*
показати повний текстЕндоскопія – це один із найбільш надійних та інформативних способів діагностування захворювань. Полягає він у введенні через природні шляхи (ніс, рот, анальний отвір) спеціального пристосування, ендоскопа – тонкої трубки з цифровою відеокамерою на кінці.
Використовуючи ендоскоп, медичний фахівець отримує можливість оцінити стан внутрішніх органів пацієнта – швидко та безболісно.
Проведення цього обстеження може бути призначене при досить широкому колі захворювань і патологій, проте найчастіше це проблеми із верхніми та нижніми відділами травного шляху (постійна гіркота й неприємний запах із рота, кисла відрижка, печія, нудота, різкий або ниючий біль у шлунку, особливо після уживання їжі, поганий апетит, чорний стул або із стул із прожилками крові).
Це обстеження також призначають при хронічних захворюваннях шлунку та дванадцятипалої кишки, підозрі на виразку, онкологічних поразках шлунково-кишкового тракту й моніторингу їх лікування. Відеоендоскопічне обстеження проводять при захворюваннях бронх і жовчовивідних проток, за допомогою ендоскопа роблять біопсію й визначають НР у біоптаті слизової оболонки шлунку. У ряді випадків ендоскопія потрібна для огляду верхніх і нижніх відділів дванадцятипалої кишки, ву тому числі термінального відділу клубової кишки.
Проводиться в цілях визначення патології й може включати як простий огляд ураженої ділянки через цифрову відеокамеру, так і отримання зразків тканин за допомогою спеціальних щипців для біопсії або щіток.
Додатково ендоскоп може бути оснащений сонографом, що дозволить оцінити кровотік або побачити ушкодження слизової оболонки. Крім того, існує метод ендоскопічного УЗД, коли лікар отримує максимально точну інформацію про стан внутрішніх органів (приміром, тонкого кишечника).
За допомогою ендоскопа можна проводити не лише діагностичні, але й лікувальні процедури. Так, терапевтичну ендоскопію застосовують при витяганні із шлунково-кишкового тракту чужорідних тіл, при стентуванні й посіченні пухлин, термічній та лазерній коагуляції, ін’єкціях лікарських препаратів, при варикозному бандажі, склеротерапії та накладенні кліпс. Не обійтися без ендоскопа й при декомпресії гострої дилатації ободової кишки, усуненні завороту або інвагінації.
Як саме треба готуватися до проведення ендоскопії у кожному конкретному випадку, повідомляє лікар. Цей процес завжди індивідуальний. Наприклад, дослідження стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки проводять натщесерце, при цьому не можна навіть пити воду й приймати лікарські препарати. А при колоноскопії додатково до цього за декілька днів до обстеження треба дотримуватися певної дієти й максимально виключити клітковину (фрукти, боби, картопля, молоко, чорний хліб).
Повний список заборонених продуктів зазвичай пацієнта повідомляє лікар, який направляє на обстеження. У доповненні до цього може знадобитися прийом послаблюючих засобів й очисні клізми з певним інтервалом. У деяких випадках проведення ендоскопії протипоказане – це шоковий стан пацієнта, сердечні аритмії, інфаркт, перитоніт або гостра перфорація, рубцеві зміни стравоходу, хімічні опіки слизової оболонки, а також травматичні ушкодження або надто тонкі стінки судин.
Можливість одночасного виконання як діагностичних, так і лікувальних заходів дозволяє вважати відеоендоскопію одним із найбільш ефективних способів терапії. Вона забезпечує гарне візуальне оцінювання уражених областей організму, а іноді навіть більш інформативна, ніж УЗД, КТ, МРТ чи рентгеноконтрастне дослідження й дозволяє виявити захворювання і патологічні стани горла, бронхів, шлунку, стравоходу та дванадцятипалої кишки.
Сучасне устаткування, можливість проведення обстеження у будь-який слушний для пацієнтів час, безболісність, відсутність дискомфорту й максимально точний результат – ось основні переваги звернення до медичного центру «Оксфорд Медікал»!
Фіброгастродуоденоскопія (ФГДС) +тест на НР | 900.00 грн | |
Колоноскопія з анестезією (медикаментозний сон) | 4500.00 грн | |
Відеоколоноскопія | 2000.00 грн |
Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону
відділення: Ендоскопія
відділення: Ендоскопія
відділення: Ендоскопія
відділення: Ендоскопія
відділення: Ендоскопія
Акції
м. Рівне, вул. Грушевського, 26
телефон:
0 800 30 40 50
показать - Viber, Telegram
м. Рівне, вул. Коновальця 3
телефон:
0 800 30 40 50
показать - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом