Симона Петлюри, 19
Час роботи:
пн. - пт. з 8:00 до 20:00;
субота з 8:00 до 17:00;
неділя з 8:00 до 17:00
(067) 840 40 50
тел: (0362) 40 40 50
(067) 840 40 50
Аритмія серця – це захворювання, при якому збільшується або скорочується ритм серця, що стає наслідком збою електричних імпульсів. Порушення серцевого ритму може бути самостійним захворюванням, а може бути й симптомом іншої хвороби. В цілому ж аритмія не небезпечна й діагностується досить часто, але варто відмітити, що існують деякі види аритмії, симптоми яких дуже небезпечні.
Симптоматика аритмії досить різна й залежить від виду захворювання. Буває, що хвороба і зовсім ніяк себе не проявляє і випадково діагностується на плановому медичному огляді. Але часто аритмія провокує відчутні зміни стану:
вегетативні розлади;
знесилення;
запаморочення;
біль і дискомфорт в грудях;
перепочинок;
втрата свідомості.
Порушення серцевого ритму класифікують залежно від симптомів і причин виникнення патології:
Миготлива аритмія – збій серцевого ритму, причиною якому стає хаотичне сіпання передсердя.
Синусова тахікардія – плавні почастішання серцевих скорочень від 90 до 160 ударів на хвилину, а потім такий же плавний спуск до норми.
Синусова брадикардія – частота серцевих скорочень менше, ніж 60 ударів на хвилину.
Синусова аритмія – скорочення відбуваються в різні проміжки часу при збереженні правильної послідовності скорочень камер серця.
Екстрасистолія – проявляється частими скороченнями, за рахунок яких збивається серцевий ритм.
Пароксизмальна тахікардія – характерне раптове почастішання серцевих скорочень і таке ж раптове повернення в норму при нормальному серцевому ритмі.
У боротьбі з аритмією часто застосовується медикаментозна терапія. Залежно від проявів і етіології захворювання лікар призначає медичні препарати.
Для терапії аритмії застосовуються наступні групи препаратів:
блокатори натрієвих каналів;
бета-адреноблокатори;
блокатори калієвих каналів;
блокатори кальцієвих каналів.
У разі, коли медикаментозна терапія не приносить результату, застосовується малоінвазивне втручання – радіочастотна абляція. Її суть полягає в тому, що спеціальним катетером на серці припікаються маленькі ділянки, за рахунок чого в зоні ушкодження утворюється блокада для проведення патологічного імпульсу. За рахунок цього серцевий ритм відновлюється.
Найпоширенішим методом у боротьбі з анемією вважається установка кардіостимулятора. Імплантується апарат під шкіру, в ліву підключичну область. Робота кардіостимулятора спрямована на контроль серцебиття, і якщо воно сповільнюється, то кардіостимулятор прискорює серцевий ритм, і навпаки.
Також у лікуванні порушення ритму серцебиття застосовується метод імплантації кардіовертер-дефібрилятора. Імплантація аналогічна з установкою кардіостимулятора: пристрій аналізує серцевий ритм, і при збоях спрацьовує й розрядом електричного струму повертає нормальний ритм.
За відсутності належного лікування аритмія загрожує не лише здоров'ю, а й життю людини. Можливий розвиток таких захворювань, як серцева недостатність, інсульт і навіть зупинка серцевої діяльності. Не нехтуйте своїм здоров'ям, записуйтеся в «Оксфорд Медікал» – і фахівці призначать ефективне лікування!
Не залишайте без уваги своє здоров'я - запишіться на прийом до лікаря кардіолога по телефону (0362) 40 40 50
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом