Багато жінок вважають, що больові відчуття пов’язані з самим процесом грудного годування, але частіше за все їх причина – ураження каналів і проток грудей (молочної залози) запальною інфекцією. Найправильніше у такому разі буде звернутися до фахівців, щоб швидко усунути цю проблему й продовжити годувати новонародженого малюка без виникнення больових відчуттів і з задоволенням.
Існує два види маститу:
Лактаційний – виникає у жінок, що годують грудями. Ступінь больових відчуттів і ураження інфекцією визначає увесь подальший метод лікування. У гострій фазі можливе призначення лікарських препаратів і антибіотиків.
Фіброзно-кістозний – може виникнути не лише у жінок. Проблема з молочними залозами може статися з різних причин: травми, зовнішнє ушкодження грудей та навіть банальна зміна часового поясу – усі ці причини можуть призвести до фіброзно-кістозного маститу.
Причини появи маститу та його симптоми
Симптоми захворювання можуть бути самими різними:
болісне печіння в процесі грудного вигодовування;
підвищення чутливості молочної залози;
помітна припухлість грудей;
почервоніння шкіри (дуже часто – «клиноподібної» форми);
підвищене почуття втоми;
підвищена температура тіла (жар).
Багато жінок вважають це нормальними наслідками годування грудьми, але це патологічні стани й у разі виникнення таких симптомів слід звернутися по допомогу до лікаря.
Причин виникнення маститу може бути декілька:
закупорка в протоках молочної залози;
бактерії, що потрапили в молочну залозу зі шкіри матері або в процесі годування, через губи малюка;
неповне спустошення молочної залози в процесі годування.
Головне завдання – встановити причину виникнення маститу, оскільки від цього залежить і сам метод лікування, а також вживані лікарські препарати.
Лікування маститу в клініці «Оксфорд Медікал»
Мастит лікується за допомогою медикаментозної терапії – лікарськими препаратами, що містять певний вид антибіотичних речовин. Як правило, хірургічне втручання при цьому захворюванні не потрібне.
Існують способи, які допоможуть полегшити болісні відчуття в процесі медикаментозного лікування маститу. По-перше, необхідно повністю зціджувати грудне молоко. Існує декілька технік, які допоможуть впоратися з цим завданням. Ви можете проконсультуватися з мамологом клініки «Оксфорд Медікал», щоб виконувати цю процедуру з максимальним результатом.
Профілактикою маститу може виступати вибір правильної білизни (бюстгальтер з хорошою підтримкою та із хорошого і якісного матеріалу не подразнюватиме шкіру грудей і не викликатиме біль) і відпочинок – перебування в горизонтальному положенні дає грудям додаткове розслаблення.
Вибрати правильну терапію при маститі можна, звернувшись до лікаря клініки «Оксфорд Медікал». Займатися самолікуванням тут не варто, оскільки це може призвести до серйозних наслідків.
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ