УЗД – один з найкращих методів діагностики для дітей, здатний виявити патологію на ранньому етапі розвитку. У випадку з дітьми ультразвукове дослідження застосовується частіше, ніж у випадку із дорослими, що пояснюється, по-перше, нешкідливістю, а по-друге, нетравматичністю, ніж, скажімо, у випадку дослідження за допомогою ендоскопа.
Ультразвукове дослідження, окрім своєї нешкідливості для дитячого організму, відрізняється високою ефективністю та інформативністю, дозволяє лікарю наочно оцінити анатомічну структуру внутрішніх органів дитини – нирок, печінки, серця, підшлункової залози, м’язів, суглобів і навіть стан головного мозку – в цьому випадку процедура ультразвукового дослідження називатиметься нейросонографією.
КОЛИ ДИТИНІ НЕОБХІДНО ПРОЙТИ УЗД
Ультразвукове обстеження зазвичай призначає дільничний педіатр або профільний фахівець, до якого батьки привели свою дитину. Призначають таку процедуру і новонародженим (її треба пройти в перші три місяці життя малюка):
ультразвукове дослідження нирок;
УЗ-сканування головного мозку (нейросонографія);
ультразвукове дослідження тазостегнових суглобів.
Батьки повинні знати, що ультразвукова діагностика базується на непроникаючому випромінюванні, а тому не завдає ніякої шкоди дитячому організму. Це сучасне та високоточне устаткування, що дає зображення у високому розділенні.
Найчастіше у дитячому віці УЗД застосовується для виявлення патології головного мозку, нирок і тазостегнових суглобів, що не завжди має зовнішній прояв. Таке обстеження допомагає вчасно виявити недугу та почати оперативне лікування.
УЗД ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ
Таке дослідження допомагає визначити патологічні зміни розмірів або структури щитовидки, особливості її кровоточу та виявити наявність пухлин, кіст і інших об’ємних утворень.
УЗД ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ
Ефективний метод обстеження печінки, жовчного міхура, селезінки та підшлункової залози. Найчастіше застосовується у разі гастроентерологічних захворювання у дитини, при травмах черевної порожнини та інфекціях. Вимагає деякої підготовки: рекомендується проводити обстеження натщесерце, в першій половині дня. Іноді за три дні до проходження УЗД рекомендують ввести дієту, що виключає газоутворення.
УЗД НИРОК І СЕЧОВОГО МІХУРА
Застосовується для визначення ряду природжених аномалій розвитку – полікістозу, гідронефрозу і гіпоплазії нирок, діагностування запальних процесів і функціональних порушень.
При призначенні УЗД нирок рекомендується мінімальне вживання рідин, а у разі комплексного обстеження сечовидільної системи – навпаки, більше пити, тобто проводити УЗД при повному сечовому міхурі. Необхідність цього визначає лікар.
УЗД ТАЗОСТЕГНОВИХ СУГЛОБІВ
Дослідження тазостегнових суглобів дозволяє визначити різні види патологій і вивихи.
У будь-якому з цих випадків рання діагностика у медичному центрі Оксфорд Медікал за допомогою УЗД допоможе визначити проблему та уникнути ускладнень!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ