(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Медичний центр працює!
Пн-Пт: з 8:00 до 19:00, субота: з 8:00 до 17:00, Неділя: з 9:00 до 15:00.
Можуть бути зміни, для уточнення телефонувати: (067)840 40 50, або пишіть у Вайбер чи Телеграм.

Діагностика та лікування анальних тріщин в Рівному

проктологія рівне

Анальна тріщина – друга за частотою проктологічна хвороба, яка розвивається у пацієнтів обох статей. Таке захворювання означає розрив слизової оболонки анального отвору.

Розрізняють дві форми захворювання – гостру та хронічну. Перша представляє собою «свіжу» рану, яка має чітко сформовані краї. Така тріщина викликає сильні больові відчуття під час випорожнення. Пацієнт переживає так зване замкнуте коло болю, коли дискомфортні відчуття провокують стиснення (спазм) анального сфінктера, а спазм породжує новий приступ болю. 

Хронічна анальна тріщина має більшу глибину ураження та наростання на краях («сторожові горбики»). Найбільша небезпека хронічної анальної тріщини – це можливе інфекційне зараження та розвиток гнійної проктологічної хвороби – парапроктиту.

Через фізіологію прямої кишки та анального проходу тріщини найчастіше зустрічаються на передній та задній стінці слизової оболонки. 

Причини появи анальних тріщин

Першопричиною появи анальних тріщин слугує порушення кровотоку в даній зоні. Як наслідок – зменшується міцність слизової оболонки анального проходу.

Основні причини появи анальних тріщин:

  • запальні захворювання слизової оболонки;

  • малоактивний спосіб життя;

  • сидяча робота;

  • регулярні закрепи або ж діареї;

  • сильне фізичне навантаження;

  • часте застосування клізм;

  • ігнорування елементарних правил безпеки під час анального сексу.

Досить часто анальні тріщини – це ускладнення геморою.

Симптоми анальних тріщин

Найвираженіший симптом анальної тріщини – сильний біль під час дефекації. Він може тривати від однієї до декількох годин. Через психологічний бар’єр людина намагається утримуватися від походів у туалет, навіть при природніх позивах, тим самим посилюючи дискомфорт, адже тверді калові маси надзвичайно сильно травмують вже й так травмовану раніше слизову оболонку.

До болю зазвичай додається спазм сфінктера, який викликає ще більші страждання. Бувають випадки, коли через больові відчуття у пацієнтів погіршується нічний сон.

Досить частий симптом, окрім двох вищеперерахованих – невеликі кров’янисті виділення. Прояви симптомів провокуються механічним впливом на пошкоджену ділянку слизової оболонки.

Діагностика анальних тріщин

З першими симптомами анальної тріщини варто звертатися до лікаря-проктолога. На огляді він проводить пальпаторний (ощупування ділянки), візуальний та інструментальних огляд. Для встановлення діагнозу лікар може додатково призначити аналізи. Під час консультації фахівець детально ознайомлюється з історією життя та хвороби пацієнта, адже це часто дає усі необхідні відповіді.

Стандартний огляд часто обмежується пальпаторним та візуальним способом встановлення діагнозу. Будь-які втручання лікаря робляться тільки зі знеболюючими місцевими препаратами (мазями, гелями або ін’єкціями). В разі необхідності огляду внутрішньої частини анального проходу проводиться аноскопія або ретроманоскопія (також з використанням знеболювальних речовин). 

Методи лікування анальних тріщин

Усі методи лікування анальної тріщини поділяються на три види:

  • не інвазивні (консервативні, медикаментозні);

  • малоінвазивні (малотравматичні хірургічні втручання);

  • інвазивні (хірургічні); 

Проктолог спочатку рекомендує медикаментозне лікування, головною метою якого стає зняття больового синдрому та спазму, а також налагодження графіку випорожнень. Для цього призначаються місцеві анальгезуючі та протизапальні мазі, гелі або свічки. Щоб відновити нормальний процес дефекації, пацієнту рекомендується переглянути раціон та збагатити його водою, рідкою або м’якою їжею, овочами або синтетичною клітковиною у вигляді добавки до їжі. В деяких випадках призначають проносні засоби на нетривалий період прийому.

Якщо ж після місяця лікування бажаний ефект не досягнуто, лікар рекомендує більш радикальні міри – хірургічне втручання (малоінвазивне або інвазивне). Воно не травматичне, проводиться у стаціонарному відділенні або амбулаторно з допомогою спеціальних скальпелів (наприклад, радіохвильового). Загалом, процедура займає від десяти до п’ятнадцяти хвилин і полягає в резекції деформованих зон слизової оболонки. 

Правильно призначене медикаментозне лікування чи оперативне втручання допоможе назавжди забути про проблему анальної тріщини! 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.82, голосів: 44 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар хірург, проктолог: Киричук Максим Миколайович
Киричук Максим Миколайович Лікар хірург, проктолог
Лікар хірург, проктолог: Киричук Максим Миколайович
Киричук Максим МиколайовичЛікар хірург, проктолог

вул. Грушевського, 26;

інформація про лікаря

З 2006 по 2012 рік навчався в Державному ВНЗ “Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров'я України” за спеціальністю “Лікувальна справа”.

З 2012 по 2015 рік навчався на інтернатурі на базі КНП “Рівненська обласна клінічна лікарня” за спеціальністю “Хірургія”.

30.06.2015 року присвоєно кваліфікацію лікаря-спеціаліста за спеціальністю “Хірургія”.

З 01.08.2015 року по даний час працюю в КНП “Рівненська ЦРЛ” на посаді лікаря-хірурга.

27.10.2017 року присвоєна друга кваліфікаційна категорія зі спеціальності “Хірургія”.

З 03.09 по 26.10.2018 року пройшов цикл спеціалізації за спеціальністю “Проктологія” на базі Української військово-медичної академії.

З 2018 року по даний час працюю в “Оксфорд медікал” на посаді лікаря-проктолога та лікаря-хірурга.

З 01.09 по 31.12.2020 пройшов цикл спеціалізації за спеціальністю “Ендоскопія” на базі Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.

показати повний текст
Лікар хірург, проктолог: Кузів Андрій Романович
Кузів Андрій Романович Лікар хірург, проктолог
Лікар хірург, проктолог: Кузів Андрій Романович
Кузів Андрій РомановичЛікар хірург, проктолог Відео-візитка

вул. Грушевського, 26;

інформація про лікаря

2013р. - закінчив Івано-Франківський національний медичний університет за спеціальністю «лікувальна справа».  

З  2013 по 2016р.р. - проходив інтернатуру по хірургії на базі ФПО ДДМА, м. Кривій Ріг. 

З 2016р. - працював лікарем-хірургом з екстреної допомоги хірургічного відділення стаціонару в МЛ№1 м.Олександрії 

Добре  володіє лікувально-діагностичними хірургічними методами по наданню медичної допомоги хірургічним та проктологічним  хворим.

Постійно підвищує свою професійну кваліфікацію, вивчає медичні журнали та монографії.

Пройшов передатестаційний цикл по хірургії в на базі кафедри торакоабдомінальної хірургії ХМАПО, де одержав сертифікат на другу кваліфікаційну категорію.

Пройшов курси підвищення кваліфікації по проктолоії в на базі кафедри ЗМАПО, де одержав сертифікат спеціаліста проктолога.

Регулярно приймає участь у з´їздах хірургів та проктологів України, міжнародних та обласних науково-практичних конференціях.

Займався лікуванням, профілактикою та діагностикою різних порушень функції прямої кишки і параректальної області, геморою, анальних тріщин.

показати повний текст

відгуки
Наталія 29-04-2022 Хотіла б подякувати Андрію Романовичу за професіоналізм, консультацію та призначене лікування, яке показало хороший результат. Все легко і просто пояснив, результатом лікування я дуже задоволена! Всім знайомим рекомендуватиму Андрія Романовича!

відділення: Проктологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом