Шановні пацієнти! На сайті ведуться технічні роботи, в зв'язку з чим можливі тимчасові перебої в роботі форм зворотного зв'язку. Зв'язатися з нами можна за контактними номерами телефону. Вибачаємося за тимчасові незручності

Лікування ішемічної хвороби серця в Рівному

Ішемічна хвороба серця – це патологія, що об'єднує в собі стенокардію, інфаркт міокарду та атеросклеротичний кардіосклероз. Це зумовлено звуженням коронарних судин, що призводить до недостатнього потрапляння кисню до серцевого м'яза.

 

Як правило, від ішемічної хвороби серця страждають особи літнього віку. При несвоєчасному лікуванні захворювання набуває хронічного характеру. На перших стадіях хвороба практично не проявляє симптомів, і для її діагностування необхідно регулярно проходити медичні обстеження.

ПРИЧИНИ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ

Ішемічна хвороба серця зумовлена порушенням кровопостачання міокарду. Чинниками збою кровопостачання можуть бути:

  • гіпертонія;

  • зловживання спиртними напоями;

  • паління;

  • малорухомий спосіб життя;

  • ожиріння;

  • діабет;

  • часті стреси;

  • спадковість.

ВИДИ ТА И СИМПТОМИ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ

ІХС залежно від симптомів розділяється на декілька видів.

Стенокардія буває стабільного та не стабільного виду, вона проявляється різким болем або дискомфортом у грудному відділі.

 

При інфаркті міокарду спостерігається інтенсивний біль в загрудинній області, який може віддавати в руку, шию, спину або область лопаток. Можлива непритомність, холодний піт і збліднення шкіри.

В результаті інфаркту розвивається постінфарктний кардіосклероз. Для нього характерні біль у грудях, набряк кінцівок, перепочинок, порушення ритму серця.

 

Через звуження судин розвивається порушення серцевого ритму, при якому пацієнт виразно відчуває прискорення або уповільнення биття серця, біль у грудях. Також може виникнути перепочинок, запаморочення, можлива непритомність.

Для серцевої недостатності найбільш вираженим симптомом стає перепочинок, це пов'язано з венозним застоєм або низьким серцевим викидом.

 

У разі коронарної смерті не обов'язковий летальний кінець, при своєчасному наданні реанімаційної допомоги можливо врятувати людину. Відбувається вона через нестабільність міокарду.

ЛІКУВАННЯ ІХС

На жаль, повне одужання при ІХС практично неможливо, адже багато процесів, що відбуваються в судинах, у більшості випадків незворотні. На перших стадіях хвороби застосовуються консервативні методи, призначаються препарати за схемою АБС. Ця сучасна методика включає застосування антиагрегантів і антикоагулянтів, бета-адреноблокаторів і статинів.

 

Також можливе призначення інших медикаментів, таких як гіпотензивні, сечогінні, гіпоглікемічні, метаболічні та седативні препарати. До того ж можливе призначення помірних фізичних навантажень для зміцнення серцевого м'яза.

 

Якщо консервативні методи лікування не приносять ефективних результатів, потрібні кардинальніші заходи, аж до хірургічного втручання. Сучасним методом у боротьбі з ІХС визнана балонна ангіопластика. Суть її полягає у веденні мініатюрного балона в просвіт звуженої судини. За допомогою балона розширюють просвіт судини. У випадках, коли балонна ангіопластика не в силах розв'язати проблему, залишається тільки операція аортокоронарного шунтування, під час якої у хворого беруть шматочок вени з будь-якої частини тіла та пересаджують його на пошкоджену ділянку, завдяки чому покращується кровотік, а в той же час і потрапляння кисню до серцевого м'язу.

 

Багато хто не приділяє уваги своєму здоров'ю, ігноруючи симптоми ішемічної хвороби, що відгукнеться тяжкими наслідками та загрозою життю. Записуйтеся на консультацію в «Оксфорд Медікал» і отримайте вичерпну консультацію для ефективного лікування ішемічної хвороби серця!

 

Не залишайте без уваги своє здоров'я - запишіться на прийом до кардіолога по телефону (0362) 40 40 50

Акції
актуальна інформація

Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом