записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок

Прийом гінеколога + відеокольпоскопія 300 грн

Ви знаходитесь на сайті Рівненської клініки

Вибрати інше місто
 

Доплерографія судин голови та шиї

Доплерографія – сучасна методика діагностики загального стану судинної системи організму і потоку крові, яка проводиться для того, щоб визначити наявність можливих відхилень у роботі судин і визначити, які захворювання могли до них призвести. Це дослідження має декілька назв – ультразвукова доплерографія(УЗДГ), ультразвукове дослідження судин(УЗДС) або дуплексне сканування(ДС).

Доплерографія судин голови та шиїКоли потрібне УЗД судин голови та шиї

Доплерографія судинної системи голови і шиї вважається новим та сучасним методом діагностування різних судинних захворювань. Завдяки цьому дослідженню лікар може отримувати усі необхідні дані про те, яка швидкість рушійного кровотоку на певній ділянці судини, який об'єм має кров'яна маса. На підставі цієї інформації лікар може виявити стан судинних стінок, порушення кровотоку, а також точно розглянути, чи немає у судинах закупорок або стенозу, і оцінити колатеральний кровообіг у судинах. Також ця методика дослідження може застосовуватися для оцінки змін потоку крові у судинах хребта(артеріях) і для діагностування аневризмів судин мозку.

 

Ця діагностика проводиться для того, щоб:

  • оцінити загальну будову й прохідність судин(визначити, чи є в них які-небудь дефекти, бляшки або тромби);

  • розглянути, як шийний відділ хребта може впливати на стан судин(наявність у пацієнта остеохондрозу може стати причиною порушеного кровопостачання у головному мозку);

  • виявити патології у розвитку судин;

  • оцінити стан вен;

  • визначити, на скільки підвищений внутрішньочерепний венозний тиск.

В результаті доплерографія допомагає лікареві визначити, в якому стані знаходитися кровопостачання головного мозку, і чи входять ці дані в загальні норми референтних значень, і якщо не входять, то які причини порушеного кровообігу.

 

Також при проведенні доплерогарфії дуже важлива динаміка оцінювання результатів, тобто результати дослідження можуть порівнюватися з даними, отриманими в процесі попередніх результатів. Спостереження судин у динаміці може допомогти лікареві спрогнозувати перебіг хвороби й виявити його природу – стабільну або прогресуючу, оцінити міру розвитку хвороби й те, чи має ефективність призначене лікування. Така діагностика проводиться для того, щоб відкоригувати поточне лікування й уникнути небажаних ускладнень.

 

Медики рекомендують робити діагностику судинної системи голови та шиї за наявності судинних патологій або для того, щоб знайти причину різких запаморочень, втрати рівноваги при русі або шуму в голові. За допомогою УЗДГ магістральних артерій головного мозку можна знайти причини, через які порушується нормальний розвиток кровообігу голови та головного мозку.

 

Якщо пацієнт постійно скаржиться на головний біль, потрібне ретельне дослідження судин, завдяки чому лікар зможе поставити правильний діагноз і призначити ефективну терапію. Також подібні дослідження є хорошою профілактикою складних захворювань, які зазвичай розвиваються з роками. Окрім головного болю, причиною звернення до лікаря може стати хронічна втома, проблеми зі сном, часті запаморочення та перинатальна енцефалопатія. І якщо не затягувати із зверненням до лікаря, можна виявити захворювання на ранніх стадіях і уникнути їх подальшого розвитку.

У яких випадках показана процедура доплерографії?

  • коли наявні фактори ризику розвитку атеросклерозу;

  • якщо у пацієнта артеріальна гіпертензія;

  • перенесені інфаркт або інсульт;

  • наявність в ділянці голови чи шиї новоутворень;

  • епілептичні напади.

Підготовка до доплерографії судин голови і шиї

Для того, щоб результати цієї діагностики були точнішими, перед проведенням УЗДГ слід відмінити прийом судинних засобів, а також препаратів, які містять кофеїн. Також варто утриматися від паління, вживання кави або міцного чаю. Не рекомендується відміняти медикаментозні препарати лише пацієнтам, які приймають їх регулярно (при аритмії, гіпертонічній хворобі, ішемічній хворобі серця).

 

У медичному центрі «Оксфорд Медікал» ви зможете пройти повне доплерографічне дослідження судин шиї і голови за допомогою сучасного діагностичного устаткування. Звертайтеся до нас - і професійні лікарі допоможуть вам в рішенні ваших проблем.

 

Для запису телефонуйте за номерами телефонів: (067) 840 40 50 і (0362) 40 40 50

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки