Посічене волосся стає справжньою проблемою для жінок та чоловіків, які надають перевагу довгим стрижкам. Зачіска стає менш охайною, красивий блиск та гладкість волосся повністю зникають.
Найчастіше рішенням стає похід в перукарню та обрізання декількох сантиметрів довжини, хоча насправді це не рішення, а скоріше ігнорування проблеми, адже такий стан волосся може свідчити про нестачу вітамінів і мінералів, неправильний догляд та проблеми зі здоров’ям. Більш доцільним стане візит до трихолога медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне» – спеціаліста, який зможе визначити структуру та якісний склад волосин, їх розвиток і можливі проблеми в організмі.
Причини посіченого волосся
Поява посічених кінчиків зумовлена особливостями структури волосини. Вона складається з декількох шарів: ядра, кортесу та кутикули. Саме через пошкодження кутикули волосинки починають розшаровуватися, адже вона є захисною оболонкою. Без захисту руйнуються й внутрішні частини волосся.
Найчастіше негативний вплив на кутикулу спричиняють зовнішні фактори.
Збільшення кількості посіченого волосся спостерігається у таких випадках:
тривале перебування під сонячними променями – ультрафіолетові промені виснажують волосся, роблять його слабким і сухим;
використання доглядових засобів із сульфатами – ці агресивні хімічні компоненти додаються до шампунів для кращого піноутворення, але наносять невиправну шкоду волоссю;
механічний вплив – розтирання волосся рушником після миття, використання гребінців із синтетичних засобів, надто жорсткі резинки для волосся, використання шапок із синтетичних матеріалів, використання неякісних засобів для стайлінгу;
відсутність живлення зсередини – виникає через нестачу жирних кислот, вітамінів та мінералів;
надто часте застосування фену, плойки та вирівнювачів волосся – всі ці прилади працюють із високими температурами, які руйнують верхній шар волосин.
Діагностика посіченого волосся
Посічене волосся нескладно розпізнати навіть у домашніх умовах. Якщо ретельно роздивитися кінчики, можна помітити роздвоєні або напівзламані волоски. Це свідчить про їх пошкодження й необхідність звернутися до трихолога.
На прийомі лікар ознайомиться з засобами для догляду, дізнається інформацію щодо супутніх симптомів та наявності хронічних захворювань. Все це дозволить скласти загальну картину проблеми.
Окрім цього, лікар проведе діагностичну трихоскопію, яка дозволить в деталях побачити стан волосся, фолікулів та шкіри голови. Визначити склад волосся та їх насичення вітамінами й мінералами дозволить спектральний аналіз.
Профілактика посіченого волосся
«З’єднати» посічену волосинку на жаль неможливо, але можна попередити повторювання проблеми та зберегти здорове волосся.
Спочатку варто налагодити роботу внутрішніх органів, адже міцне здоров’я – запорука красивого, блискучого волосся без посічених кінчиків. Повноцінний відпочинок, правильне харчування, достатня кількість води – все це дозволить не тільки покращити стан волосся, але й зробить шкіру гладенькою та блискучою, настрій хорошим, а працездатність високою.
Не менш важливо – обрати правильний догляд. Перш за все необхідно відмовитися від сульфатних шампунів. Їх безсульфатні аналоги очищують шкіру голови не гірше, а негативний ефект від них повністю відсутній. Окрім цього, шампунь потрібно правильно наносити. Оскільки шкірне сало накопичується тільки біля корінців, шампунь наноситься масажними рухами лише на прикореневу зону. Окрім того, що підсушуючі компоненти шампуню не впливатимуть на кутикулу, легкий масаж під час миття стимулюватиме кровообіг шкіри голови.
Обов’язковим етапом догляду повинне стати використання кондиціонеру, адже він закриває лусочки кутикули, захищаючи її від впливу навколишнього середовища. Додатково можна застосовувати засоби, що не потребують змивання – олійки, рідкі кристали, які пом’якшують волосся та насичують його корисними речовинами.
Посічене волосся потребує якісного догляду, який зможе підібрати лише трихолог медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне». Виконуючи всі рекомендації лікаря, ви зможете насолоджуватися красою свого волосся без посічених кінчиків!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ