Нарощення (реставрація) зубів ‒ сучасний метод відновлення їхньої естетики та функціональних можливостей. Процедура дозволяє відновити анатомічний рельєф коронки з повною зовнішньою відповідністю, а пройти її можна у медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Рівному.
Коли потрібне нарощення зубів
Стоматологи рекомендують робити нарощення зубів у наступних випадках:
зміна відтінку емалі, що псує естетику посмішки;
плями карієсу на фронтальній частині;
руйнування коронки;
сколи, стертість;
великі простори між зубами;
знос ріжучого краю.
При цьому нарощення протипоказане при алергії на матеріали та не рекомендоване людям із бруксизмом.
Переваги нарощених зубів
Перш за все це бюджетна і малоінвазивна процедура, що має наступні плюси:
мінімальна механічна обробка, що зберігає зубні тканини;
повне відновлення естетики і функціональності зубів;
відсутність потреби в анестезії;
виконання процедури зазвичай за 60 хв за один візит.
Нарощена частина – менш міцна, ніж природній зуб, тому не бажано часто вживати дуже тверді продукти, типу горіхів та сухариків, адже це швидше зносить реставровані фрагменти.
Основні методи нарощення зубів
Спосіб підбирають під тип і обсяг пошкоджень зубного ряду. Загалом застосовується два методи реставрації:
прямий: нарощення проводять при незначних пошкодженнях в стоматологічному кабінеті, одразу на пацієнті;
непрямий: спосіб протезування, що застосовується при значних руйнуваннях. Більшість робіт з виготовлення протезів проводять поза ротовою порожниною пацієнта.
Нарощення вінірами
Вініри є естетичними накладками, що закривають фронтальну ділянку зуба. Так можна вирівняти краї зубів, покращити їхній колір та реставрувати зуби зі сколами і тріщинами.
Існують прямі й непрямі вініри. Перші лікар встановлює в кабінеті. Непрямі – виготовляють в лабораторії по зліпках та служать до 25 років і більше, виробляються із діоксиду цирконію або фарфору
Штифти
Виконується при руйнуванні коронки та збереженому корені. Пацієнту встановлюється штифт і на нього – спочатку тимчасова коронка, а по відновленні прилеглих тканин – постійна.
Матеріали для нарощення зубів
При відновлені зубів використовують гіпоалергенні матеріали з хорошою адгезією і сумісністю з тканинами людини:
Фарфор стоматологічний – опалена при високих температурах кераміка. Естетичний і дуже міцний матеріал, підходить для непрямої реставрації.
Композити – суміші зі смолами та діоксидом кремнію, до яких додають пігмент. Масу наносять на пошкоджену зону і полімеризують УФ. Вона твердіє за 40 секунд, відтворюючи потрібний рельєф.
Фото- і світлополімери – сучасний матеріал, що складається з полімерного матриксу та інших хімічних речовин, що змінюють форму при УФ променях. Фрагмент імітує природну емаль, не змінює колір з часом.
Як проходить процедура нарощення зубів
Спочатку стоматолог оглядає ротову порожнину та за потреби чистить і лікує зуби пацієнта. При значних пошкодженнях коронки застосовують штифт, який поміщають до депульпованого каналу – для опори для коронки.
При нарощенні часто використовують фотополімери. Перед застосуванням реставраційного матеріалу поверхню зуба механічно обробляють і покривають речовиною, для поліпшення адгезії. При підготовці підбирають тон матеріалу під відтінок тканин. Потім стоматолог пошарово наносить полімер, повторюючи анатомічну поверхню зуба. Після відновлення форми і об’єму зуб підправляють і полірують, контролюючи змикання щелеп. При дискомфорті – прибирається зайвий обсяг матеріалу.
Нарощена частина служить 3-10 років залежно від типу харчування людини і матеріалу полімера.
Догляд за нарощеним зубом
Щоб реставровані фрагменти прослужили довше, потрібно:
виключити з раціону льодяники, сухарі та горіхи;
відучитися лузати насіння зубами, гризти олівець тощо;
зменшити вживання міцного чаю, кави та їжі з барвниками, адже композит темнішає швидше за природну емаль;
дотримуватися гігієни рота.
І головне – не забувайте відвідувати лікаря раз на 6 місяців. Записуйтесь до стоматолога медичного центра «Оксфорд Медікал» у Рівному, щоб повернути здорову та красиву посмішку безболісно та в найкоротші терміни!
ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ