(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Спондилоартроз в Рівному

Дегенеративно-дистрофічні зміни в хрящах міжхребцевих дисків хребта називають спондилоартрозом. З часом або під час занадто сильних навантажень на спину міжхребцеві суглоби зневоднюються та зношуються, що призводить до їх стоншення та подальшого виникнення запалення.

Класифікують спондилоартроз за декількома факторами: локалізація на стовбурі хребта, фаза ураження та морфологія. 

Розрізняють шийний, грудний, поперековий та поєднаний спондилоартроз. За типом ураження буває всього три різновиди спондилоартрозу. При першому вражається хрящ суглобу, при другому – пошкоджується кістковий хрящ. При третьому типі вражається сама кістка, починається її деструкція. 

За морфологією спондилоартроз поділяється на рефлекторно-больові та компресійні синдроми.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ СПОНДИЛОАРТРОЗІВ

Спричинити появу спондилоартрозу можуть як внутрішні, так і зовнішні чинники. До внутрішніх негативних факторів відносять вроджені патології розвитку хребта, вікові зміни, порушення гормонального фону та метаболічних процесів. 

До зовнішніх причин появи спондилоартрозу відносять травми хребта, навантаження на спину, спроби підняти занадто важкі предмети, недостатній розвиток м’язового корсету спини та живота. Окрім цього, неправильна хода та постава, що виникають внаслідок плоскостопості чи сколіозу, теж можуть стати причинами розвитку даної хвороби.

До групи ризику відносять людей, що ведуть малорухливий спосіб життя, мають стоячу або сидячу роботу, професійно займаються різними видами спорту. 

СИМПТОМИ СПОНДИЛОАРТРОЗІВ

Симптоми шийного, грудного та поперекового спондилоартрозів відрізняються між собою. Шийна тип хвороби проявляється дискомфортом при повороті голови і больовими відчуттями, що розповсюджуються в руку. Скарги посилюються зранку та після тривалого перебування в одному положенні. 

Спондилоартроз грудного відділу має такі характерні симптоми:

  • періодичний біль у грудині, що з часом переростає у постійний;

  • неприємні відчуття під час рухів руками;

  • ранішня скутість;

  • складнощі при повороті тулуба.

Поперековий спондилоартроз проявляється як біль в зоні тазу, попереку, куприку, неспроможність прогнути хребет назад, важкість та дискомфорт при ходьбі, викривлення хребта та хрускіт при різких рухах або поворотах.

Спондилоартроз – це хронічна патологія, що може переростати в більш серйозні ускладнення. До таких відносяться кили міжхребцевих дисків, стеноз хребта, передавлювано судин та нервів і навіть повне знерухомлення стовбура хребта. 

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СПОНДИЛОАРТРОЗІВ 

Виявленням та лікуванням спондилоартрозів займається невролог медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне». Вже на первинній консультації проводиться збір анамнезу та скарг. Детальний опис симптомів, періодичності та закономірності їх проявів – це вірний крок до правильного та швидкого виявлення хвороби!

На основі отриманих даних фахівець призначає аналізи крові та сечі, щоб виявити запальні процеси та перевірити біохімічні показники. Призначається й інструментальна діагностика – МРТ та КТ обстеження, спондилограма та мультиспіральна комп’ютерна томографія. Тільки на основі інструментальних досліджень виставляється остаточний діагноз.

Лікування спондилоартрозу, як і більшості хронічних хвороб, має комплексний характер. Перш за все проводиться знеболююча терапія протизапальними засобами. Паралельно зі знеболенням лікар призначає гормональну терапію, препарати, що нормалізують обмінні процеси в кістковій та хрящовій тканині, хондропротектори, міорелаксанти, а при нервозних станах та порушеннях сну – антидепресанти, снодійні та седативні лікарські засоби.

Після зняття больового синдрому призначається курс мануальної терапії, масажу, рефлексотерапії, витягування хребта та фізіопроцедури. Тільки при відсутності ефекту від консервативних методів лікування невролог призначає оперативне втручання.

Спондилоартроз – це небезпечна та підступна патологія, тому при перших її проявах якомога швидше зверніться до невролога медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне», який допоможе вилікувати хворобу та забути про проблеми спини!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Володимир 31-05-2021 Дякуюємо лікарю-неврологу Тамарі Петрівні Петриченко за допомогу і професійний підхід у лікуванні!
Тетяна Лукашик 11-03-2021 Обслуговування на високому рівні.
Валентина Курочка 11-01-2018 Дуже вдячна іванні Станіславівні. Маю серйозне професійне захворювання шийного відділу хребта. Завдяки Іванні Станіславівні отримую необхідну кваліфіковану допомогу. Навіть після одного прийому та проведення блокади шийного відділу відчуваю значне полегшення та знеболення. Вибираю для себе цього лікаря!
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом