НАУКОВА ОТОЛАРИНГОЛОГІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ
Гайморит – одне з найрозповсюдженіших отоларингологічних захворювань, що проявляється у людей різного віку, починаючи від дітей й закінчуючи пенсіонерами. Ця хвороба має запальний характер й локалізується у приносових пазухах, що знаходяться трохи нижче та вище очей.
Існує декілька різновидів гаймориту. Хворобу класифікують за наступними типами:
розташування – односторонній або двосторонній гайморит;
характер протікання – хронічний, гострий, рецидивуючий;
форма – продуктивний або катаральний.
Найчастіше гайморит має бактеріальне походження й розвивається тоді, коли бактерії потраплять до приносової пазухи. Ускладнює ситуацію знижений імунітет або перенесені респіраторні інфекції дихальних шляхів.
Фактором ризику до розвитку гаймориту стає і задавнене захворювання носа, недоцільне лікування алергічного та гострого риніту. Досить часто запальний процес виникає після сильного та тривалого переохолодження або перебування на протязі. Спричинити запалення в гайморових пазухах може і травма носа або слизової оболонки, а також вроджене або набуте викривлення носової перетинки.
При хронічному гаймориті загострення з’являються як ускладнення на фоні простудних та запальних хвороб.
Початкові стадії гаймориту часто плутають з ринітами. Для хвороби характерні слизові виділення з носа, слабкість, ускладнене носове дихання з однієї або двох сторін. Якщо не лікувати хворобу, з’являється підвищення температури тіла, головний біль, характерний біль у приносових пазухах з однієї або обох сторін.
Прозорі раніше виділення набувають жовтого, зеленого або зелено-жовтого забарвлення. Такий колір свідчить про нагноєння в пазухах. Головний біль не має локалізації, а розповсюджується в різні зони – скроні, лоб. Знижується концентрація уваги, зникає відчуття запаху, з’являється сухість рота. Іноді можливе запаморочення. Через сильне запалення набряк виникає спочатку всередині носових пазух, а потім розповсюджується на все обличчя. З’являється почервоніння очей, що нагадує кон’юнктивіт.
Хронічний гайморит набагато складніше ідентифікувати. Основний його симптом – відчуття розпинання в одній або двох гайморових пазухах.
Продуктивний гайморит викликає патологічні зміни в слизовій оболонці приносових пазух. Така форма часто проявляється як поліпи або нарости всередині пазух.
З першими симптомами гаймориту потрібно негайно звертатися до отоларинголога медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне». Вже на первинному прийомі фахівець проведе збір анамнезу та огляд, після чого буде призначено всі необхідні діагностичні процедури – інструментальні та лабораторні. Перш за все це рентгенографія або комп’ютерна томографія придаткових пазух носа. Такий вид обстеження допоможе встановити наявність гаймориту, його форму та вид.
Паралельно з інструментальною діагностикою ЛОР порекомендує зробити загальний аналіз крові, аналіз на С-реактивний білок. Ці два дослідження допоможуть оцінити рівень запального процесу та визначити походження гаймориту (бактеріальне або вірусне). Якщо результати аналізів вказують на наявність бактеріального збудника, проводиться забір слизу та його бактеріологічний посів для уточнення збудника хвороби та оцінки його чутливості до антибіотика. Від даного аналізу залежить підбір терапевтичної схеми та її ефективність.
Лікування хвороби потребує комплексного підходу. Основою схеми виступає антибактеріальний або противірусний препарат, але в деяких випадках доцільне їх поєднання. До цього додаються протизапальні, жарознижувальні та імуностимулюючі препарати, а також засоби рослинного походження. Важливою частиною лікування стають фізіопроцедури: лазеро- та магнітотерапія, промивання по Проїтцу. Оперативне лікування гаймориту допускається лише в крайніх випадках та в разі, коли причиною гаймориту стає викривлення перетинки носа.
Гайморит – це досить небезпечна хвороба, тому при перших її ознаках необхідно якомога швидше проконсультуватися з лікарем медичного центру «Оксфорд Медікал Рівне».
відділення: Отоларингологія (ЛОР)
відділення: Отоларингологія (ЛОР)
відділення: Отоларингологія (ЛОР)
відділення: Отоларингологія (ЛОР)
відділення: Отоларингологія (ЛОР)
Акції
м. Рівне, вул. Грушевського, 26
телефон:
0 800 30 40 50
показать - Viber, Telegram
м. Рівне, вул. Коновальця 3
телефон:
0 800 30 40 50
показать - Viber, Telegram
м. Рівне, вул. Київська, 47
телефон:
0 800 30 40 50
показать - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом