Ревматологія в Рівному

Ревматологія – це розділ клінічної медицини, пріоритетним напрямом якого вважається діагностика та лікування ревматичних хвороб. Подібні патології характеризуються локальним або системним ураженням сполучної тканини, суглобів і змінами в роботі опорно-рухового апарату.

До ревматолога слід звернутися у разі появи наступних симптомів:

 • тривалий, постійний біль у суглобах і м’язах, який виник без причини;

 • набряклість, почервоніння та припухлість суглобів;

 • порушена рухливість у суглобі, скутість при рухах;

 • постійний озноб, підвищена температура, слабкість, періодичний біль у суглобах;

 • ниючий біль у хребті;

 • генетична схильність;

 • направлення від інших вузьких фахівців для встановлення точного діагнозу.

Коли відбувається ураження суглобів і сполучної тканини

Говорити в ревматології про вік досить складно, оскільки багато ревматичних хвороб характерні для людей різного віку. Наприклад, остеопорози частіше зустрічаються у людей літнього віку, після 60 років.

Системний червоний вовчак характерний і зустрічається у жінок молодого віку, ревматоїдний артрит вражає суглоби частіше всього у віці від 40 років. На хворобу Бєхтєрєва хворіють молоді чоловіки у віці від 20 років, а ревматизмом – підлітки. Тому у будь-якому віці при характерних скаргах слід без зволікання звертатися за допомогою до ревматолога.

Які захворювання лікує ревматолог

Існує думка, що лікар-ревматолог займається лікуванням тільки ревматизму, проте це зовсім так. До цієї групи відноситься більше 200 захворювань:

 • ревматоїдний артрит, ревматичний артрит;

 • хвороба Бєхтєрєва, поліартрити;

 • васкуліти, системні склеродермії, червоний вовчак;

 • гостра ревматична лихоманка;

 • остеоартрити;

 • остеопорози.

Що таке ревматизм

Ревматизм – це системне захворювання, яке викликають патогенні збудники (стрептококи). Локалізація ревматизму – серцева оболонка. При цьому найчастіше хворіють підлітки у віці 14–18 років. Розпізнати і виявити захворювання на ранніх етапах досить складно, оскільки симптоми дуже схожі на банальну ГРВІ (підвищення температури, слабкість, млявість, незначний біль і ломота у суглобах). 

При подальшому прогресі ревматизму з’являються наступні симптоми:

 • дрібний висип на шкірі рожевого кольору;

 • біль справа під ребрами (у печінці);

 • часті носові кровотечі.

Досвідчений лікар при аускультації може почути в грудній клітині трепетання перикарду, яке говорить про місце локалізації ревматизму. По сукупності скарг і огляді ревматолог направляє пацієнта на стаціонарне лікування.

Ревматизм – це дуже небезпечне та складне захворювання, яке у багатьох випадках призводить до інвалідності.

Методи діагностики та лікування в ревматології

Для підтвердження діагнозу ревматолог направляє на лабораторні дослідження (серологічні тести). Важливим маркером оцінки міри запалення, рівня розвитку хвороби, а також прогнозування розвитку ревматичних недуг є аналіз крові хворого (СОЕ, С – реактивний білок). Також лікар використовує ряд додаткових біомаркерів для оцінювання результатів терапії, прогнозування стану в майбутньому. Проводиться біопсія тканин.

Для лікування пацієнтів з ревматичними захворюваннями використовують такі групи ліків: антибіотики, нестероїдні протизапальні та гормональні засоби.

Прийом у лікаря-ревматолога в медцентрі «Оксфорд Медікал»

На прийомі лікар вислуховує скарги, ставить уточнювальні питання, проводить огляд пацієнта й призначає ряд необхідних досліджень, а після постановки діагнозу призначає лікування і контролює цей процес. Саме лікування при цьому може бути як амбулаторним, так і стаціонарним.

При виникненні болю у суглобах, набряклості та почервонінні без явної причини (травматичних ушкоджень) слід негайно звертатися до фахівця. У короткі терміни ревматичні хвороби стають причиною втрати рухової функції, а через деякий час можуть стати причиною інвалідності! При появі перших симптомів не затягуйте й відразу ж звертайтеся за лікарською допомогою. Саме вчасне звертання дає можливість почати ефективний лікувальний процес і згодом уникнути важких ускладнень.

Для людей з хронічними ревматичними захворюваннями регулярне відвідування ревматолога допоможе зменшити симптоми й скоротити кількість загострень.

Щоб записатися на прийом до ревматолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Рівному, телефонуєте за номером (0362) 40-40-50 і (067) 840-40-50. Бути здоровим просто!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )
послуги Відділення РевматологіяЦіна
Первинний прийом 350.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону (0362) 40 40 50

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом