(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Медичний центр працює!
Пн-Пт: з 8:00 до 19:00, субота: з 8:00 до 17:00, Неділя: з 9:00 до 15:00.
Можуть бути зміни, для уточнення телефонувати: (067)840 40 50, або пишіть у Вайбер чи Телеграм.

Рання діагностика раку прямої кишки в Рівному

Рак – одна з найпоширеніших та найнебезпечніших хвороб. Онкологічні захворювання розвиваються в будь-якому відділі людського організму, і рак прямої кишки одне з таких. Він вражає і жінок, і чоловіків – незалежно від суспільного статусу та віку, хоча частіше зустрічається у пацієнтів після 50 років.

Причини та фактори розвитку раку прямої кишки

Ракові клітини ще не до кінця вивчені, тому немає чітко визначених причин їх розвитку. Вважається, що частіше за все до розвитку раку прямої кишки призводять поліпи. Вони утворюються на слизовій оболонці і під дією певних факторів можуть переростати у ракове новоутворення. 

Завдяки особливостям розвитку онко-клітини не тільки ростуть на місці поліпа, а й розповсюджуються на суміжні тканини, проникаючи все глибше в організм. Після досягнення кров’яного русла (артерії, капілярів або вен) хвороба розповсюджується по всьому організму, утворюючі дочірні колонії – метастази. 

До факторів розвитку онкологічних утворень відносять генетичну схильність, паління, зловживання алкоголем та забороненими речовинами, перенесені онкологічні захворювання інших відділів або ж запальні захворювання кишківника. 

Симптоми раку прямої кишки

Процес трансформації доброякісного утворення у злоякісне може займати не один місяць, а то й десятки років. Саме тому нерідко початкові стадії раку прямої кишки не мають жодних клінічних проявів.

Розвинена хвороба може проявлятися регулярними проблемами з травленням (закрепи, діареї, «стрічкоподібні випорожнення», часті безпричинні позиви до дефекації без подальшого випорожнення). Характерними ознаками стають і кров’яні та слизові включення в калі, постійне здуття живота та спастично-болісні відчуття в кишківнику. До описаної картини додається загальна слабкість, втрата ваги та непрацездатність. 

Описані симптоми супроводжують досить багато захворювань шлунково-кишкового тракту, тому встановити діагноз може лише лікар-проктолог або онколог і лише на основі проведених досліджень та обстежень.

Методи ранньої діагностики раку прямої кишки

Рак прямої кишки – одне з найбільш вивчених онкологічних захворювань. Існує досить багато методів його ранньої діагностики, завдяки чому хворобу можливо виявити на перших стадіях та швидко лікувати, уникаючи більш тяжких наслідків.

Перш за все проводиться пальцеве ректальне дослідження. Воно не потребує додаткових пристроїв і виконується проктологом, який досліджує внутрішнє середовище прямої кишки. Під час процедури можна визначити наявність утворень, оцінити їх розміри та розповсюдження на сусідні тканини. В разі виявлення пухлин проводиться забір матеріалу для вивчення.

Подальша діагностика розділяється на два види: інструментальна та лабораторна. До інструментальної діагностики відноситься:

  • сигматоскопія та ректоскопія – дослідження, що передбачають огляд утворень у різних відділах кишківника (сигмавидній та прямій кишках) за допомогою пристрою-трубки з розширювальним механізмом;

  • колоноскопія – ендоскопічне дослідження, яке проводиться колоноскопом з камерою на кінці (дозволяє візуалізувати утворення);

  • УЗ-обстеження прямої кишки – проводиться за допомогою ультразвукових хвиль та апарату з ректальною насадкою (показує розповсюдження раку на інші тканини, наявність метастаз й інші характеристики, які неможливо оцінити під час колоноскопії або ректоскопії);

  • комп’ютерна томографія – дозволяє оцінити стан лімфатичних вузлів та розповсюдження онкологічної хвороби в інші відділи організму;

  • магнітно-резонансна томографія органів малого тазу – дозволяє прослідкувати зміни в районі тазового дна;

  • позитронно-емісійнна томографія – проводиться для виявлення метастаз (основою методу є поглинання раковими клітинами більшої кількості глюкози та виділення ними більшої кількості енергії – ці процеси простежує томограф).

Лабораторні дослідження – це онкомаркери (аналіз крові) та аналіз калу на прихований гемоглобін. Окрім цього, матеріал, взятий під час біопсії, проходить гістологічне та цитологічне дослідження. Тільки на основі даних аналізів можна виставити діагноз – рак прямої кишки.

Сучасна медицина не може вилікувати рак прямої кишки в запущених стадіях, але сучасні методи лікування успішно борються з початковими стадіями хвороби. Тому надзвичайно важливо вчасно діагностувати хворобу, і найкращий метод – це проходження  регулярних обстежень.

Піклуйтеся про своє життя та здоров’я – відвідуйте лікаря та проходьте регулярні обстеження! 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.63, голосів: 27 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар хірург, проктолог: Киричук Максим Миколайович
Киричук Максим Миколайович Лікар хірург, проктолог
Лікар хірург, проктолог: Киричук Максим Миколайович
Киричук Максим МиколайовичЛікар хірург, проктолог

вул. Грушевського, 26;

інформація про лікаря

З 2006 по 2012 рік навчався в Державному ВНЗ “Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров'я України” за спеціальністю “Лікувальна справа”.

З 2012 по 2015 рік навчався на інтернатурі на базі КНП “Рівненська обласна клінічна лікарня” за спеціальністю “Хірургія”.

30.06.2015 року присвоєно кваліфікацію лікаря-спеціаліста за спеціальністю “Хірургія”.

З 01.08.2015 року по даний час працюю в КНП “Рівненська ЦРЛ” на посаді лікаря-хірурга.

27.10.2017 року присвоєна друга кваліфікаційна категорія зі спеціальності “Хірургія”.

З 03.09 по 26.10.2018 року пройшов цикл спеціалізації за спеціальністю “Проктологія” на базі Української військово-медичної академії.

З 2018 року по даний час працюю в “Оксфорд медікал” на посаді лікаря-проктолога та лікаря-хірурга.

З 01.09 по 31.12.2020 пройшов цикл спеціалізації за спеціальністю “Ендоскопія” на базі Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.

показати повний текст
Лікар хірург, проктолог: Кузів Андрій Романович
Кузів Андрій Романович Лікар хірург, проктолог
Лікар хірург, проктолог: Кузів Андрій Романович
Кузів Андрій РомановичЛікар хірург, проктолог Відео-візитка

вул. Грушевського, 26;

інформація про лікаря

2013р. - закінчив Івано-Франківський національний медичний університет за спеціальністю «лікувальна справа».  

З  2013 по 2016р.р. - проходив інтернатуру по хірургії на базі ФПО ДДМА, м. Кривій Ріг. 

З 2016р. - працював лікарем-хірургом з екстреної допомоги хірургічного відділення стаціонару в МЛ№1 м.Олександрії 

Добре  володіє лікувально-діагностичними хірургічними методами по наданню медичної допомоги хірургічним та проктологічним  хворим.

Постійно підвищує свою професійну кваліфікацію, вивчає медичні журнали та монографії.

Пройшов передатестаційний цикл по хірургії в на базі кафедри торакоабдомінальної хірургії ХМАПО, де одержав сертифікат на другу кваліфікаційну категорію.

Пройшов курси підвищення кваліфікації по проктолоії в на базі кафедри ЗМАПО, де одержав сертифікат спеціаліста проктолога.

Регулярно приймає участь у з´їздах хірургів та проктологів України, міжнародних та обласних науково-практичних конференціях.

Займався лікуванням, профілактикою та діагностикою різних порушень функції прямої кишки і параректальної області, геморою, анальних тріщин.

показати повний текст

відгуки
Наталія 29-04-2022 Хотіла б подякувати Андрію Романовичу за професіоналізм, консультацію та призначене лікування, яке показало хороший результат. Все легко і просто пояснив, результатом лікування я дуже задоволена! Всім знайомим рекомендуватиму Андрія Романовича!

відділення: Проктологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом