(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Неонатолог в Рівному

Перший місяць життя для новонародженого – найскладніший, адже малюк адаптується до нового середовища: кисню, сили тяжіння, температури тощо. А для дитини, що з’явилась на світ раніше строку, це ще складніше.

Особливості протікання цього процесу вивчає неонатологія – розділ педіатрії, що займається виходжуванням недоношених і немовлят в перший місяць життя, створює оптимальні умови для малюка, щоб забезпечити його здоровий розвиток. Відповідає за дитину лікар-неонатолог, а отримати його консультацію можна у медичному центрі «Оксфорд Медікал Рівне».

Хто такий неонатолог

Неонатолог працює у відділенні для недоношених та новонароджених у стаціонарі і пологовому. Фахівець цього профілю визначає й лікує захворювання в період вагітності, займається патологіями розвитку плоду і новонародженого.

Неонатолог контролює та вживає медичних заходів при недоношеності, резус-конфлікті плоду й матері, вроджених патологіях, недостатності, інфекціях, обмінних і нервових розладах тощо. Також в його компетенції заходи зміцнення дитячого здоров’я та профілактика захворювань після народження і внутрішньоутробних пороків.

Обов’язки неонатолога

Перш за все, лікар встановлює контакт з вагітною жінкою, щоб в подальшому мати змогу проводити ефективні, засновані на довірі консультації й огляди майбутньої мами, а згодом – і малюка.

Також неонатолог проводить наступні заходи:

 • діагностує стан малюка, проводить екстрені та ін. терапевтичні процедури: поперекові пункції, реанімацію, переливання крові, кисневу терапію, парентеральне харчування;
 • встановлює основний діагноз та вірогідні супутні діагнози;
 • проводить лікування (медикаментозними та немедикаментозними методами);
 • веде медичну документацію (рекомендації, виписки, призначення тощо);
 • бере участь у зміцненні здоров’я й профілактиці розвитку патологій плода й малюка.

Неонатолог призначає лікування тільки після перевірки ключових показників стану малюка. Для цього перевіряються рефлекси, вимірюється зріст, вага, обхват голови, прослуховується серце (для виявлення шумів), пальпується живіт.

За необхідності лікар призначає УЗД, ЕКГ, а також аналізи крові, мокротиння, сечі, калу та відправляє їх до лабораторії. За необхідності неонатолог підключає до консультацій ін. спеціалістів.

Неонатолог медцентру «Оксфорд Медікал Рівне» лікує наступні захворювання:

 • пупкові грижі й кровотечі;
 • шкірні висипи;
 • молочницю;
 • коротку язикову вуздечку;
 • попрілості;
 • гіпотиреоз;
 • порушення випорожнень (закрепи/діареї);
 • запалення слизових оболонок (бленнорею) та ін.

Поки мати перебуває з малюком в пологовому, неонатолог бере кров у дитини, наносячи зразок на тестову смужку на аналізи ФКУ, ВДУ. При підозрах на патологію батьки малюка отримують екстрене повідомлення на проходження медико-генетичної консультації. При підтвердженні захворювання, призначається лікування.

Як відбувається прийом у неонатолога

Спеціаліст проводить опитування матері дитини щодо харчування, звичок тощо, оглядає малюка, оцінюючи його параметри, загальний вигляд, поведінку, слух, перевіряє роботу серця тощо.

Також лікар призначає додаткові лабораторні та інструментальні обстеження й за потреби радить, яким спеціалістам треба показатися.

Коли слід звернутися до неонатолога

Перший огляд відбувається одразу після народження. Лікар оцінює здоров’я дитини (шкала Апгар) за п’ятьма показниками: відтінок шкіри, серцевий ритм і частота, рефлекси, тонус м’язів, дихання.

Потім неонатолог спостерігає за малюком в період його знаходження в пологовому до виписки. Далі батьки малюка можуть проконсультуватися з лікарем з питань догляду за дитиною, годуванням та ризику появи захворювань.

Супровід неонатолога медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне» – одна з найважливіших медичних послуг, яка надається майбутній мамі та її малюку. Вчасні огляди у лікаря та слідування усім рекомендаціям – запорука здорового розвитку плода, подальшого щасливого життя дитини та спокою й радості батьків.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.84, голосів: 44 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом