Окрім затверджених Міністерством охорони здоров’я препаратів, які входять в офіційний календар профілактичних щеплень, існують й інші ліки, здатні значно покращити життя новонароджених малюків. З описаною задачею відмінно справляється вакцина «Ротарикс».
Цей препарат застосовують для профілактики ротавірусної інфекції у дітей від шести тижнів по шести місяців. Субстанцію вводять перорально (через рот). Саме такий спосіб застосування є найкомфортнішим для дитини. Він не передбачає пошкодження шкірного покриву та не вводить малюка в стан стресу під час процедури.
Курс складається з двох прийомів «Ротариксу», між якими повинно пройти не менше одного місяця. Згідно з рекомендаціями, наданими виробником, перший прийом повинен бути не раніше, ніж на шостому тижні життя, а другий – не пізніше, ніж через шість місяців від народження. Такі особливості профілактичної схеми щеплення зумовлені уразливістю малюків до захворювання й посиленням та формуванням більш стійкої мікрофлори у дітей віком від шести місяців.
Чим небезпечна ротавірусна інфекція
Як відомо, ротавірус найбільше вражає немовлят.
Характерні симптоми хвороби:
діарея, блювання, здуття, біль в животі – перелічені ознаки називають диспепсичними;
кашель, нежить, кон’юнктивіт – катаральні явища;
млявість, сонливість, гіперемія, відмова від їжі – ознаки інтоксикаційного синдрому.
Найбільш небезпечними вважають наслідки диспепсичних розладів, а саме швидке зневоднення маленького організму. Найгірший перебіг подій може спричинити навіть летальні випадки. Саме тому вакцина «Ротарикс» необхідна для малюків, схильних до кишкових розладів та проблем із травленням.
Медичний центр «Оксфорд Медікал» не тільки проводить вакцинацію цим британським препаратом, але й надає комплексні послуги. Ми надаємо своїм клієнтам сертифікати якості та докази правильного зберігання вакцини. До того ж ви отримаєте триденний супровід лікаря-педіатра, який буде ретельно спостерігати за станом вашої дитини й зможе надати необхідну допомогу при виникненні непередбачуваних реакцій.
Побічні дії та протипоказання
Згідно статистики, «Ротарикс» має мінімальну кількість виникнення побічних ефектів. Серед них спостерігається легка діарея, метеоризм, біль у животі та дерматит. Хоча ймовірність таких реакцій мізерна, вони все ж є.
Протипоказання для вакцинації наступні:
непереносимість сахарози, оскільки однією з допоміжних речовин препарату є невеликий вміст сахарози, пацієнтам з непереносимістю даної речовини не рекомендується прийом «Ротариксу».
чутливість до одного або декількох компонентів засобу.
аномалія розвитку травної трубки.
набутий імунодефіцит.
Проводити процедуру вакцинації дитині, яка хворіє запальними захворюваннями або має ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції чи грипу недопустимо. В такому випадку необхідно звернутися до педіатра нашого медцентру, пройти курс лікування й тільки після повного одужання приймати вакцину.
Комбінація з іншими щепленнями
Згідно з інструкцією до препарату, прийом «Ротариксу» можливий паралельно з вакцинацією від кашлюку, правця, поліомієліту, дифтерії, гемофільної та менінгококової інфекцій. Але слід пам’ятати, що змішування препарату з іншими медикаментами або вакцинами недопустиме, адже це становить загрозу для здоров’я та життя вашого малюка.
Ротавірус – це неприємне та небезпечне захворювання, особливо, для такого крихітного та слабкого організму немовляти. Вакцина «Ротарикс» не дозволить інфекції затьмарити перші місяці життя вашого малюка. Зробіть вакцинацію в медичному центрі «Оксфорд Медікал», і ваша дитина не знатиме, що таке ротавірус!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ