Блокада є ін’єкційною методикою, що полягає у введенні препаратів усередину суглоба, наприклад коліна чи плеча, або тканини навколо нервового корінця на спині. Це дозволяє усунути біль, зменшити запалення і набряк, відновити рухливість.
Сучасний стандарт наголошує, що гострий і тривалий біль слід терміново усувати, інакше це призведе до спазмів, гіпоксії, лімфостазу та набряку тканин. Тому не слід терпіти гострий біль у спині та суглобах, а звернутися до травматолога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Рівному.
Також блокади можуть проводитися з метою профілактики розвитку дегенеративних і дистрофічних явищ у суглобах або для стабілізації пацієнта і його приведення до стійкої ремісії.
Показання до ін’єкцій
Блокади призначають у наступних випадках:
гострий/хронічний біль, що не усувається ліками/фізіотерапією;
запалення суглобів, що знижують рухливість – бурсит, артрит тощо;
головний біль напруги;
радикуліт;
свіже травматичне пошкодження тканин – розтягнення, вивихи, розриви зв’язок;
біль після операцій;
невралгія;
грижі, протрузії;
стеноз;
остеохондроз та ін.
Препарати для блокади
Для маніпуляцій застосовують наступні ліки:
анестетики: блокують нервові імпульси та знеболюють;
кортикостероїди: усувають запалення, мінімізують набряк та біль, мають довготривалу дію;
гіалуронова кислота: заповнює об’єм рідини суглоба та знеболює;
протизапальні.
Кількість уколів залежить від мети процедури й може варіюватися від 2–3 і навіть до 15.
Переваги блокади:
знеболення вже в першу годину після уколу;
усунення запалення, повернення нормальної амплітуди руху суглоба;
препарат вводять чітко в осередок болю;
можливість повторювати блокади без ризику передозування.
Правильно виконана процедура має щадну дію на організм та мінімізує ризик побічного ефекту.
Як проводиться блокада коліна, спини, плеча
Епідуральна лікувальна блокада
Пацієнт приймає колінно-ліктьову позу чи лежить на боку, згинає в колінах ноги і підводить їх до живота. Лікар обробляє антисептиком зону попереково-крижового відділу, після чого тонкою голкою робиться укол анестетика. Шкіра і м’які тканини німіють.
Основна маніпуляція може проводитися під радіологічним пристроєм для контролю. Обладнання візуалізує місце болю, розташування, нахил і глибину введення голки, а також її відстань до судин, кісток і спинного мозку. В тканини вводяться протизапальні ліки або анестетики.
Фасеткова блокада
Виконується при болях у шиї та спині, що є наслідком дегенеративного або запального процесу хребті. До суглобової капсули вводять протизапальні й анестезуючі препарати спінальною голкою. Рентген забезпечує точність введення ліків. Блокада займає до 20 хвилин, а результат тримається 3–6 місяців.
Блокада корінців нервів селективна
Знімає гострий і хронічний біль, має знеболюючий, протизапальний та відновлювальний ефект залежно від препарату. Усуває біль у спині та кінцівках, підходить для реабілітації відділів хребта.
Як і в попередніх випадках процедура проводиться під рентген-контролем із введенням контрасту. Потім вводиться протизапальний стероїдний засіб і анестетик. Після маніпуляції пацієнт має бути під наглядом медиків від 40 хвилин до 2 годин.
Внутрішньосуглобові блокади
Проводяться амбулаторно і займають всього 10 хв.
Лікар оглядає і пальпує уражену зону коліна або плеча для визначення ділянки введення ліків. Потім обробляє шкіру антисептиком, виконує кілька ін’єкцій – невеликими дозами препаратів в різні ділянки суглоба для забезпечення лікувального ефекту. Після блокади пацієнт має посидіти 30 хвилин.
Мучить біль у спині і суглобах? Записуйтесь до травматолога медичного центра «Оксфорд Медікал» у Рівному для обстеження та проведення ефективної блокади, що дозволить повернути радість і легкість руху!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ