Волосся кожної людини в різному віці набирає білого або сіруватого забарвлення. Сивина з’являється незалежно від статі та вважається нормою для людей похилого віку.
Причиною сивини стає недостатнє вироблення меланіну – пігменту, який відповідає за забарвлення шкіри та волосся. Абсолютно нормально, що в пенсійному віці меланіну стає все менше, але проблемою вважається поява сивини в 20, 30 і 35 років. Такі випадки вважаються патологією й потребують професійного лікування у трихолога.
Причини появи ранньої сивини
Спричинити сивину у молодому віці може досить багато факторів:
нестача вітамінів і мінералів у крові;
розлади в роботі ендокринних залоз;
надто тривале перебування під агресивними ультрафіолетовими променями;
генетична схильність;
розлади в роботі нервової системи;
патології шлунково-кишкового тракту;
анемія (нестача заліза в крові);
головний біль, мігрень;
кисневе голодування шкіри голови;
проблеми з серцево-судинною системою.
Особливий ризик виникає в разі збігу декількох факторів одночасно.
Найрозповсюдженіша проблема, яка викликає появу сивого волосся – це стрес. В разі сильного стресового навантаження у кров виділяється велика кількість адреналіну, який провокує спазм судин, що насичують волосяні фолікули киснем і поживними речовинами. Внаслідок цього волосся позбувається пігментації й виростає сивим.
Діагностика ранньої сивини
Діагностувати ранню сивину можна самостійно або за допомогою рідних. Особливо яскраво виділяються знебарвлені волосинки на фоні темної зачіски. Світловолосим значно важче помітити сивину на початкових її стадіях.
При перших проявах сивини краще звернутися до трихолога медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне», який проведе ряд інструментальних та лабораторних досліджень.
Один із найважливіших пунктів в діагностиці – збір анамнезу та уточнення всіх наявних скарг. Лікарю потрібно детально ознайомитися зі способом життя пацієнта, його раціоном, наявністю хронічних захворювань, стресовим навантаженням й іншими факторами. Така інформація дозволяє побачити проблему з усіх ракурсів й зробити висновки щодо першопричини хвороби.
Для більшого ефекту трихолог часто рекомендує консультацію та обстеження у суміжних лікарів – гастроентерологів, ендокринологів і гематологів. Це допомагає встановити й позбутися першопричини ранньої сивини, а також підібрати найкращу лікувальну тактику.
Методи лікування ранньої сивини
Це кропіткий процес, який торкається одразу декількох аспектів. В першу чергу потрібно нормалізувати раціон, збільшити фізичну активність та додати щоденні легкі заняття спортом. Такі заходи допоможуть зміцнити загальний стан здоров’я та покращити кровопостачання шкіри голови. З цією ж метою проводиться масаж голови та обличчя, акупунктурне лікування та фізіопроцедури.
Успішно застосовуються й новітні методи лікування – мезотерапія та плазмотерапія. Суть мезотерапії полягає у введенні вітамінно-мінеральних комплексів безпосередньо у шкіру голови, звідки препарати потрапляють у волосяні фолікули, відновлюючи їх. Плазмотерапія дещо схожа на мезотерапію, але різниця в тому, що в даному методі використовують не вітамінні препарати, а плазму крові, насичену поживними речовинами. Для плазмотерапії використовується власна кров пацієнта.
Лікування ранньої сивини включає і прийом лікарських засобів та біологічно активних добавок. Трихолог може призначити прийом вітамінів групи В, антиоксидантів, вітаміну А і Е, комплексних засобів омега-жирних кислот. У виробленні меланіну важливу роль відіграє мідь та деякі інші мінерали, тому можливий прийом мінеральних препаратів.
Після курсу лікування трихолог порадить профілактичні заходи, що допоможуть уникнути повторення проблеми. До них відноситься зниження стресового навантаження, повноцінне харчування та сон, перебування на свіжому повітрі, регулярні профілактичні огляди, які включають здачу аналізів, контроль хронічних захворювань.
Позбутися ранньої сивини іноді здається неможливим, а звичайна фарба для волосся не рятує від проблеми, а лише її маскує. Краще буде звернутися до медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне», пройти повноцінну консультацію трихолога й підібрати правильне лікування, зберігши природний колір свого волосся!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ