записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Рівненської клініки

Вибрати інше місто
 
Дитячий хірург
  • Лікування короткої вуздечки язика
 

Лікування короткої вуздечки язика

Коротка вуздечка язика у дитини – це дефект ротової порожнини, який призводить до ускладнення рухів язика та інших стоматологічних проблем. Укорочена або неправильно розташована вуздечка язика затруднює процес смоктання у немовлят та формує логопедичні порушення – неправильна вимова деяких звуків, поява різноманітних стоматологічних захворювань, що перешкоджають формуванню правильного прикусу та доповнюються косметологічним дефектом.

 

Лікування короткої вуздечки язика РівнеУ науковій термінології коротка язикова вуздечка має назву ангілоглосія – дефект при народженні, при якому лінгвальна вуздечка в силу недостатньої довжини не може досягати кінчика язика, що обмежує його рухи. Ангілоглосія зустрічається в одному з 1 000 випадків. Медичні дослідження говорять про більшу поширеність цій аномалії у хлопчиків – в три рази частіше, ніж у дівчаток.

 

Розпізнати коротку язикову вуздечку зовсім нескладно – досить подивитися дитині в рот. Існує два способи боротьби з цією проблемою – консервативний спосіб розтягування вуздечки під час виконання дитиною артикуляційних вправ і більш радикальніший метод –френулотомія, тобто хірургічне втручання.

 

Ангілоглосія загрожує такою стоматологічною проблемою, як хронічний періодонтит, порушенням процесу лактації та логопедичними складнощами у більш старшому житті.

Причини короткої вуздечки язика у дитини

Імовірно, 50 % випадків ангілоглосії обумовлені спадковим чинником. До інших причин відносяться різні негативні дії на ембріон у момент закладки щелепно-лицьової системи. Також до причин розвитку ангілоглосії відносять ряд інших негативних чинників під час пренатального розвитку плоду. Проте в даний момент немає конкретних медичних досліджень, які могли б із 100 % точністю спрогнозувати природжену ангілоглосію.

Класифікація типів короткої вуздечки

Залежно від міри вираженості дефектів довжини вуздечки, її розташування у ротовій порожнині та гнучкості кінчика язика, прояви ангілоглосії можуть бути помітнішими або мати сприятливий прогноз зникнення проблеми у міру зростання дитини. У медичному розумінні є декілька варіантів ангілоглосії, кожен з яких вимагає свого терапевтичного підходу:

  • прозора,не щільна по структурі вуздечка, яка не дає язику вільно рухатися в ротовій порожнині;

  • не щільна, коротка вуздечка, яка розташована занадто близько до кінчика язика, за формою нагадує серце;

  • коротка та щільна вуздечка, розташована украй близько до кінчика язика, що обмежує його рухи у роті;

  • коротка вуздечка, що внаслідок зростання з язиком викликає сильний щелепно-лицьовий дефект (може бути окремим симптомом, що зустрічається при синдромі «заячої губи»);

  • вуздечка, що практично зрослася з язиком та обмежує рухи язикового м’яза, є найважчою формою ангілоглосії.

 

Діагностика та лікування короткої вуздечки язика в МЦ «Оксфорд Медікал»

Діагностика та терапія ангілоглосії – це сфера не лише дитячої хірургії. У нашому медичному центрі у лікуванні цієї недуги задіяні неонатологи, педіатри, стоматологи, отоларингологи та логопеди, завдяки чому лікування стає комплексним.

 

До хірургічного шляху у боротьбі з патологіями вуздечки прибігають в тих випадках, коли через порушення рухливості язика новонародженого неможлива лактація або є ризик виникнення серйозних стоматологічних проблем. Інколи проблема вирішується без операції, замінюючись різними артикуляційними вправами, що призводять до розтягання язикової вуздечки. Якщо є можливість порушення прикусу, використовується ортопедична терапія.

 

Процедура розтину вуздечки - френулотомія - абсолютно нешкідлива і проводиться вона без застосування анестезії. Таким чином на організм дитини не виявляється негативна дія від лікарських препаратів, а сам малюк нічого не відчуває, адже в цьому віці на вуздечці ще відсутні нервові закінчення. Після 9-місячного віку френулотомія проводиться під місцевим наркозом, тому краще позбавитися від проблеми якомога раніше.

 

Для запису телефонуйте за номерами телефонів: (067) 840 40 50 і (0362) 40 40 50

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки