Доплерографія судин голови та шиї в Рівному

Доплерографія – сучасна методика діагностики загального стану судинної системи організму і потоку крові, яка проводиться для того, щоб визначити наявність можливих відхилень у роботі судин і визначити, які захворювання могли до них призвести. Це дослідження має декілька назв – ультразвукова доплерографія(УЗДГ), ультразвукове дослідження судин(УЗДС) або дуплексне сканування(ДС).

КОЛИ ПОТРІБНЕ УЗД СУДИН ГОЛОВИ ТА ШИЇ

Доплерографія судин голови та шиїДоплерографія судинної системи голови і шиї вважається новим та сучасним методом діагностування різних судинних захворювань. Завдяки цьому дослідженню лікар може отримувати усі необхідні дані про те, яка швидкість рушійного кровотоку на певній ділянці судини, який об'єм має кров'яна маса. На підставі цієї інформації лікар може виявити стан судинних стінок, порушення кровотоку, а також точно розглянути, чи немає у судинах закупорок або стенозу, і оцінити колатеральний кровообіг у судинах. Також ця методика дослідження може застосовуватися для оцінки змін потоку крові у судинах хребта(артеріях) і для діагностування аневризмів судин мозку.

 

Ця діагностика проводиться для того, щоб:

  • оцінити загальну будову й прохідність судин(визначити, чи є в них які-небудь дефекти, бляшки або тромби);

  • розглянути, як шийний відділ хребта може впливати на стан судин(наявність у пацієнта остеохондрозу може стати причиною порушеного кровопостачання у головному мозку);

  • виявити патології у розвитку судин;

  • оцінити стан вен;

  • визначити, на скільки підвищений внутрішньочерепний венозний тиск.

В результаті доплерографія допомагає лікареві визначити, в якому стані знаходитися кровопостачання головного мозку, і чи входять ці дані в загальні норми референтних значень, і якщо не входять, то які причини порушеного кровообігу.

 

Також при проведенні доплерогарфії дуже важлива динаміка оцінювання результатів, тобто результати дослідження можуть порівнюватися з даними, отриманими в процесі попередніх результатів. Спостереження судин у динаміці може допомогти лікареві спрогнозувати перебіг хвороби й виявити його природу – стабільну або прогресуючу, оцінити міру розвитку хвороби й те, чи має ефективність призначене лікування. Така діагностика проводиться для того, щоб відкоригувати поточне лікування й уникнути небажаних ускладнень.

 

Медики рекомендують робити діагностику судинної системи голови та шиї за наявності судинних патологій або для того, щоб знайти причину різких запаморочень, втрати рівноваги при русі або шуму в голові. За допомогою УЗДГ магістральних артерій головного мозку можна знайти причини, через які порушується нормальний розвиток кровообігу голови та головного мозку.

 

Якщо пацієнт постійно скаржиться на головний біль, потрібне ретельне дослідження судин, завдяки чому лікар зможе поставити правильний діагноз і призначити ефективну терапію. Також подібні дослідження є хорошою профілактикою складних захворювань, які зазвичай розвиваються з роками. Окрім головного болю, причиною звернення до лікаря може стати хронічна втома, проблеми зі сном, часті запаморочення та перинатальна енцефалопатія. І якщо не затягувати із зверненням до лікаря, можна виявити захворювання на ранніх стадіях і уникнути їх подальшого розвитку.

У ЯКИХ ВИПАДКАХ ПОКАЗАНА ПРОЦЕДУРА ДОПЛЕРОГРАФІЇ?

  • коли наявні фактори ризику розвитку атеросклерозу;

  • якщо у пацієнта артеріальна гіпертензія;

  • перенесені інфаркт або інсульт;

  • наявність в ділянці голови чи шиї новоутворень;

  • епілептичні напади.

ПІДГОТОВКА ДО ДОПЛЕРОГРАФІЇ СУДИН ГОЛОВИ І ШИЇ

Для того, щоб результати цієї діагностики були точнішими, перед проведенням УЗДГ слід відмінити прийом судинних засобів, а також препаратів, які містять кофеїн. Також варто утриматися від паління, вживання кави або міцного чаю. Не рекомендується відміняти медикаментозні препарати лише пацієнтам, які приймають їх регулярно (при аритмії, гіпертонічній хворобі, ішемічній хворобі серця).

 

У медичному центрі «Оксфорд Медікал» ви зможете пройти повне доплерографічне дослідження судин шиї і голови за допомогою сучасного діагностичного устаткування. Звертайтеся до нас - і професійні лікарі допоможуть вам в рішенні ваших проблем.

 

Для запису телефонуйте за номерами телефонів: (067) 840 40 50 і (0362) 40 40 50

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиКулаков Михайло Станіславович

Лікар УЗД Відео-візитка
Кулаков Михайло СтаніславовичЛікар УЗД Відео-візитка

Симона Петлюри, 19;

інформація про лікаря

1993 – 1999 рр. - Навчання у Львівському державному медичному університеті, медичний факультет.

1999 – 2000 рр. - інтернатура за спеціальністю ”Терапія” на базі Тернопільського державного медичного університета ім.І.Я.Горбачевського

2000 - 2001 рр. - викладач медичної психології медичного коледжу м.Рівне

2001 – 2003 рр. - лікар терапевт Центральної міської лікарні м.Рівне

2013 - 2015 рр. - лікар УЗД, санаторій “Червона калина”

З 2015 р - Працює лікарем УЗД в МЦ “Оксфорд медікал Рівне”

показати повний текст

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом