Здоров’я людини дуже уразливе й реагує на будь-які зовнішні чинники, тому все частіше можна чути про кістозні утворення – вони з’являються у багатьох жінок, будь-якого віку і способу життя.
Кіста молочної залози та її небезпека для організму
Кіста – це ущільнення в тканинах молочної залози (грудях) або в супутніх протоках, яке представляється заповненою рідиною порожниною. Таке новоутворення найчастіше виявляється доброякісним, але у разі тривалої відсутності необхідного лікування може перейти в стадію онкологічного захворювання.
Кіста молочної залози останнім часом стає дуже поширеним діагнозом, який виявляють у молодих і абсолютно здорових дівчат.
Види кістозних ущільнень
Існує декілька типів кісти молочної залози:
фіброзна;
проточна;
солітарна;
атипова;
багатокамерна.
Фіброзна кіста виявляється на стадії «гормональних змін» і відноситься до онкологічних утворень. Самостійно виявити її неможливо.
Проточну кісту у більшості випадків діагностують у жінок старше 50 років і вважають доброякісною. Вона діагностується за наявності специфічних симптомів і в основному за допомогою ультразвукового обстеження.
Солітарний вид ущільнень розвивається в протоках молочної залози і є доброякісним.
Атипова кіста також вважається доброякісною. Для неї характерне розростання усередині порожнини грудей. Для визначення такого виду патології потрібна пункція ущільнення.
Багатокамерна кіста є найбільш небезпечним видом ущільнення, адже вона охоплює багато проток і тканин молочної залози. Дуже часто цей вид ущільнень переходить в стадію онкологічного захворювання.
Причини розвитку кісти та її симптоми
Лікарі виділяють декілька головних причин появи цієї патології:
схильність к постійним стресам;
часта нервова напруга та емоційні переживання;
тривалі стомлюючі навантаження (як фізичні, так і розумові);
неконтрольоване погіршення стану імунної системи;
неправильний режим харчування (вживання шкідливої їжі) і надмірна вага;
тривале знаходження під ультрафіолетовим випромінюванням.
Також важливо знати, які симптоми можуть натякати на наявність в молочній залозі ущільнення (кісти):
поява відчутних ущільнень в тканинах молочної залози;
періодичний ниючий та тягнучий біль в області грудей;
зміна розміру лімфатичних вузлів (може спостерігатися по усьому тілу);
зміна розміру молочної залози (можливе в разі великого новоутворення).
Якщо у вас спостерігається один або декілька вищеописаних симптомів, ми настійно рекомендуємо пройти обстеження та почати правильну терапію, що відповідає ситуації.
Лікування кісти молочної залози в клініці «Оксфорд Медікал»
Все залежить від типу кістозного утворення. Можна виділити лише основні методи лікування.
Стабілізація рівня гормонів і зміцнення імунітету – цей вид лікування сприяє зменшенню або повному зникненню невеликих доброякісних пухлин.
Медикаментозне лікування – у разі, якщо кіста виявлена на ранній стадії й розміром не більше 0,5 см, лікар може призначити лікування за допомогою лікарських препаратів.
Хірургічні операції – призначаються у разі, якщо медикаментозне лікування не допомагає, і розміри та форми ущільнень не зменшуються. У деяких випадках – з подальшою пластичною операцією (у разі повного видалення грудей).
Ми впевнені, що виявлення кісти на ранніх етапах є запорукою здорового та впевненого майбутнього. Фахівці клініки «Оксфорд Медікал» проведуть комплексне обстеження та призначать дієві методи лікування!
Вчасне виявлення захворювання гарантує успішне лікування!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ