записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Рівненської клініки

Вибрати інше місто
 

Дієтологія

ДиетологияДієтологія – це одна із галузей медицини, яка займається розробкою основних критеріїв правильного та здорового харчування, вивчає методики лікування патологій шлунково-кишкового тракту та інших органів людини за допомогою зміни раціону харчування – дієтотерапії. Дієтологія також розглядає різні розлади, які можуть виникнути при надмірній або недостатній кількості в організмі людини деяких речовин або при порушенні правильного раціону харчування.

 

Якщо у людини виникають певні питання або скарги відносно свого харчування, їй необхідно звернутися до відповідного фахівця – лікаря-дієтолога.

Основні принципи дієтології

Усі нижченаведені чинники – це основні принципи та поради загального характеру, знати які повинен кожен. Якщо пацієнту потрібна дієта лікувального характеру, то дієтолог, який займається її складанням, повинен виділити в ній основні моменти (для кожного конкретного випадку індивідуальні). Приміром, при хворобах одного характеру важливо дотримуватися певної методики приготування їжі, а при інших – враховувати саме склад інгредієнтів, які входять в страву.

 

Перші три чинники, які представлені нище – це основа здорового та правильно організованого харчування, яких повинні дотримуватися усі:

  • корисне та різноманітне харчування;

  • дотримання певного режиму їжі;

  • вживання невеликої кількості їжі (відсутність переїдання);

  • термічно оброблена та правильно приготована їжа;

  • дотримання певних правил калорійності страв і поняття про склад продукції;

  • усвідомлення того, що дієта може допомогти впоратися з певними хворобами.

Як складається дієта у МЦ «Оксфорд Медікал»

Під час складання дієт, лікарі-дієтологи медичного центру «Оксфорд Медікал» враховують декілька критеріїв, які можуть правильно оцінити раціон харчування:

  • загальна збалансованість їжі (до складу продуктів повинна входити певна кількість корисних речовин, яка потрібна групі пацієнтів або кожному конкретному хворому);

  • калорійність їжі (вона має бути правильно розрахована й повністю покривати енерговитрати пацієнта, але не перевищувати їх);

  • спосіб термічної обробки продуктів (при приготуванні їжі дуже важливо звести до мінімуму можливе утворення токсичних речовин і максимально зберегти біологічну цінність продуктів харчування);

  • дотримання певного режиму вживання їжі (впродовж дня людина повинна приймати їжу певну кількість разів, залежно від її виду діяльності та можливих фізичних навантажень).

Найважливіший інструмент дієтології – це дієтотерапія. Вона займається лікуванням різних хвороб і патологій за допомогою спеціально розробленого та правильно приготованого раціону харчування, який називається дієтою.

Індивідуальний підхід

У дієтології кожному певному пацієнтові підбирається збалансоване харчування, яке відповідає його індивідуальним потребам. Під час підбору та розробки спеціальної дієти для кожного конкретного пацієнта лікар-дієтолог повинен врахувати не лише вікові особливості хворого, а також його статеву приналежність, сферу діяльності, процентне співвідношення рідини в організмі, індекс маси тіла, можливі хвороби хронічного характеру, співвідношення м'язової та жирової тканини, енерговитрати та відсутність алергічних реакцій на ті чи інші продукти, але й звернути увагу на національність пацієнта, особливості харчування та клімат тієї країни, в якій він проживає.

 

Це означає, що правильно підібрана дієта повинна відповідати раціону і характеру обміну речовин в організмі людини, а також задовольняти потреби його ШКТ. Неможливо вивести одну універсальну дієту, оскільки кожному пацієнтові потрібна індивідуальна, яка задовольнить потреби лише його організму та допоможе впоратися з певними захворюваннями.

 

Якщо ви, ніяк не можете впоратись із зайвою вагою, звертайтесь в МЦ «Оксфорд Медікал Рівне», лікарі професіонали з радістю вам допоможуть у вирішенні вашої проблеми!

Телефон для запису: (0362) 40 40 50 та (067) 840 40 50

 

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки