендокринної хвороби розпочинається із виявлення симптомів хвороби батьками або самою дитиною та первинного огляду лікаря.

Основні методи обстежень – це ультразвукова діагностика та лабораторні дослідження. До других відносяться специфічні аналізи на гормони цільової ендокринної залози. В якості додаткової діагностики може бути використана ЕКГ, холтер, доплерографія й інші інструментальні види обстежень. 

Лікування гормональної системи індивідуальне. При тяжких діагнозах або запущених випадках використовується гормонозамісна терапія. Але таке лікування відноситься до радикальних заходів. Зазвичай ендокринологи намагаються скорегувати гормональний фон немедикаментозними способами. Наприклад, збагаченням раціону дитини мікроелементами (йод, селен, кальцій), вітамінами (вітамін Е, вітамін Д та ін.), додаванням до харчування біологічно активних добавок та рослинних засобів. 

Якщо у дитини з’являються симптоми ендокринних захворювань, вже є установлений діагноз або ж потрібно пройти профілактичний огляд – звертайтеся до дитячого ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал». Лікар проведе первинну або додаткову діагностику, з’ясує або скорегує діагноз та призначить дійсно ефективну лікувальну схему.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.78, голосів: 107 )
послуги Відділення Дитячий ендокринологЦіна
Консультація дитячого лікаря ендокринолога 500.00 грн
Консультація будь-якого дитячого лікаря онлайн 350.00 грн
Консультація будь-якого дитячого лікаря 500.00 грн
Повторна консультація будь-якого дитячого лікаря 500.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом