(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр

Гастроскопія (ФГДС) в Рівному


Гастроскопія, відеогастроскопія, фіброгастродуоденоскопія – всі ці терміни називають одну процедуру, яку скорочено позначають ФГДС. 

Це сучасний метод діагностики, який проводять за допомогою спеціального приладу – гастроскопа. Зовні він виглядає як трубка з приєднаною на кінці міні-камерою. Через трубку камера передає інформацію, яка виводиться на екран комп’ютера. Таким чином можна оглянути внутрішню слизову оболонку стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки й виявити їх дефекти або запальні процеси.

Показання до проведення ФГДС

ФГДС може призначити вузькопрофільний спеціаліст (гатроентеролог), терапевт або сімейний лікар. Показаннями до проведення відеогастроскопії вважаються наступні симптоми:

  • регулярна печія різної інтенсивності;

  • біль в районі шлунку;

  • проблеми з травленням;

  • важкість після прийому їжі;

  • втрата ваги без очевидної причини;

  • проблеми з ковтанням;

  • профілактична діагностика хронічного гастриту або виразки;

  • контроль лікування виразки або гастриту. 

Що діагностує ФГДС

Фіброгастродуоденоскопія вважається єдиним достовірним методом діагностики виразки шлунку та дванадцятипалої кишки, а також – гастриту в різних формах. 

Оскільки дані хвороби пошкоджують внутрішній слизовий шар цих органів, виразку або запальний процес не можна виявити під час ультразвукової діагностики, а завдяки особливості проведення ФГДС слизову оболонку можна детально оглянути та виявити навіть найменші прояви хвороби. Окрім цього, гастроскопія з уреазним тестом виявляє основний збудник пептичної виразки шлунку та дванадцятипалої кишки – бактерію Helicobacter pylori.

Підготовка до ФГДС

Фіброгастродуоденоскопія потребує особливої, ретельної підготовки. Вона розпочинається ще за день до процедури. 

Пацієнту рекомендовано зовсім не вечеряти або прийняти легку їжу. Потім, зранку, перед проведенням ФГДС забороняється їсти та пити (навіть воду). В разі вечірнього проведення процедури гастроентеролог дозволяє лише легкий сніданок. Загалом же перед гастроскопією не можна їсти чи пити за 6–7 годин: це пояснюється специфічною, індивідуальною реакцією на роботу гастроскопа.

Якщо пацієнт обрав ФГДС із анестезією, перед дослідженням анестезіолог проводить окрему консультацію з детальними інструкціями.

Як проводиться ФГДС

Пацієнт знаходиться в горизонтальному положенні. Щоб зменшити больові та неприємні відчуття, дозволяється обробити рот та горло пацієнта місцевим анестетиком (лідокаїном). В рот пацієнта вкладають загубник, щоб ротова порожнина залишалася у відкритому положенні. 

Трубку гастроскопа повільними обережними рухами вводять у стравохід через рот і просовують в шлунок та далі. Під час процедури пацієнт має спокійно, повільно дихати та залишатися у повному спокої.

Коли гастроскоп знаходиться у порожнині шлунку, лікар може взяти матеріал для тесту на Helicobacter pylori або для біопсії. Біопсія потрібна для подальшої діагностики на ракове захворювання – цитологію та гістологію. Такий аналіз абсолютно безболісний та не викликає додаткового дискомфорту.

Для того, щоб передбачити злипання травних каналів, під час гастроскопії невеликими порціями подається повітря.

Після забору матеріалу та огляду слизової оболонки гастроскоп витягують і знімають загубник. Вся інформація, отримана під час ФГДС, може записуватися на диск. Це потрібно для подальшого порівняння стану слизової оболонки та спостереженням за динамікою розвитку захворювання та його лікування.

Загалом, гастроскоп знаходиться в організмі пацієнта всього 1,5–2 хвилини, але неприємні відчуття в горлі та роті можуть тривати близько 2–3 годин – це цілком нормально. Щоб їх послабити, не варто їсти, палити та пити в перші години після процедури, також періодично треба полоскати горло.

Пацієнти з наднизьким больовим порогом або психологічними перепонами найчастіше обирають ФГДС під медикаментозною анестезією. В будь-якому разі ФГДС – це метод, який спроможний передбачити виразку або ж виявити її ще на початкових етапах, коли шанси на швидке, безболісне та недороге одужання надзвичайно високі. 

Не варто боятися гастроскопа – це надзвичайно точний, швидкий та доступний спосіб діагностики виразки та гастриту! Інформативне дослідження дасть максимально точний результат!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.92, голосів: 36 )

відгуки




Оксана 13-03-2024 Надзвичайно приємний і людяний лікар. Процедура пройшла відносно безболісніше, ніж очікувалось саме завдяки емпатії лікаря та персоналу.

відділення: Ендоскопія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом