(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Бустерна доза вакцини від Covid-19 в Рівному

В часи пандемії вакцинація стала одним з найефективніших способів скоротити смертність від Covid-19 та зменшити відсоток пацієнтів, в котрих захворювання протікало особливо тяжко та потребувало госпіталізації в стаціонарні відділення. 

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, обов’язковий курс вакцинації включає в себе двократне уведення більшості розроблених вакцин, окрім препарату американської компанії Johnson & Johnson. Після настання 2022 року в Україні було дозволено введення бустерної, додаткової, дози вакцини, котра виходить за рамки стандартної, загальноприйнятої схеми вакцинації. 

Провести бустерну вакцинацію рекомендують на даний момент усім верствам населення. В медичному центрі «Оксфорд Медікал Рівне» ви зможете пройти цю процедуру в будь-який зручний для вас час, тим самим посиливши захист свого організму від смертельної хвороби!

Коли потрібно проводити бустерну вакцинацію

Допустимі терміни ревакцинації залежать від часу, коли було зроблено останню вакцину зі стандартної схеми вакцинації. Від уведення останньої дози повинно пройти не менше півроку. 

Додаткової перевагою ревакцинації є її ефективність для посилення власного імунітету, який створився після одужання від Covid-19. Тобто навіть якщо ви вже перехворіли вірусом, варто застосувати бустерне вакцинування для підвищення рівня антитіл у крові. Від моменту одужання до отримання бустерного препарату має пройти не менше 28 днів. 

Не варто плутати бустерну дозу та додаткову. В першому варіанті застосування препарату необхідне для значного підсилення уже сформованого імунітету. В другому ще одну дозу вакцини застосовують при відсутності адекватної імунної реакції на попередні дві. 

Як працює бустерна вакцинація

Необхідність введення бустерної дози вакцини пояснюється роботою імунної системи людського організму. Під час контакту із живим, активним вірусом (реальною хворобою) або інактивованим вірусом чи його знезараженим елементом ДНК (вакцинація) в людському організмі запускається активне утворення антитіл – захисних елементів в крові, котрі борються із патогенним агентом.

Після найпершого контакту з вірусом організм ще не має алгоритму вироблення антитіл, тому цей процес займає тривалий період (від 14 до 28 днів). Коли ж антитіла виробляються достатньо активно, вводять другу дозу вакцини, для ще більшого підсилення цього процесу. 

Через 6–9 місяців більшість вироблених антитіл зникають. Це обумовлено особливостями імунної системи кожної людини. Якщо в цей період увести бустерну дозу препарату, організм знову починає активно продукувати антитіла. Цього разу алгоритм даного процесу добре відомий імунній системі, тому рівень захисту підвищується буквально за 12–24 години. 

Наразі в Україні в першу чергу проводити бустерну вакцинацію рекомендують тим верствам населення, котрим була рекомендована першочергова вакцинація: медпрацівникам, учителям, військовикам та людям похилого віку. Особливу увагу бустерній вакцинації варто приділити людям похилого віку з супутніми захворюваннями, адже в цей проміжок життя імунітет значно слабший, ніж у молоді роки, а рівень антитіл знижується значно швидше.

Яку вакцину можна вводити в якості бустерної дози

Згідно з рекомендаціями ВОЗ, пріоритетними препаратами для бустерної вакцинації є засоби з м-РНК – Pfizer і Moderna. Дані препарати показали максимальне підвищення рівня антитіл, а також посилення клітинного імунітету. Ці засоби мають широкий спектр дії та ефективно захищають організм від більшості мутацій Covid-19, в тому числі від найновішого штаму – Омікрону. 

Якщо на препарати Pfizer чи Moderna спостерігалась сильна алергічна реакція чи індивідуальна непереносимість, лікар може дозволити введення бустерної дози препарату з іншим механізмом дії. 

Отримати детальну консультації щодо бустерної вакцинації саме у вашому випадку ви можете в медичному центрі «Оксфорд Медікал Рівне». кваліфікований спеціаліст надасть повну інформацію щодо ефективності та необхідності проведення ревакцинації та здійснить процедуру швидко, безболісно і безпечно. Потурбуйтеся про захист свого організму від смертельного вірусу, отримавши бустерну дозу вакцини!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом