Проблемами волосся займається вузький спеціаліст – трихолог, а допомагає йому в цьому особливий метод обстеження – трихоскопія.
Даний вид обстеження відноситься до категорії інструментальної діагностики й відбувається за допомогою трихоскопа – приладу, який в багато разів збільшує зображення шкіри голови, волосся та фолікулів, освітлює цільову зону й дозволяє зберігати отримане зображення завдяки підключенню з’єднання апарату з комп’ютером. Основною частиною апарату є відеокамера малих розмірів, яка й дозволяє побачити найдрібніші деталі цільової зони.
Трихоскопія має велику кількість переваг:
Показання для проведення трихоскопії
Трихоскопія – це обов’язкова процедура, яка входить в загальну консультацію трихолога. Причиною для проведення обстеження може стати випадіння волосся, рання сивина, поява лупи, підозра на себорею або себорейний дерматит, алопецію, стоншання волосся, його ламкість, тьмяність та поганий ріст.
Завдяки трихоскопу спеціаліст може оглянути шкіру голови, перевірити стан волосяних фолікулів, визначити наявність запалення шкіри голови, оцінити діаметр волосини, густину волосяного покриву, дослідити функціонування сальних залоз, кількість термінальних товстих волосин, густоту пушкового та слабкого волосся.
Окрім цього, трихоскопія призначається повторно під час лікування трихологічних захворювань для оцінки ефективності терапевтичної схеми та динаміки протікання хвороби.
Додатковою інформацією, яка доповнює дані, отримані в ході трихоскопії, може стати аналіз волосся на мікроелементи, біохімічні аналізи крові. Загалом усі отримані результати дають змогу повністю оцінити стан здоров’я та встановити кінцевий діагноз.
Підготовка до трихоскопії
Трихоскопія проводиться швидко та безболісно й потребує мінімальних підготовчих процедур. За день до огляду варто ретельно вимити шкіру голови. Не рекомендується застосування засобів для укладки зачіски та інших речовин, які впливають на структуру волосся. Волосяний покрив повинен бути сухим та ретельно очищеним, а шкіра не має піддаватися травматизації, наприклад жорсткими ворсинками гребінця.
Якщо було проведено хімічну завивку або фарбування волосся, трихоскопія може проводитися мінімум через два тижні після цього. Трихологу важливо оцінити природній стан волосся, яке не піддавалося додатковим змінам.
Проведення трихоскопії
Проводиться трихоскопія в положенні сидячи. Лікар обирає декілька зон, які візуально найбільше уражені хворобою. Дані ділянки звільняються від волосся, щоб шкіру голови було добре видно.
До голови підноситься трихоскоп, який збільшує зображення та передає його на екран комп’ютера. Сучасна апаратура збільшує картинку до тисячі разів. Завдяки цьому можна оцінити кожну волосяну цибулинку, стан шкіри та волосся. Окрім цього, трихоскоп з великим збільшенням дозволяє оглянути всю систему росту волосся: фолікул, волосяну сумку, залози, що виділяють себум. Оцінити результати обстеження можна за допомогою спеціальної програми, але досвідчений лікар може спочатку зробити приблизне заключення, оглянувши зображення, а вже потім піддати його додатковому зчитуванню комп’ютером. Отримана картинка зберігається та використовується для подальшого порівняння з наступними обстеженнями.
Загалом процес займає максимум півгодини й вважається одним із найінформативніших методів обстеження волосистої частини голови.
Важливу роль в правильності встановленого діагнозу відіграє професіоналізм фахівця, який проводить діагностику, а тому краще за все буде звернутися до медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне». У нас можна пройти як звичайну консультацію трихолога, так і обстеження за допомогою трихоскопа. На основі отриманих результатів лікар встановить діагноз, дасть рекомендації щодо догляду за волоссям та лікування виявленої проблеми, порекомендує додаткові обстеження.
Приділіть увагу та піклуйтеся про своє волосся – пройдіть сучасну трихоскопію в нашому медичному центрі й забудьте про хвороби волосистої частини голови!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ