записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок

Прийом гінеколога + відеокольпоскопія 300 грн

Ви знаходитесь на сайті Рівненської клініки

Вибрати інше місто
 

Дієтологія

ДиетологияДієтологія – це одна із галузей медицини, яка займається розробкою основних критеріїв правильного та здорового харчування, вивчає методики лікування патологій шлунково-кишкового тракту та інших органів людини за допомогою зміни раціону харчування – дієтотерапії. Дієтологія також розглядає різні розлади, які можуть виникнути при надмірній або недостатній кількості в організмі людини деяких речовин або при порушенні правильного раціону харчування.

 

Якщо у людини виникають певні питання або скарги відносно свого харчування, їй необхідно звернутися до відповідного фахівця – лікаря-дієтолога.

Основні принципи дієтології

Усі нижченаведені чинники – це основні принципи та поради загального характеру, знати які повинен кожен. Якщо пацієнту потрібна дієта лікувального характеру, то дієтолог, який займається її складанням, повинен виділити в ній основні моменти (для кожного конкретного випадку індивідуальні). Приміром, при хворобах одного характеру важливо дотримуватися певної методики приготування їжі, а при інших – враховувати саме склад інгредієнтів, які входять в страву.

 

Перші три чинники, які представлені нище – це основа здорового та правильно організованого харчування, яких повинні дотримуватися усі:

  • корисне та різноманітне харчування;

  • дотримання певного режиму їжі;

  • вживання невеликої кількості їжі (відсутність переїдання);

  • термічно оброблена та правильно приготована їжа;

  • дотримання певних правил калорійності страв і поняття про склад продукції;

  • усвідомлення того, що дієта може допомогти впоратися з певними хворобами.

Як складається дієта у МЦ «Оксфорд Медікал»

Під час складання дієт, лікарі-дієтологи медичного центру «Оксфорд Медікал» враховують декілька критеріїв, які можуть правильно оцінити раціон харчування:

  • загальна збалансованість їжі (до складу продуктів повинна входити певна кількість корисних речовин, яка потрібна групі пацієнтів або кожному конкретному хворому);

  • калорійність їжі (вона має бути правильно розрахована й повністю покривати енерговитрати пацієнта, але не перевищувати їх);

  • спосіб термічної обробки продуктів (при приготуванні їжі дуже важливо звести до мінімуму можливе утворення токсичних речовин і максимально зберегти біологічну цінність продуктів харчування);

  • дотримання певного режиму вживання їжі (впродовж дня людина повинна приймати їжу певну кількість разів, залежно від її виду діяльності та можливих фізичних навантажень).

Найважливіший інструмент дієтології – це дієтотерапія. Вона займається лікуванням різних хвороб і патологій за допомогою спеціально розробленого та правильно приготованого раціону харчування, який називається дієтою.

Індивідуальний підхід

У дієтології кожному певному пацієнтові підбирається збалансоване харчування, яке відповідає його індивідуальним потребам. Під час підбору та розробки спеціальної дієти для кожного конкретного пацієнта лікар-дієтолог повинен врахувати не лише вікові особливості хворого, а також його статеву приналежність, сферу діяльності, процентне співвідношення рідини в організмі, індекс маси тіла, можливі хвороби хронічного характеру, співвідношення м'язової та жирової тканини, енерговитрати та відсутність алергічних реакцій на ті чи інші продукти, але й звернути увагу на національність пацієнта, особливості харчування та клімат тієї країни, в якій він проживає.

 

Це означає, що правильно підібрана дієта повинна відповідати раціону і характеру обміну речовин в організмі людини, а також задовольняти потреби його ШКТ. Неможливо вивести одну універсальну дієту, оскільки кожному пацієнтові потрібна індивідуальна, яка задовольнить потреби лише його організму та допоможе впоратися з певними захворюваннями.

 

Якщо ви, ніяк не можете впоратись із зайвою вагою, звертайтесь в МЦ «Оксфорд Медікал Рівне», лікарі професіонали з радістю вам допоможуть у вирішенні вашої проблеми!

Телефон для запису: (0362) 40 40 50 та (067) 840 40 50

 

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки