(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування колітів в Рівному

Коліт є запальним захворюванням, що вражає товстий кишківник, а саме – ободову кишку. У здоровому організмі у цьому відділі всмоктується вода, розвивається корисна мікрофлора й формуються випорожнення. Відповідно, при захворюванні ці функції порушуються.

Типи колітів

За перебігом виділяють хронічну та гостру форму коліту. Гострий як правило провокують інфекції від вірусів, грибків і бактерій. Також цю форму часто супроводжує запалення тонкої кишки (ентероколіт) і гастрит. Тривалий больовий синдром переходить у хронічну стадію й може протікати без виражених симптомів.

Також хронічний коліт – це результат тяжких патологій ШКТ:

  • хвороби Крона;
  • неспецифічної форми виразкового, спастичного та алергічного коліту.

Загальні ознаки коліту

  • діарея/закреп;
  • метеоризм;
  • раптові болі;
  • бурчання живота;
  • фальшиві або термінові позиви до туалету;
  • відчуття недовипорожнення.

Хронічні коліти – дуже підступні й поступово руйнують ШКТ. Тому, якщо вас переслідують подібні симптоми, терміново зверніться у медичний центр «Оксфорд Медікал Рівне» до гастроентеролога.

Лікувальні заходи

При підозрі коліту важливо не тягнути з візитом до лікаря, адже тільки спеціаліст зможе призначити адекватне лікування залежно від причини хвороби, її стадії та індивідуальних рис організму.

Лікування починається з огляду у гастроентеролога та обстеження, результати якого точно покажуть особливості протікання хвороби.

Коліт діагностують через загальні аналізи сечі, калу та крові. Також проводиться УЗД, КТ, рентген ШТК і колоноскопія.

Гостру форму коліту, а також типи хвороби, для яких встановлена чітка причина виникнення (антибіотикоасоційований тип коліту), можливо вилікувати назавжди. Головна мета при лікуванні хронічної форми – позбутися симптомів і досягти тривалої ремісії.

З діагнозом коліту терапія триває від 2-3 діб до кількох місяців й загалом починається з дієти. Більш прицільне лікування залежить від типу і тяжкості захворювання.

В разі хронічного захворювання лікар призначає препарати для нормалізації стулу (від діареї/закрепу), пробіотики, спазмолітичні засоби, регулятори моторики кишківника. При гострих стадіях, виразковому коліті або хворобі Крона показаний прийом протизапальних гормональних препаратів (глюкокортикоїдів). Якщо позитивна динаміка медикаментозної терапії відсутня, а також спостерігаються глибокі виразки та кровотечі, призначається хірургічне втручання.

Для швидшого й кращого ефекту до комплексного лікування коліту додається фізіотерапія та лікування у санаторії з мінеральними джерелами.

Особливості харчування при колітах

Дієта – важливий етап лікування колітів та уникнення загострень. Загострення коліту для кожного пацієнта викликають різні страви, тому застосовується елімінаційна дієта (поступове виключення з раціону окремих продуктів і контроль динаміки).

Спровокувати коліт можуть солодощі, жирні страви та природні алергени (мед, морепродукти, деякі трави).

Під забороною вершки, масло, свіжі грубі фрукти (яблука), кондитерка, спеції, міцний алкоголь, а також напої, що бродять (пиво, вино, квас). При метеоризмі слід вилучити з раціону відповідні продукти: газовану воду, капусту, булки та насіння.

Профілактика колітів

Проводячи лікування, лікарі медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне» в обов’язковому порядку додають методи запобігання хворобі. Треба збагатити раціон кисломолочними продуктами, пюре з картоплі, морквяним соком.

Займайтесь спортом, адже коліт може бути наслідком гіподинамії та застою крові. Навіть регулярні прогулянки пішки принесуть користь. Ефективне також плавання й силові тренування середньої інтенсивності.

Турбуйтеся про себе, а у разі потреби звертайтеся до гастроентеролога медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне»!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.68, голосів: 113 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар терапевт, гастроентеролог: Матвієнко Ольга Григорівна
Матвієнко Ольга Григорівна Лікар терапевт, гастроентеролог
Лікар терапевт, гастроентеролог: Матвієнко Ольга Григорівна
Матвієнко Ольга ГригорівнаЛікар терапевт, гастроентеролог

м. Рівне, вул. Грушевського, 26;

інформація про лікаря

2013 рік- закінчила Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця за спеціальністю лікувальна справа

2013-2015 роки- інтернатура на базі  Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського за спеціальністю загальна практика - сімейна медицина 

2016 р. - курси спеціалізації «Терапія» на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика МОЗ України

Постійно відвідує професійні наукові конференції, як всеукраїнського так і міжнародного значення. Вдосконалює теоретичні знання та практичні навички.

показати повний текст
Лікар терапевт вищої категорії, гастроентеролог: Коваль Анжеліка Остапівна
Коваль Анжеліка Остапівна Лікар терапевт вищої категорії, гастроентеролог
Лікар терапевт вищої категорії, гастроентеролог: Коваль Анжеліка Остапівна
Коваль Анжеліка Остапівна Лікар терапевт вищої категорії, гастроентеролог

м. Рівне, вул. Грушевського, 26;

інформація про лікаря

відгуки
Василь 16-12-2023 Результатом задоволений. Лікар ввічливий та привітний. Процес пройшов відносно безболісно у порівнянні з місцевою районною лікарнею.
Сергій 23-11-2023 Щиро дякую лікарю гастроентерологу Матвієнко О.Г. за професійне надання лікування,чуйність та увагу.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом