(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Рання діагностика раку прямої кишки в Рівному

Рак – одна з найпоширеніших та найнебезпечніших хвороб. Онкологічні захворювання розвиваються в будь-якому відділі людського організму, і рак прямої кишки одне з таких. Він вражає і жінок, і чоловіків – незалежно від суспільного статусу та віку, хоча частіше зустрічається у пацієнтів після 50 років.

Причини та фактори розвитку раку прямої кишки

Ракові клітини ще не до кінця вивчені, тому немає чітко визначених причин їх розвитку. Вважається, що частіше за все до розвитку раку прямої кишки призводять поліпи. Вони утворюються на слизовій оболонці і під дією певних факторів можуть переростати у ракове новоутворення. 

Завдяки особливостям розвитку онко-клітини не тільки ростуть на місці поліпа, а й розповсюджуються на суміжні тканини, проникаючи все глибше в організм. Після досягнення кров’яного русла (артерії, капілярів або вен) хвороба розповсюджується по всьому організму, утворюючі дочірні колонії – метастази. 

До факторів розвитку онкологічних утворень відносять генетичну схильність, паління, зловживання алкоголем та забороненими речовинами, перенесені онкологічні захворювання інших відділів або ж запальні захворювання кишківника. 

Симптоми раку прямої кишки

Процес трансформації доброякісного утворення у злоякісне може займати не один місяць, а то й десятки років. Саме тому нерідко початкові стадії раку прямої кишки не мають жодних клінічних проявів.

Розвинена хвороба може проявлятися регулярними проблемами з травленням (закрепи, діареї, «стрічкоподібні випорожнення», часті безпричинні позиви до дефекації без подальшого випорожнення). Характерними ознаками стають і кров’яні та слизові включення в калі, постійне здуття живота та спастично-болісні відчуття в кишківнику. До описаної картини додається загальна слабкість, втрата ваги та непрацездатність. 

Описані симптоми супроводжують досить багато захворювань шлунково-кишкового тракту, тому встановити діагноз може лише лікар-проктолог або онколог і лише на основі проведених досліджень та обстежень.

Методи ранньої діагностики раку прямої кишки

Рак прямої кишки – одне з найбільш вивчених онкологічних захворювань. Існує досить багато методів його ранньої діагностики, завдяки чому хворобу можливо виявити на перших стадіях та швидко лікувати, уникаючи більш тяжких наслідків.

Перш за все проводиться пальцеве ректальне дослідження. Воно не потребує додаткових пристроїв і виконується проктологом, який досліджує внутрішнє середовище прямої кишки. Під час процедури можна визначити наявність утворень, оцінити їх розміри та розповсюдження на сусідні тканини. В разі виявлення пухлин проводиться забір матеріалу для вивчення.

Подальша діагностика розділяється на два види: інструментальна та лабораторна. До інструментальної діагностики відноситься:

  • сигматоскопія та ректоскопія – дослідження, що передбачають огляд утворень у різних відділах кишківника (сигмавидній та прямій кишках) за допомогою пристрою-трубки з розширювальним механізмом;

  • колоноскопія – ендоскопічне дослідження, яке проводиться колоноскопом з камерою на кінці (дозволяє візуалізувати утворення);

  • УЗ-обстеження прямої кишки – проводиться за допомогою ультразвукових хвиль та апарату з ректальною насадкою (показує розповсюдження раку на інші тканини, наявність метастаз й інші характеристики, які неможливо оцінити під час колоноскопії або ректоскопії);

  • комп’ютерна томографія – дозволяє оцінити стан лімфатичних вузлів та розповсюдження онкологічної хвороби в інші відділи організму;

  • магнітно-резонансна томографія органів малого тазу – дозволяє прослідкувати зміни в районі тазового дна;

  • позитронно-емісійнна томографія – проводиться для виявлення метастаз (основою методу є поглинання раковими клітинами більшої кількості глюкози та виділення ними більшої кількості енергії – ці процеси простежує томограф).

Лабораторні дослідження – це онкомаркери (аналіз крові) та аналіз калу на прихований гемоглобін. Окрім цього, матеріал, взятий під час біопсії, проходить гістологічне та цитологічне дослідження. Тільки на основі даних аналізів можна виставити діагноз – рак прямої кишки.

Сучасна медицина не може вилікувати рак прямої кишки в запущених стадіях, але сучасні методи лікування успішно борються з початковими стадіями хвороби. Тому надзвичайно важливо вчасно діагностувати хворобу, і найкращий метод – це проходження  регулярних обстежень.

Піклуйтеся про своє життя та здоров’я – відвідуйте лікаря та проходьте регулярні обстеження! 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.63, голосів: 27 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалісти



Лікар хірург, проктолог: Мирко Тарас Михайлович
Мирко Тарас Михайлович Лікар хірург, проктолог
Лікар хірург, проктолог: Мирко Тарас Михайлович
Мирко Тарас Михайлович Лікар хірург, проктолог

м. Рівне, вул. Грушевського, 26;

інформація про лікаря

З 2013 по 2019 р. навчався у Дніпропетровській медичній академії на факультеті «лікувальна справа».

Отримав диплом лікаря спеціаліста.

З 2019 по 2022 р. проходив інтернатуру за спеціальністю «хірургія» на базі Центральної міської лікарні м. Рівне та факультеті ПДО Тернопiльського національного медичного університету iменi I.Я. Горбачевського.

З 2022 року по теперішній час працюю у відділенні ургентної хірургії  Центральної міської лікарні м. Рівне.

У 2022 році на базі Львівського медичного університету отримав спеціалізацію «Проктологія»Закінчив у 2022 році.

Лікар постійно бере участь у конференціях, науково-практичних семінарах, курсах по безперервному професійному розвитку.

показати повний текст

відгуки




Вікторія 20-02-2024 Хочу подякувати Кузіву Андрію Романовичу за вдало проведене видалення гемангіоми. Шви було накладено дуже тонко, все зажило дуже швидко і шрам майже непомітний. Андрій Романович був завжди на звʼязку, надавав рекомендації та оперативно відповідав на запитання. Чудовий спеціаліст. Рекомендую!

відділення: Проктологія

Тетяна 25-01-2024 Хочу щиро подякувати лікарю Кузів Андрію Романовичу за якісну консультацію, за оперативність, за гарно проведено операцію- видалення атероми, шраму майже немає. Неймовірна філігранна робота. Рекомендую)

відділення: Проктологія

Сергій 15-01-2024 Хочу подякувати лікарю Кузіву Андрію Романовичу за успішне видалення атероми.Андрій Романович-чудовий спеціаліст,чуйна і добра людина.РЕКОМЕНДУЮ!!!

відділення: Проктологія

Тетяна 27-12-2023 Хочемо залишити відгук про відвідування проктолога цієї клініки. Дочка мала делікатну проблему і дуже-дуже боялася проходити обстеження. І дарма, бо все пройшло не так страшно як уявлялося. Андрій Романович після обстеження покликав мене до кабінету і нам двом дуже детально описав (і навіть намалював) проблему. В результаті ми отримали не лише рецепт, а ще дуже хорошу вичерпну консультацію щодо зміни харчування, яке спровокувало проблему. Ми раді що потрапили саме до такого лікаря і дуже вдячні. Ще хочемо додати, що проктолог - це не страшно і не варто зволікати, якщо з'явилися причини його відвідати.

відділення: Проктологія

Іван 27-12-2023 Хочу висловити щирі слова вдячності Кузіву Андрію Романовичу за професійну та безперечно високу якість медичного обслуговування.Особливо ціную те, що вдалося досягти видалення атероми без найменших слідів або шрамів.

відділення: Проктологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом