Волосся випадає у кожного, і цей процес вважається цілком природнім, адже таким чином волосяний покрив оновлюється, на заміну старим волосинкам ростуть нові.
Патологічним випадіння волосся стає, коли кількість волосин, які випадають протягом дня, перевищує 100 одиниць. В такому разі обов’язково потрібна консультація трихолога, який обере правильний догляд, визначить причину хвороби та запропонує ефективні методи боротьби з нею.
Причини випадіння волосся
Перш за все потрібно зрозуміти, що ріст волосин має декілька фаз. Фаза анагена – це активний ріст волосин, який може тривати від двох до чотирьох років. Анагеновий період заміняється телогеновим, коли волосинка не росте і перебуває в стані спокою 2–4 місяці. Після цього вона випадає, а на її місці виростає нова, анагенова волосина. Такий процес вважається нормальним циклом.
Через негативні фактори, що впливають на волосяні фолікули, анагеновий період може призупинятися, а телоген наставати раніше, ніж потрібно. Саме через це й постає питання надмірного випадіння волосся, а з часом і облисіння.
Спричинити такі порушення може багато факторів:
Стрес – досить часто надмірне випадіння волосся збігається з проживанням важливих та нервових моментів у житті: проблеми з навчанням, роботою, особистим життям, втратою близьких.
Нераціональне харчування – дефіцит вітамінів, мінералів, білків та рослинних жирів спричиняє недостатнє живлення волосяних фолікулів. Разом з цим надлишок мучного, солодкого та смаженого призводить до змін в обміні речовин та випадіння волосся.
Гормональний збій – гормони регулюють роботу усіх систем в організмі, в тому числі й процес росту волосин. Під час дисбалансу гормонів фази розвитку волосяного фолікула гальмуються, а здорові волосини випадають.
Вищеописані стани можуть виникати на тлі менопаузи, гіпертиреозу та гіпотиреозу, різкого схуднення, прийому хіміотерапії та деяких агресивних лікарських засобів, після оперативного втручання.
Залежно від виду хвороби волосся може випадати по всій площі голови або локалізованими острівками. Волосину, яка випала або залишилась на гребінці, варто ретельно оглянути. Якщо на одному з її кінців знаходиться явно виражена, але невелика цибулинка темного кольору, це свідчить про телогеновий тип випадіння волосся. Тобто випадають волосини, які знаходяться в стані спокою. Якщо ж на кінці знаходиться велика світла цибулинка – це свідчить про випадіння активного волосся і про більш серйозні проблеми зі здоров’ям.
Іноді на обох кінцях волосини не спостерігається потовщення. Це означає, що волосся не випадає, а обламується. Отже, йому не вистачає живлення зсередини та зовні, або ж був невірно обраний догляд.
Діагностика та лікування випадіння волосся
Діагностика випадіння волосся розпочинається ще в домашніх умовах. Варто протягом декількох днів фіксувати кількість волосин, які випали. Окрім цього, трихолог проведе обов’язкову трихоскопію, щоб оцінити загальний стан волосся, волосяних фолікулів та шкіри голови.
На консультації може проводитися тест на витягування, коли лікар з будь-яких трьох зон на шкірі голови намагається витягнути волосинки. Висновок робиться в залежності від того, наскільки легко це можна зробити.
Щоб перевірити насиченість волосин вітамінами та мінералами, проводиться спектральний аналіз. Частину волосини відправляють в лабораторію та перевіряють її склад. Додатково можуть призначатися загальне дослідження крові, гормональна панель, біохімічні аналізи.
Трихолог складає індивідуальну схему лікування. Найчастіше вона базується на нормалізації раціону, прийомі вітамінно-мінеральних комплексів, покращенні загального стану здоров’я. Окрім цього, високу ефективність показують фізіопроцедури, мезотерапія та масажі голови, які поліпшують циркуляцію крові та стимулюють ріст сплячих фолікулів.
В медичному центрі «Оксфорд Медікал Рівне» можна не лише отримати консультацію та діагностику трихолога, а й пройти цілий курс лікування, заснований на найсучасніших методиках.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ