(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Видалення ліпом в Рівному

Доброякісне новоутворення, що складається з жирової тканини, називають ліпомою. Вона не несе небезпеки життю, але має неестетичний вигляд та заважає в повсякденному житті. 

Загалом ліпоми є в 1% населення, і майже в усіх вони поодинокі. Множинні ліпоми спостерігаються лише у 3–5% пацієнтів і це переважно чоловіки.  

Відрізнити ліпому від інших доброякісних шкірних утворень досить складно. На вигляд вона нагадує півсферу діаметром 2–3 см, яка прогинається при натисканні й має неоднорідну структуру. В деяких випадках діаметр ліпоми може сягати навіть десяти сантиметрів. 

Шкіра на такому новоутворенні не змінює кольору, гіпертермія (підвищена температура шкіри) не спостерігається, а при натисканні не виникає больових відчуттів. Та не дивлячись на це ліпома приносить незручності та дискомфорт, може розростатися та розповсюджуватися по тілу, внаслідок чого порушується кровообіг в навколишніх тканинах, зменшується нервова провідність. Тому, якщо ви виявили на тілі таку «гульку», якомога швидше записуйтеся на консультацію до хірурга медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне», адже вчасна діагностика та лікування позбавляє від потенційних ускладнень!

Причини виникнення ліпоми

Ліпома, або жировик – це патологічний процес у жировій, підшкірній та міжфасціальній тканинах, який за своєю будовою нагадує кульку з жиру, огорнуту фіброзною капсулою. Достеменно невідомо, які саме фактори викликають появу та розростання ліпоми. 

Медики визначили основні фактори ризику, що можуть стати стимулятором росту такого новоутворення:

  • спадковість;

  • порушення метаболізму;

  • порушення процесу розщеплення жирів;

  • цукровий діабет;

  • ожиріння;

  • дисфункція печінки;

  • високий рівень холестерину в крові.

Акцентуючи увагу на віковому факторі, можна помітити, що ліпоми зазвичай виникають після 40 років, але в рідкісних випадках патологія може діагностуватися і раніше. 

Симптоми ліпоми

Ліпому досить легко виявити. Найчастіше це відбувається під час прийому ванни або душу, на масажі або під час інших буденних процедур.

 Зазвичай ліпоми розташовуються на стегнах та сідницях, але іноді виникають і на потиличній зоні, спині, волосистій частині голови та інших ділянках.

Процедура видалення ліпом

Ліпома лікується лише оперативно. Процедуру проводить хірург під місцевим знеболенням. Весь процес триває приблизно години. Якщо ліпома великих розмірів, час операції може збільшуватися.

Видаляють ліпоми двома методами: класичним та лазерним. 

  • Класичне видалення передбачає надріз шкірних покривів та видалення фіброзної капсули з жировою кулькою. Потім накладаються шви та пов’язки. Після процедури потрібно робити регулярні перев’язки та відвідувати лікаря для контролю загоєння рани. У пацієнта може залишитися невеликий рубець. Якщо лікар накладає косметичний шов, шрам вийде майже непомітним та не нестиме косметичної проблеми. 

  • Лазерне видалення – більш сучасний метод. Він теж проводиться під місцевою анестезією, але з більшою точністю та меншою травматизацією навколишніх тканин. Завдяки дії лазеру руйнуються лише патологічні тканини, а період реабілітації максимально скорочується, адже здорові клітини не ушкоджуються, не виникає набряку та гематом.

Після видалення ліпоми матеріал відправляється на додаткові обстеження, щоб дослідити природу новоутворення та ризики розвитку злоякісних пухлин. Перший місяць після видалення ліпоми не рекомендовано відвідувати сауну та баню, треба уникати потрапляння прямих сонячних променів на місце, де розташовувалось новоутворення. 

У період гострого респіраторного захворювання, загострення хронічного захворювання та при порушеннях роботи імунної системи видалення ліпоми варто перенести. В будь-якому разі рішення про видалення приймається строго індивідуально.

Ліпома сприймається лише як косметична проблема, та насправді вона може спричини розлади в роботі глибоких тканини, а в особливо запушених випадках – впливати на нервову провідність. Саме тому, виявивши ліпому на своєму тілі, варто негайно звернутися до медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне» та видалити набридливу патологію.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 5.00, голосів: 2 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар хірург, проктолог: Кузів Андрій Романович
Кузів Андрій Романович Лікар хірург, проктолог
Лікар хірург, проктолог: Кузів Андрій Романович
Кузів Андрій РомановичЛікар хірург, проктолог Відео-візитка

вул. Грушевського, 26;

інформація про лікаря

2013р. - закінчив Івано-Франківський національний медичний університет за спеціальністю «лікувальна справа».  

З  2013 по 2016р.р. - проходив інтернатуру по хірургії на базі ФПО ДДМА, м. Кривій Ріг. 

З 2016р. - працював лікарем-хірургом з екстреної допомоги хірургічного відділення стаціонару в МЛ№1 м.Олександрії 

Добре  володіє лікувально-діагностичними хірургічними методами по наданню медичної допомоги хірургічним та проктологічним  хворим.

Постійно підвищує свою професійну кваліфікацію, вивчає медичні журнали та монографії.

Пройшов передатестаційний цикл по хірургії в на базі кафедри торакоабдомінальної хірургії ХМАПО, де одержав сертифікат на другу кваліфікаційну категорію.

Пройшов курси підвищення кваліфікації по проктолоії в на базі кафедри ЗМАПО, де одержав сертифікат спеціаліста проктолога.

Регулярно приймає участь у з´їздах хірургів та проктологів України, міжнародних та обласних науково-практичних конференціях.

Займався лікуванням, профілактикою та діагностикою різних порушень функції прямої кишки і параректальної області, геморою, анальних тріщин.

показати повний текст

відгуки
Вікторія 16-02-2022 Доброго дня.Звернулась на консультацію та вирішення своєї проблеми .Направили до хірурга Кузів Андрій Романович,отримала кваліфіковану допомогу.Вдячна лікарю і персоналу цієї клініки .Буду рекомендувати знайомим цей заклад.

відділення: Хірургія

Володимир 08-02-2022 Щиро вдячний за якісну, фахову роботу, за гарне відношення лікаря-хірурга Кузів Андрія Романовича. Дуже приємний та уважний лікар, все розкаже та пояснить, дасть відповіді на всі хвилюючі запитання, порадить як краще. Дякую! Рекомендую!

відділення: Хірургія

Інна Юсенко 31-01-2022 Зверталася в цю клініку, щоб видалити атерому на обличчі в хірурга, враження приємні, навіть не лишилося рубця, лікар знавець своєї справи... Рекомендую!!!!

відділення: Хірургія

Сергей Трибушинин 11-01-2022 Був з сином на прийомі у хірурга Піца Ярослава Ярославовича, консультацією задоволений. Рекомедую!

відділення: Хірургія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом