Мигдалики – важливий орган, який захищає організм від проникнення інфекцій, тому він часто бореться з різними бактеріями, і незначне запалення є нормою в період сезонних вірусних захворювань. Але глибоке проникнення бактерій викликає патологічний стан, тому запалення мигдалин треба лікувати одразу, щоб попередити поширення інфекції.
Запалення мигдаликів (тонзиліт) зазвичай важко і довго лікується, переходячи у хронічну форму.
Антибактеріальні препарати з часом можуть не давати бажаного ефекту, але не спішіть видаляти мигдалини і позбавляти імунітет додаткового захисту. Спеціалісти медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне» рекомендують консервативний метод – промивання лакун, який передбачає видалення шкідливого вмісту із мигдалин без пошкодження сусідніх тканин.
Коли призначають процедуру
Хронічне запалення мигдаликів може стрімко прогресувати. В тканинах накопичуються загиблі лейкоцити і патогенні мікроорганізми, закупорюють ходи і не зникають.
Коли найпотужніші антибактеріальні медикаменти не дають позитивної динаміки, лікарі-отоларинголог призначає видалення, але промивання лакун мигдаликів дозволяє уникнути хірургії. Повне одужання це не приносить, але хронічна стадія хвороби переходить у ремісію.
Показання – наступні:
- часті загострення тонзиліту;
- сильні болі у горлі та лімфовузлах;
- хронічна слабкість;
- гнійна пробка;
- наявність супутніх патологій, що уражає мигдалини (карієс, кіста, ларингіт, грибкові інфекції тощо).
Перед призначення маніпуляції пацієнт проходить обстеження, щоб мінімізувати можливі протипоказання й уникнути ускладнень. Промивання не роблять у випадку гострих інфекцій, що супроводжує висока температура, новоутворень в ротовій порожнині, гіпертермії невизначеного походження та кровотечі.
Як відбувається промивання
Дана процедура – нескладна, але її не слід проводити самостійно. Це загрожує не лише пошкодженням мигдалин і піднебіння, але й погіршенням патології, і тоді без операції не обійтися.
Процедуру має призначати і робити кваліфікований оториноларинголог в стерильних умовах медкабінету. Курс передбачає 5-10 сеансів, щодня або через день. Маніпуляція проводиться амбулаторно або стаціонарно і є безболісною.
Увага! Процедура добре переноситься дорослими і дітьми, але якщо ви маєте виражений рефлекс блювання, процедурою краще робити натще. Для попередження блювання ЛОР може окропити слизову лідокаїном, і згодом інтенсивність позивів знижується.
Методики промивання мигдалин
Шприцом
Пацієнт сідає у зручну позу і закидає голову назад. Йому треба відкрити широко рот – для забезпечення доступу до мигдалин. На шприц кріпиться голка (канюля), якою фахівець витягує серозний та гнійний вміст, бактерії та ін. мертву мікрофлору з тканин. Одночасно поверхню мигдаликів зрошують медичними протизапальними розчинами.
Після процедури тканини обробляють протизапальними розчинами й антисептиками.
Важливо! Процедура – нескладна, проте вона має ризик пошкодження тканин канюлею, після чого залишаються рубці, які будуть затримувати вихід рідини з мигдаликів. Але професійний ЛОР виконує промивання уважно і акуратно, тому травмування мінімізується.
Апаратне промивання
Процедуру роблять в умовах стаціонару – спеціальним апаратом. Мигдалики очищаються ультразвуком, який додатково зменшує інтенсивність перебігу запалення.
Загалом промивання лакун мигдаликів допомагає лікувати ряд захворювань горла і домогтися тривалої ремісії навіть при хронічних патологіях. Тож звертайтеся до медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне» для промивання мигдалин – професійний отоларинголог підбере ефективні препарати для лікування та проведе процедуру безболісно та без ускладнень.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ