записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок

ЩАСЛИВІ ГОДИНИЗНИЖКА НА ПЕРВИННИЙ ПРИЙОМ 50%

Ви знаходитесь на сайті Рівненської клініки

Вибрати інше місто
 
Кардіологія
 

Лікування нейроциркуляторної дистонії

Нейроциркуляторна (НЦД) дистонія – це порушення кровообігу на тлі розладу нервової регуляції судинного тонусу. Постійні стреси, інтоксикація організму, виснажливі фізичні навантаження, небезпечні умови праці можуть бути підставами порушення роботи серцево-судинної системи.

 

За статистикою, НЦД діагностується у 30% пацієнтів при зверненні до лікаря із скаргами на погіршення якості сну, скачки тиску й порушення серцебиття.

Причини нейроциркуляторної дистонії

Головні причини виникнення НЦД медики розділяють на дві групи: психогенні та фізичного впливу. Розвиток їх можливо при таких чинниках:

 • спадковість;

 • недосип;

 • перевтома;

 • травми голови;

 • інфікування організму;

 • зміна клімату;

 • надмірне фізичне і/або емоційне навантаження.

Симптоми нейроциркуляторної дистонії

Симптоматика НЦД має різний характер і залежить від причин і форми патології.

Медики розділяють нейроциркулярну дистонію на групи, орієнтуючись на скарги пацієнта:

 1. Вегето-судинна дистонія кардіального типу – дискомфорт і біль в районі грудної клітини. Біль може бути колючим, здавлюючим та пекучим. Тривалість болю від декількох секунд аж до декількох годин. Відчуття пульсації в шиї та ділянці серця.
 2. Нейроциркуляторна дистонія за гіпотонічним типом – пониження артеріального тиску, мігрень, швидке стомлення та почастішання серцебиття.
 3. Дистонія гіпертонічного типу – підвищений артеріальний тиск, головний біль, запаморочення. Можлива висока температура на тлі інфекційного захворювання. Часта зміна настрою, стомлення.
 4. Нейроциркуляторна дистонія змішаного типу – прояв симптомів гіпертонічного та гіпотонічного типів.

Також для будь-якого типу можливі прояви погіршення пам'яті, порушення концентрації уваги, аритмія та втрата свідомості.

Лікування НЦД

Для лікування НЦД необхідно пройти комплексне обстеження, яке дозволить визначити першопричину й оцінити загальний стан здоров'я пацієнта.

 

Рекомендується звернутися за консультацією до ендокринолога, невропатолога та кардіолога. Найчастіше для лікування призначаються точкові масажі, акупунктура та ЛФК. Для полегшення загального стану пацієнта при важкому перебігу хвороби призначається медикаментозна терапія. Призначаються препарати залежно від типу НД, а також її симптоматики виключно лікарем.

 

Медикаментозна терапія спрямована на поліпшення сну, усунення роздратованого стану й підняття/зниження артеріального тиску. Не менш дієва й звичайна фізіотерапія, яка благотворно впливає на регенерацію вегето-судинної системи. Електрофорез, електросон і рефлексотерапія зменшують прояви симптомів нейроциркулярної дистонії, але в першу чергу необхідно почати дотримуватися здорового способу життя для зміцнення імунітету, фізичного та психічного здоров'я.

 

При вчасному звертанні до лікаря патологію вдасться повністю вилікувати й істотно підвищити якість життя. Важливо знати, що люди, які страждають від НЦД, входять до групи ризику розвитку ішемічної хвороби серця та атеросклерозу. А тому записуйтеся на прийом в «Оксфорд Медікал», проходите комплексне обстеження та будьте здорові!

 

Подбайте про своє здоров - запишіться на прийом до кардіолога по телефону (0362) 40 40 50

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки