(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Діагностування парапроктиту в Рівному

Парапроктит – це поширене проктологічне захворювання, воно супроводжується запаленням клітковини з гнійними виділеннями, місце локалізації - навколо прямої кишки. Дане захворювання може носити важкий перебіг та мати серйозні наслідки, а також переходити у хронічну форму.

Важливо вчасно звернутися до лікаря, адже як тільки парапроктит перейде у гостру стадію, без операційного стола не обійдеться. Безумовно архіважливим є кваліфікація лікуючого лікаря.

Звісно сам по собі парапроктит не з’являється, існують провокуючі фактори. Захисні реакції в нашому організмі присутні у кожному органі, теж саме і стосується прямої кишки. І от коли ці захисні фактори знижуються в силу певних причин – переохолодження, травм, проносів, або закрепів – інфекція поширюється в клітковину тазу. Внаслідок цього утворюються гнійні порожнини, які сполучаються з прямою кишкою. 

Складність та ступінь захворювання визначається розташуванням гнійника. Якщо абсцес знаходиться під шкірою заднього проходу та слизовою оболонкою прямої кишки – це можна назвати легким випадком. Якщо ж гнійна порожнина знаходиться глибоко в тазу та займає великий обсяг – це тяжкі форми захворювання.

Саме в останньому випадку існує досить високий ризик розвитку сепсису, а це вже несе таку небезпеку, як порушення роботи дихальних систем, обміну речовин, а також кровообігу.

СИМПТОМИ ПАРАПРОКТИТУ

Парапроктит - це гнійний процесу  і він має характерні для такого роду захворювань ознаки:

  • гострий, різкий, постійний біль в анальній ділянці;

  • набряки та припухлості;

  • виділення з заднього проходу, гнійного характеру;

  • почервоніння шкіри навколо гнійника, поруч із заднім проходом;

  • може спостерігатись підвищення температури тіла;

  • інтоксикація організму, яка може характеризуватися загальною слабкістю , нудотою, сухістю у роті, головним болем;

  • можливе затруднений сечопуск.

ДІАГНОСТИКА ПАРАПРОКТИТУ

Діагноз парапроктиту встановлюється після комплексного обстеження. Насамперед лікар проктолог збирає детальний анамнез. Наступний етап діагностики – огляд та пальпація ділянки заднього проходу, а також пальцевий огляд прямої кишки. 

Далі лікар проводить інструментальну діагностику – аноскопію, а за потреби (якщо потрібно оглянути пряму кишку глибше ніж на 10 см) ректороманоскопію. 

Що ж стосується ультразвукової діагностики, то її застосовують також, якщо лікар вбачає у цьому потребу. За допомогою УЗД можна уточнити локалізацію гнійника та сполучення його з прямою кишкою. Рідше застосовується магнітно-резонансна томографія малого тазу (МРТ). 

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ПАРАПРОКТИТУ

Лікування парапроктиту залежить від стадії та розташування (вище згадували про це). 

Одразу варто зауважити, що консервативного лікування парапроктиту немає, у будь-якому випадку це втручання. А чи малоінвазивне, чи оперативне залежить від його складності.

Якщо ж парапроктит легкої форми і абсцес знаходиться під шкірою заднього проходу та слизовою оболонкою прямої кишки то існує можливість його лікування малоінвазивними хірургічними методами. 

Якщо ж форма парапроктиту важка – проводиться лише хірургічне втручання, причому, в екстреному порядку.

Операція проходить наступним чином – абсцес, що знаходиться у прямій кишці розкривається, проводиться чищення його порожнини від гною. 

Щодо перебування в стаціонарних умовах, або ж терміну реабілітації, то це безпосередньо визначає лікар після проведення втручання.

Після оперативного втручання, статистично третина пацієнтів повністю одужують. В інших, з тих чи інших причин формується свищ прямої кишки. Також можливі рецидивуючі випадки гострого парапроктиту. 

Зволікати з парапроктитом вкрай небезпечно, тому негайно зверніться до лікаря проктолога. При легких стадіях ви можете уникнути операції і обійтися лише малоінвазивними хірургічними методами.

Звертайтеся за допомогою у проктологічне відділення медичного центру Оксфорд Медікал Рівне.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 5.00, голосів: 6 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар хірург, проктолог: Кузів Андрій Романович
Кузів Андрій Романович Лікар хірург, проктолог
Лікар хірург, проктолог: Кузів Андрій Романович
Кузів Андрій РомановичЛікар хірург, проктолог Відео-візитка

вул. Грушевського, 26;

інформація про лікаря

2013р. - закінчив Івано-Франківський національний медичний університет за спеціальністю «лікувальна справа».  

З  2013 по 2016р.р. - проходив інтернатуру по хірургії на базі ФПО ДДМА, м. Кривій Ріг. 

З 2016р. - працював лікарем-хірургом з екстреної допомоги хірургічного відділення стаціонару в МЛ№1 м.Олександрії 

Добре  володіє лікувально-діагностичними хірургічними методами по наданню медичної допомоги хірургічним та проктологічним  хворим.

Постійно підвищує свою професійну кваліфікацію, вивчає медичні журнали та монографії.

Пройшов передатестаційний цикл по хірургії в на базі кафедри торакоабдомінальної хірургії ХМАПО, де одержав сертифікат на другу кваліфікаційну категорію.

Пройшов курси підвищення кваліфікації по проктолоії в на базі кафедри ЗМАПО, де одержав сертифікат спеціаліста проктолога.

Регулярно приймає участь у з´їздах хірургів та проктологів України, міжнародних та обласних науково-практичних конференціях.

Займався лікуванням, профілактикою та діагностикою різних порушень функції прямої кишки і параректальної області, геморою, анальних тріщин.

показати повний текст

відгуки
Ольга 25-05-2022 Дякую Андрію Романовичу, за консультацію та призначене лікування!Все доступно пояснив, я задоволена прийомом. Всім рекомендую Андрія Романовича, добра та хороша людина!

відділення: Проктологія

Андрій 12-05-2022 Андрій Романович показав себе як спеціаліст своєї справи. Зумів пояснити складні речі простими словами, лікар оптимально підібрав лікування і за місяць проблема яка турбувала роки - зникла.

відділення: Проктологія

Наталія 29-04-2022 Хотіла б подякувати Андрію Романовичу за професіоналізм, консультацію та призначене лікування, яке показало хороший результат. Все легко і просто пояснив, результатом лікування я дуже задоволена! Всім знайомим рекомендуватиму Андрія Романовича!

відділення: Проктологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом