записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Рівненської клініки

Вибрати інше місто

Причини, стадіі та лікування геморою

22.01.2016
image

Геморой є  судинним захворюванням вен, що розташовані в нижній частині прямої кишки і в анальному каналі. Завданням цих судин є збереження герметичності заднього проходу, особливо це стосується газів. Мають форму виступів слизової оболонки всередину і, в основному, складаються з численних артеріо-венозних з"єднань. Система кінцевих артеріол безпосередньо проходять у вену (без участі капілярів) утворює подушкоподібні судинні порушення у верхній частині анального каналу трохи вище так званої зубчастої лінії. Вони оточені двома круговими м'язами анального сфінктера - внутрішнім і зовнішнім. Ці м'язи довгий час залишаються в стані напруги. Це викликає застій крові в геморої, їх розбухання, щільне прилягання один до одного і підтримання герметичності анального каналу. В ході випорожнення м'язи анального сфінктера розслабляються, і тоді відбувається відтік крові, запасеної в геморої.

Існує безліч причин виникнення геморою – це можуть бути шкідливі звички в харчуванні, малорухливий спосіб життя, або генетична схильність. До виникнення захворювання може сприяти вагітність (однією з причин захворювань майбутніх матерів може бути викликаний зростаючим зародком тиск матки на вени), ожиріння, хвороби анальної області, а також деякі види спорту (верхова їзда, велоспорт тощо)та професій з сидячим способом роботи.

Основним симптомом геморою є кровотеча і відчуття неповного спорожнення кишківника під час випорожнення; іноді виникає свербіж, печіння, рідше біль в області ануса. 

Стадії захворювання діляться на чотири ступені:

I ступінь, коли гемороїдальні вузли невідчутні і не видно зовні анального каналу. Найбільш поширеним їх проявом є періодичні безболісні кровотечі.

При II ступені випадають при спробі деформування, але відступають самі по собі.

При III ступені мають схильність до випадання, крім каналу заднього проходу після спорожнення кишківника і при фізичному навантаженні,не проходячи самостійно. В цій стадії можуть викликати біль, кровотеча, печіння та свербіж.

IV ступінь захворювання характеризується випаданням гемороїдальних вузлів. При цьому вже самі не проходять. Крім того, викликають кровотечу, свербіж і нетримання сечі у жінок.

Лікування геморою, або варикозного розширення вен прямої кишки

Методи, які використовуються для лікування геморою можна розділити як на класичні (хірургічні), так і більш сучасні – інструментальні (наприклад, лазерний метод або за допомогою радіохвиль). При останніх використовується аноскоп, що дозволяє добре оглянути зони уражених гемородіальних вузлів. Процедури зазвичай виконуються в амбулаторних умовах, а їх метою є зменшення або впадання вузлів. Для найбільш поширених інструментальньих методів відносяться склеротерапія, що полягає в введення ін'єкцій в област геморою спеціальної речовини, яка викликає некроз варикозного розширення вен.

В нашому Центрі ми також робимо і лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями, це коли на ніжку гемороїдального вузла надівається кільце з латексу , яке поступово перетискає її і перерізає . Гемороїдальний вузол гине і відокремлюється від слизової оболонки прямої кишки. Через кілька тижнів на місці гемороїдального вузла утворюється сполучна тканина .

Лікування геморою 3-4 стадії потребує більш дієвих лікувальних заходів, часто хірургічних,і яким саме чином в цьому випадку лікуватись,Вам розкаже на прийомі лікар-проктолог.

Але хворобу краще попередити, ніж лікувати, - старайтесь додавати в свій раціон  більше клітковини, харчуватися натуральними продуктами, вести активний спосіб життя, нормалізувати випорожнення, відмовитися від шкідливих звичок. Якщо гемороїдальні вузли все ж збільшилися, потрібно звертатися до лікаря, адже правильне лікування та препарати випише тільки лікар.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки