(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Лікування гастродуоденітів в Рівному

Гастродуоденіт – запалення пілоричної області шлунку, яке згодом переходить на 12-палу кишку.

Первинну стадію хвороби діагностують навіть у дітей 5-6 років. Також у групі ризику знаходиться молодь. Це зумовлено особливостями роботи клапана між 12-палою кишкою та шлунком. Гастродуоденіт відносять до гастриту хронічної форми через те, що у запалення залучається кишка.

Причини виникнення гстродуоденітів

Головним чином розвиток гастродуоденіта спричиняє Helicobacter pylori. Також цей стан провокується гастритом і виразкою. Самопочуття погіршується раптово.

Симптоми гастродуоденіта:

  • тяжкість та стискання після кожного прийому їжі;
  • поганий запах з рота, гіркота у роті;
  • метеоризм, діарея та закрепи;
  • нудота;
  • відрижки.

Серед неспецифічних ознак – сонливість і млявість. Через запалення погано виробляється шлунковий сік, погіршується загальна моторика ШКТ. Це в свою чергу порушує перетравлення.

Гастродуоденіт, що виникає вперше і стрімко розвивається – це гостра форма. Не вилікуваний гастродуоденіт набуває хронічної форми. Запущений випадок може перейти у виразку та навіть онкологію. Також серед ускладнень – кровотечі та перфорація шлунку, тому необхідно одразу записатися на консультацію до гастроентеролога медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне», адже у запущеній формі патологія ускладнює життя й обмежує звичні справи. Вчасне обстеження та лікування вкрай важливе для запобігання тяжких ускладнень.

Крім загальних аналізів, діагностика включає ендоскопію та гістологію. Додатково проводять УЗД, рН-метрію та рентген.

Лікування гастродуоденітів

Тактика і стратегія залежить від типу та ступеня захворювання. Перші дві доби бажано утриматися від їжі, а протягом першого тижня рекомендований постільний режим. Також на початкових стадіях гастродуоденіта лікування починають з дієти. Включають нежирні протерті страви, обов’язково – теплі.  Дієта поєднується з медикаментозним лікуванням.

Загалом при підвищеній кислотності у лікуванні застосовується протонна помпа, інгібітори та антациди. Захворювання з низькою кислотністю і дисфункцією підшлункової, призначають ферменти. При позитивному тесті на Helicobacter pylori показані антибіотики. Також лікар призначає обволікаючі препараті та знеболювальні.

Особливості фізіотерапії і харчування

При гастродуоденітах повністю прибирають з раціону грубоволокнисту й жирну їжу. Хліб і деякі солодощі вживаються дуже обмежено. Забороняється смажене та гостре, міцний чай, кава і алкоголь. Дієти слід дотримуватися деякий період після курсу лікування. Щодо фізіотерапії – показаний прийом мінеральної води, лікувальні грязі та ванни, форези, КВЧ тощо.

При своєчасній і грамотній терапії гостра форма лікується приблизно 2-3 тижні, а хронічний гастродуоденіт – за 2 роки. Хронічно хворі знаходяться на обліку та мають проходити огляд кожні 6 місяців. Динаміку протікання хвороби контролюють езофагогастродуоденоскопією.

Важливо! При легкому перебігу пацієнт проходить лікування амбулаторно, приймає медикаменти й дотримується дієти. Госпіталізація показана у наступних випадках:

  • відсутність позитивної динаміки від медикаментів;
  • сильне загострення (постійні болі, диспепсія);
  • регулярні рецидиви.

Запобігти гастродуоденіту можна за допомогою правильного харчування та загального здорового способу життя. Уникайте шкідливої неякісної їжі, сумнівних дієт і голодування. Регулярно займайтеся спортом. Також важливо своєчасно лікувати запалення та інфекції – це дозволить підтримувати здоров’я ШКТ та інших систем організму. Але й при перших симптомах і дискомфорті в області шлунку звертайтеся до медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне»!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.79, голосів: 63 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар терапевт, гастроентеролог: Матвієнко Ольга Григорівна
Матвієнко Ольга Григорівна Лікар терапевт, гастроентеролог
Лікар терапевт, гастроентеролог: Матвієнко Ольга Григорівна
Матвієнко Ольга ГригорівнаЛікар терапевт, гастроентеролог

м. Рівне, вул. Грушевського, 26;

інформація про лікаря

2013 рік- закінчила Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця за спеціальністю лікувальна справа

2013-2015 роки- інтернатура на базі  Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського за спеціальністю загальна практика - сімейна медицина 

2016 р. - курси спеціалізації «Терапія» на базі Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика МОЗ України

Постійно відвідує професійні наукові конференції, як всеукраїнського так і міжнародного значення. Вдосконалює теоретичні знання та практичні навички.

показати повний текст
Лікар терапевт вищої категорії, гастроентеролог: Коваль Анжеліка Остапівна
Коваль Анжеліка Остапівна Лікар терапевт вищої категорії, гастроентеролог
Лікар терапевт вищої категорії, гастроентеролог: Коваль Анжеліка Остапівна
Коваль Анжеліка Остапівна Лікар терапевт вищої категорії, гастроентеролог

м. Рівне, вул. Грушевського, 26;

інформація про лікаря

відгуки
Василь 16-12-2023 Результатом задоволений. Лікар ввічливий та привітний. Процес пройшов відносно безболісно у порівнянні з місцевою районною лікарнею.
Сергій 23-11-2023 Щиро дякую лікарю гастроентерологу Матвієнко О.Г. за професійне надання лікування,чуйність та увагу.
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом