Гіпертонічна хвороба – одна з найбільш підступних. Патологіями серцево-судинної системи страждає близько 25–30% людей. По суті, це хронічне підвищення артеріального тиску більше за 140/90 мм рт. ст. при нормі в 120/80. Діагноз встановлюється при вимірі тиску.
У зоні ризику знаходяться літні люди: чоловіки після 40 років і жінки після 50 років. Також є ряд причин, які провокують розвиток гіпертонічної патології:
паління та вживання алкоголю;
ожиріння(особливо коли зайві кілограми скупчуються на животі);
підвищений холестерин у крові;
відсутність фізичних навантажень;
часті стресові ситуації;
нестача кальцію, магнію та інших мікроелементів;
спадковий чинник.
КЛАСИФІКАЦІЯ
Гіпертонічна хвороба буває трьох стадій:
1 стадія – підвищення тиску трапляється украй рідко;
2 стадія – тиск підвищується постійно, є гіпертрофія лівого шлуночку;
3 стадія – артеріальний тиск постійно підвищується, що провокує порушення роботи серця, головного мозку та нирок.
СИМПТОМАТИКА ГІПЕРТОНІЇ
Найчастіше при гіпертонічній хворобі хворі скаржаться на такі симптоми:
Такі скарги трапляються на початковій і середній стадії гіпертонічного захворювання, але з часом порушення кровообігу спричиняє негативні наслідки й у інших органах. Третя стадія характеризується порушенням роботи нирок, серця та головного мозку. У пацієнта з’являються задишка, набряки та патології зору.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ГІПЕРТОНІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
При перших випадках підвищення артеріального тиску треба негайно звернутися до лікаря-терапевта. На консультації фахівець вивчить спосіб життя, історію хвороб та інші захворювання пацієнта. Також вимірюється тиск на обох руках.
Щоб з’ясувати причину розвитку гіпертонічної хвороби, треба пройти ряд обстежень: здати біохімічний аналіз крові, зробити електрокардіограму, УЗД серця, нирок і щитовидної залози, доплерографію та артеріографію. В деяких випадках знадобиться додаткова консультація вузьких фахівців: ендокринолога, кардіолога, окуліста та невролога.
Лікування гіпертонічної патології залежить від стадії захворювання і його причин. На ранній стадії найчастіше лікар рекомендує зміни способу життя: відмова від паління та алкоголю, зайняття фізичними вправами, дотримання лікувальної дієти. Також необхідно позбавитися від зайвої ваги та нормалізувати режим сну й відпочинку. Слід звернути увагу й на споживання солі: її в раціоні має бути не більше 5 г на добу.
Скачки артеріального тиску лікуються й медикаментозним методом. Усі лікарські препарати виписує лікар, орієнтуючись на загальний стан здоров’я та симптоми. Дія ліків спрямована на зниження тиску й лікування причин його підвищення.
Якщо гіпертонічну хворобу не лікувати, зростає ризик інсульту, інфаркту міокарду та навіть смерті. Щоб попередити негативні наслідки запишіться на консультацію в медичному центрі Оксфорд Медікал і не забувайте про заходи профілактики: правильне харчування, спорт і відмова від шкідливих звичок позбавлять вас від проблем із серцем!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ