Шановні пацієнти! На сайті ведуться технічні роботи, в зв'язку з чим можливі тимчасові перебої в роботі форм зворотного зв'язку. Зв'язатися з нами можна за контактними номерами телефону. Вибачаємося за тимчасові незручності

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Мігрень - хвороба сучасного світу

22.01.2016
image

Мігрень-це одне з найбільш поширених неврологічних захворювань.  Понад у 10% людей трапляються напади мігрені, і лише у частини з них вона є суттєвою медичною проблемою. Частіше зустрічається у жінок. Перші напади мігрені можуть з'являтися вже в дитинстві, найчастіше починаються між 25 та 50 роками життя. Випадки мігрені, яка з'явиться після 50 років життя, вкрай рідкісні і повинні бути предметом особливо ретельної діагностики.

Типовий напад мігрені, як правило, має симптоми, які повторюються щоразу послідовно  (аура, головний біль, інші супутні симптоми), триваючий  від 4 до 72годин. Він може виникнути спонтанно або бути спровокований певними факторами, наприклад, стресом.

МІГРЕНЬ - ПРИЧИНИ

Причина мігрені погано вивчені. Приблизно у половини людей з мігренню зазначається її виникнення також і у інших членів родини. Це одне з непрямих доказів її генетичного походження. Виникнення нападів можливе після провокації зовнішніми факторами, такими, як стрес або деякі продукти (червоне вино, сир, шоколад, кава),зміна  погоди.Вважається, що напад мігрені виникає в результаті постнавантаження, розширення судин головного мозку. Починається він стенозом судин, що викликає короткочасну  ішемію  тканини головного мозку . Найбільш вірогідним чинником, який зумовлює  це звуження- вивільнення із тромбоцитів під впливом різних провокуючих факторів речовини,що називається серотонін. Дана речовина  швидко розпадається, а відсутність її  дії викликає швидке розширення судин і появу головного болю. 

МІГРЕНЬ - СИМПТОМИ

Напад мігрені може виникати як мігрень з аурою(передвісниками) так і без аури.

Аурою називаються перехідні, тривалістю в кілька чи кількадесят хвилин неврологічні симптоми, які, як правило, передують безпосередньо головному болю. Найбільш типова зорова аура, що полягає у виникненні розладів зору у вигляді зірочок або спалахів  світла в полі зору, іноді це ослаблення гостроти зору, іноді аж до повного потемніння.

Аура може приймати також форму інших неврологічних симптомів. Найчастіше це односторонній парез, гіпестезія . Іноді неврологічні симптоми аури можуть зберігатися довше, на протязі всього головного болю, і навіть через кілька днів. Такі випадки, на щастя, дуже рідкісні.

Найбільш поширені симптоми,які виникають на кілька годин раніше нападу  мігрені:

  • зміна настрою,
  • розлади уваги і концентрації,
  • іноді-порушення функції автономної нервової системи( температура тіла, потовиділення ,сечовипускання , дефекація).

ДІАГНОСТИКА МІГРЕНІ

Головний біль може виникнути раптово або поступово наростати протягом години і довше.

Найчастіше напад  починається одностороннім болем у скроневій ділянці, але разом з наростанням його тяжкості поширюється на всю голову.

Іншою, важливою для діагностики, особливістю мігрені є виникнення супутніх симптомів. До них відносяться, перш за все: нудота і блювання, а також підвищена чутливість на світло, звуки та інші подразники.

Нудота, як правило, з'являється  відразу після початку болю. Із-за підвищеної чутливості на подразники хворі воліють перебувати в затишному, темному і тихому приміщенні.

Після припинення нападу мігрені пацієнти  відчувають себе, як правило, втомленими  і сонними.

ЛІКУВАННЯ МІГРЕНІ МАЄ ВКЛЮЧАТИ ТРИ НАПРЯМКИ

Хворий повинен уникати провокуючих факторів .

У більшості людей біль може бути купований  простим  анальгетиком.

Якщо прості анальгетики не є ефективними, рекомендується прийом препаратів, що є похідними алкалоїдів ріжків.


Спасибо!

Благодарим за Ваш запрос. В ближайшее время менеджер свяжется с вами

Оставить сообщение для администрации клиники
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом