Цистоскопією називають ендоскопічне дослідження, що дає змогу оглянути слизові оболонки сечового міхура. Для цього застосовують гнучкий або ригідний цистоскоп з міні-камерою, а пройти таке обстеження можна у медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Рівному.
Під час маніпуляції кожний пацієнт почувається максимально комфортно, а огляд всього за 15 хв дозволяє отримати вичерпну інформації про стан здоров’я сечостатевих органів.
Для чого проводиться цистоскопія
Дане дослідження призначається при підозрі на захворювання сечостатевої системи у випадку недостатньої картини після аналізів та УЗД. При скаргах на утруднене й болісне сечовипускання, позиви, крові і каламуті в сечі обов’язковий ретельний огляд.
Цистоскопія дозволяє виявити:
запалення – цистит, простатит, уретрит;
камені у міхурі;
конкременти й новоутворення;
дивертикули;
уретероцеле;
анатомічні порушення.
Показання і особливості проведення цистоскопії
Цистоскопію виконують при наступних симптомах:
цистит;
гнійні та кров’янисті домішки при сечовипусканні;
енурез (нетримання сечі);
дизурія (хронічна затримка сечовипускання);
сечокам’яна хвороба;
підорза на пухлини;
травми та ін.
Цистоскопія часто проводиться не лише як дослідження, а й як лікувальна процедура. Лікар може оцінити ефективність терапії, відновити судини та прохідність сечових труб, роздробити камені і вивести пісок, видалити виразку, поліпи тощо.
Процедуру проводять гнучким і жорстким цистоскопом. Гнучкий – легше проходить по уретральних вигинах, мінімізуючи дискомфорт для пацієнта. Жорсткий має потужнішу відеокамеру і застосовується частіше – з терапевтичною метою. Іноді спеціаліст використовує фільтри. Наприклад, обстеження при синьому випромінюванні необхідне для виявлення онкології.
Загальна схема проведення маніпуляції – наступна. Лікар проводить опитування щодо скарг, збирає анамнез та призначає обстеження, пояснюючи, як до нього підготуватися. Під час процедури пацієнт має роздягнутися й лягти в спеціальне крісло. В уретру вводять лубрикант, щоб легко ввести інструмент у порожнину міхура.
Цистоскоп обробляють антисептиком і обережно вводять через канал та видаляють сечу, замінюючи її фурациліновим розчином. Далі – виконують потрібні маніпуляції: огляд, видалення каменів, біопсію тошо. Інструмент – виймають. Діагностика займає до 15 хв.
Цистоскопія у жінок
Процедура проводится ригідним (жорстким) цистоскопом. Оскільки жіночий канал сечовипускання більш короткий і широкий за чоловічий, маніпуляція проходить простіше.
Показаннями є:
При запаленнях органів сечостатевої системи та при гемофілії цистоскопію не проводять.
Підготовка передбачає гігієну промежини перед маніпуляцією та відмову від їжі за 2-3 години. Огляд проводиться на повний сечовий міхур, при максимально розправлених стінках органу.
Цистоскопія для чоловіків
Чоловічий міхур обстежують гнучким (рідше – жорстким) цистоскопом. Показання приблизно як для жінок: труднощі з сечовипусканням, часті позиви, цистит, нетримання, камені, пухлини тощо.
Щоб підготуватися до обстеження, пацієнт здає попередні аналізи крові та сечі, а також коагулограму. Рекомендована проста дієта та відміна прийому антикоагулянтів і спазмолітиків. Щодо інсуліну, діабетикам слід порадитися з ендокринологом.
При перших ознаках дискомфорту в області малого тазу і проблемам із сечовипусканням звертайтесь до професійного медичного центру «Оксфорд Медікал» у Рівному, проходьте цистоскопію та отримуйте максимально достовірні дані.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ