(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Інфекційні хвороби в Рівному

Інфекційні хвороби поширені серед людей різного віку. До них відноситься ГРВІ, кишкові, стафілококові та стрептококові інфекції, хвороба Лайма, кір, краснуха, епідемічний паротит, герпес-вірусна інфекція, ВІЛ, грип, хвороби верхніх та нижніх дихальних шляхів. 

Діагностикою та лікуванням інфекційних патологій займається окремий розділ медицини – інфектологія, а також спеціалісти цієї галузі – інфекціоністи, послугами яких можна скористатися у медичному центрі «Оксфорд Медікал Рівне».

Залежно від патогенного агента, що потрапив в організм, та рівня імунітету інфекційні хвороби мають різний рівень небезпеки. Деякі з них минають досить легко та без ускладнень, а деякі можуть призводити навіть до летальних випадків. Ставитися до таких захворювань слід з усією увагою та відразу ж йти до лікаря.

Симптоматика інфекційних хвороб

Інфекційні хвороби мають загальні та специфічні симптоми й розвиваються внаслідок потрапляння в організм хвороботворних вірусів, грибів, бактерій та паразитів. Заразитися інфекційною хворобою можна декількома шляхами: повітряно-крапельним, через дотик, кров, інші рідини організму, під час укусу комах чи тварин.

Хвороби, що вражають шлунково-кишковий тракт, часто проявляються у вигляді блювання, нудоти, діареї, підвищення температури та зникнення апетиту.

Якщо негативному впливу патогенних бактерій чи вірусів піддаються верхні дихальні шляхи, з’являється кашель, нежить, озноб, біль у горлі, сльозоточивість, закладеність носу, підвищення температури, болі в районі легень та загрудинного простору. 

При перших же симптомах інфекційних хвороб варто негайно звернутися до інфекціоніста, адже деякі з таких патологій розвиваються надзвичайно швидко й викликають серйозні ускладнення, а в деяких випадках навіть смерть. 

Діагностика інфекційних хвороб

Попередній діагноз може встановлюватися за клінічними ознаками – симптоматикою та характером протікання хвороби. Точне встановлення діагнозу можливе лише завдяки додатковим обстеженням: інструментальним та лабораторним.

До інструментальних методів досліджень відносять такі: 

  • ультразвукова діагностика – використовується при ураженні м’яких тканин та внутрішніх органів;

  • рентгенографічне обстеження – необхідне при патології кісток, а також деяких внутрішніх органів;

  • МРТ та КТ – використовується у складно диференційованих випадках та при підозрі на хвороби головного чи спинного мозку.

Завдяки аналізам крові та інших біологічних матеріалів лікар має змогу встановити тип збудника хвороби, клас, до якого він відноситься, та рівень зараження. Аналізи допомагають обрати найоптимальнішу схему лікування та досягти одужання максимально швидко.

Лікування інфекційних хвороб 

В медичному центрі «Оксфорд Медікал Рівне» інфекціоніст обирає суто індивідуальну схему лікування, яка базується на проведених обстеженнях, типі хвороби та особливостях організму.

Зазвичай лікування складається з декількох етапів:

  • Специфічна терапія – її метою є знешкодження самого збудника. Для цього використовують антибактеріальні, протипаразитарні та противірусні препарати.

  • Симптоматична терапія – допомагає зменшити прояви інфекції. Сюди входять протизапальні, знеболюючі та жарознижуючі препарати.

  • Антиінтоксикаційна терапія – дозволяє вивести продукти життєдіяльності збудника, відновити нормальну роботу внутрішніх органів, кровоносної та лімфатичної системи.

В комплексній терапії також використовуються медикаменти, що попереджають побічну дію інших засобів. Наприклад, при застосуванні антибіотиків лікар рекомендує курс пробіотиків, для збереження мікрофлори кишківника. Курс антипаразитарних засобів потребує паралельного використання гепатопротекторних препаратів. 

Лікування інфекційних хвороб іноді потребує тривалого часу, оскільки бактерії, віруси, гриби та паразити можуть розмножуватися в організмі та залишати продукти своєї життєдіяльності, котрі досить важко вивести з організму. 

Інфекціоніст нашого медцентру проводить екстрену та планову допомогу при будь-яких видах інфекційних захворювань. Під час діагностики використовуються сучасні методи та апарати, що дозволяють найбільш точно визначити хворобу, а отже – і принцип її лікування. 

Записуйтеся на консультацію, щоб швидко та назавжди забути про хворобу! 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.91, голосів: 44 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар інфекціоніст, пульмонолог, терапевт: Курилов Дмитро Олександрович
Курилов Дмитро Олександрович Лікар інфекціоніст, пульмонолог, терапевт
Лікар інфекціоніст, пульмонолог, терапевт: Курилов Дмитро Олександрович
Курилов Дмитро ОлександровичЛікар інфекціоніст, пульмонолог, терапевт Відео-візитка

м. Рівне, вул. Грушевського, 26;

інформація про лікаря

В 2012 році закінчив Харківський національний медичний університет. 
Проходив інтернатуру з 2012 по 2014 рік за спеціальністю "Інфекційні хвороби" на базі Харківської обласної клінічної лікарні. 
З 2014 по 2016 рік працював районним інфекціоністом. 
З кінця 2016 по 2020 рік працював лікарем-інфекціоністом та фтизіатром у Чернігівському обласному центрі соціальнозначущих та небезпечних хвороб. 
2018 рік спеціалізація за фахом Фтизіатрія на базі Національної медичної академії післядиплоиної освіти ім. П. Л. Шупика м. Київ. 
З 2020 по 2022 рік завідувач Ковідним шпиталем. 
показати повний текст
послуги Відділення Інфекційні хворобиЦіна
Первинний прийом лікаря терапевта-інфекціоніста 500.00 грн
Первинна консультація провідного лікаря терапевта-інфекціоніста 600.00 грн
Повторний прийом лікаря терапевта-інфекціоніста 350.00 грн
Консультація лікаря онлайн 350.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Дарія Яковець 01-02-2024 Курилов Дмитро Олександрович, дуже уважний і досвідчений спеціаліст, вислухав всю мою історію за 8 років, стільки питань, мені не задавав жоден лікар.Тому сміливо можу рекомендувати!
Тетяна 21-12-2022 В терміновому порядку записалася до інфекціоніста. Прийом назначили якомога швидше, лікар Курилов Д.О. Провів огляд, вислухав скарги, задавав уточнюючі питання (не в усіх лікарнях розпитують детально), пояснив діагноз, розповів про кожний з призначених препаратів. Увага, чіткі пояснення,дієві рекомендації. Дякую
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом