*
показати повний текстПотрапляння стороннього тіла в рогівку або кон’юнктиву – поширений тип травмування ока, який може трапитися в будь-якому віці. Сміття, пісок, комахи, дрібні уламки скла, металу або дерева при будівельних та ремонтних роботах завдають сильного болю й дискомфорту.
В більшості випадків потрапляння стороннього тіла в око не несе загрози для зору, але якщо біль від травми посилюється, а тіло проникло в око досить глибоко і не виходить разом зі сльозами, треба негайно звернутися до медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне». Лише тоді можна уникнути запалень й ін. ускладнень.
Методи можуть відрізнятися залежно від виду тіла:
Для видалення стороннього тіла у нашому медцентрі використовують наступне обладнання:
Поверхневі тіла видаляють за допомогою ватного тампона, змоченого антисептиком або промиванням порожнини кон’юнктиви зі шприца. Нерідко предмет можна просто вимити з ока. Якщо чужорідне тіло потрапило в кон’юнктиву, у неї закапують дикаїн 0,5%, а чужорідний предмет прибирають голкою або пінцетом.
Предмети видаляють голкою-ножем, роторним низькошвидкісним бором або голкою 25 чи 27 калібру, прикріпленою до шприца.
До чужорідного тіла рогівки лікар наближається від периферії (ніколи не перетинаючи інструментом поле зору людини). Руку розташовують на обличчі постраждалого (на вилиці або носовому містку) і пересувають інструмент до місця видалення по периферійному краю. Голку-ніж або звичайну голку слід тримати скосом догори. Кінчиком треба підхопити або витягнути предмет з рогівки. Іноді для повного видалення необхідно повторити дії.
У разі зміщення предмету можна зробити промивання або скористатися ватною паличкою і прибрати його. Бор використовується, щоб прибирати кільця іржі з рогівки або встромлене тіло. Бор обережно і на короткий час притискають до чужорідного предмета, а потім відтягують і оцінюють результат. Процедура повторюється, поки тіло не буде видалено повністю. Кільця іржі видаляють при наступному візиті через добу.
Після видалення чужорідного тіла на 3-4 дні призначаються розчини і накладання мазі із сульфацил-натрієм за складку повік. Перевіряють рівень гостроти зору. В очі закапують флуоресцеїн, щоб переконатися у відсутності ознаки Зайделя (немає подальшої перфорації).
Не призначаються місцеві анестетики і кортикостероїди. Також не варто накладати вдома пов’язку на око, оскільки рогівка має збагачуватися киснем для швидшого заживлення. Через 24 години обов’язково треба повторно відвідати офтальмолога. У разі неможливості цього зробити – звернутися до нашого медцентру, якщо симптоми не зникнуть повністю.
Якщо стороннє тіло опинилося всередині ока, його видаляють хірургічно. Спеціальним очним магнітом, шпателем або пінцетом роблять розріз рогівки, лімба або склери. Якщо предмет потрапив у задню камеру ока, проводять ірідектомію або ірідотомію. Якщо набух кришталик, та розвивається халькоз або катаракта, роблять екстракапсулярну або інтракапсулярну екстракцію кришталика з уламком. Якщо випадок вкрай важкий, можливе проведення енуклеації очей.
Потрапляння стороннього тіла в око може призводити до тяжких наслідків, тому при підозрі та дискомфортних відчуттях в оці під час руху та кліпання негайно зверніться до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне»!
Первинна консультація лікаря офтальмолога | 600.00 грн | |
Повторна консультація лікаря офтальмолога | 400.00 грн |
Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону
Акції
м. Рівне, вул. Грушевського, 26
телефон:
0 800 30 40 50
показать - Viber, Telegram
м. Рівне, вул. Коновальця 3
телефон:
0 800 30 40 50
показать - Viber, Telegram
м. Рівне, вул. Київська, 47
телефон:
0 800 30 40 50
показать - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом