Здатність азоту заморожувати пошкоджені клітини ефективно застосовується в отоларингології.
Кріотерапія – це сучасний метод лікування ЛОР-захворювань. Часто він є альтернативною операції й не вимагає підготовки.
Особливості методу
Кріотерапія ґрунтується на застосуванні рідкого азоту. Це рідина без запаху і температурою -196 градусів Цельсія. Надходження азотних парів у горло стимулює роботу мигдаликів та продукування лейкоцитів, які усувають інфекції, що прискорить одужання при наявному захворюванні, дозволить домогтися тривалої ремісії при хронічних патологіях.
Процедура швидка, безболісна, не потребує госпіталізації й є способом захисту від респіраторних хвороб, що пояснює широку популярність кріотерапії мигдаликів. Також ця маніпуляція мінімізує ризик інфекцій у дітей і дорослих у будь-яку пору року.
Показання до кріотерапії
Процедуру призначає ЛОР у наступних випадках:
- часті ГРВІ та загострення ангіни;
- регулярні кровотечі;
- збільшення мигдаликів;
- постійний біль у горлі;
- утворення казеозних пробок, гемангіом і кіст на мигдаликах в результаті інфікування;
- збільшення лімфовузлів;
- підвищені ревмопроби крові;
- інфекції герпесу, стафілококу;
- лікування фарингіту, риніту, тонзиліту;
- хронічно підвищена температура.
Кріотерапію мигдаликів не роблять дітям до 3-4 років і пацієнтам з вагітністю, алергією на холод, ГРВІ, гіпертонією, розладами ЦНС, патологіями серцево-судинної та кровоносної системи, діабетом, хронічними та гострими станами захворювання.
Як проводять кріотерапію
Кріотерапію проводить кваліфікований ЛОР в амбулаторних умовах медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне». Її можна робити дорослим і дітям від 4 років. При процедурі уражені ділянки горла пацієнта обробляють рідким азотом через трубку. Пару подають кількома дозами за сеанс. Уражені та запалені покриви, інфекції й патогенні організми заморожуються, відмирають і усуваються, а на їх місці відновлюється нова, здорова тканина. Після цього не залишається рубців і ушкоджень сусідніх тканин.
Кріотерапія мигдаликів є найбільш щадним методом лікування. В стандартних випадках достатньо однієї процедури для полегшення стану хворого. Заморожування займає близько 30 хв., що створює максимальний комфорт для пацієнта. Процедура проходить без кровотечі й ризику травматизації, проте навіть після успішного сеансу треба утримати стійкість ефекту, тому важливо дотримуватися рекомендацій лікаря під час періоду відновлення, щодо харчування і догляду за обробленим горлом.
Через місяць треба показатися спеціалісту, щоб при необхідності повторити процедуру для закріплення.
Відновлення
Зазвичай після процедури пацієнта одразу відпускають додому. На період відновлення у крові підвищується рівень лімфоцитів, які захищають від інфекції та регенерують тканини. Наступної доби може бути набряк горла або сусідніх тканин, що є нормальною реакцією на холод. В деяких випадках можливе незначне підвищення температури тіла – до 37,4 градусів Цельсія.
Якщо професійна діяльність пацієнта не пов’язана з перепадами температур, важкими фізичними навантаженнями та алергенами, на роботу можна виходити наступного дня. Якщо такі ризики існують, краще взяти відпочинок на 3 доби. Протягом тижня не варто ходити до сауни в басейн та виконувати інтенсивні спортивні вправи.
Переваги процедури – підвищення імунітету, збереження звичного ритму життя (стаціонар – не потрібний), відсутність болю, необхідності приймати антибіотики та побічного ефекту, якісне позбавлення від інфекцій в зоні, що заморожувалася. Та головне – можливість збереження мигдаликів у складних випадках захворювання.
Отже, при постановці діагнозу захворювання мигдаликів не спішіть з рішенням їх видалення. Процедура кріотерапії у медичному центрі «Оксфорд Медікал Рівне» дозволить зберегти мигдалики, повернути здоров’я і захистити імунітет.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ