(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Як уникнути переохолодження

У холодну пору року тема переохолодження актуальна як ніколи! Як його уникнути й не допустити обмороження треба знати усім без виключення, адже життя може піднести немало сюрпризів.

 

Хороша звичка взимку перед виходом з будинку дивитися на градусник. В той же час думка, що переохолодитися можна тільки при мінусових температурах, хибна – це можливо навіть же при температурі в +10°C, якщо одяг не відповідає погоді.

ПРАВИЛА, ЩО ДОЗВОЛЯЮТЬ ЗАПОБІГТИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЮ

Не пийте на морозі алкоголь – під дією спиртних напоїв людина не відчуває, що їй холодно. Сп'яніння сприяє розширенню судин, внаслідок чого відбувається швидка втрата тепла, але створюється ілюзія, що вам не холодно. Також на морозі не бажано палити, оскільки через звуження судин ризик обмороження й переохолодження зростає. Взимку не треба гуляти хворим, голодним, сильно втомленим або роздягненим, ходити по місту після важких травм.

 

Одяг вільного крою дозволяє повітрю циркулювати й утримувати тепло. З цієї ж причини краще надягти декілька шарів одягу – між ними утворюється повітряний прошарок. Велику увагу варто приділити й взуттю – воно не повинне натирати й давити. Це перші передумови обмороження кінцівок і появи мозолів.

 

У лютий мороз можна взути черевики на розмір більше, покласти всередину втеплену устілку, а замість тонких бавовняних шкарпеток надягти вовняні – так ноги точно не замерзнуть. Рукавички, шарф і шапка – надійні супутники комфортної прогулянки. Якщо ж відправитися гуляти без рукавичок, є усі шанси обморозити пальці рук. За допомогою шарфа можна захистити від холоду не лише шию, але й щоки та підборіддя.

 

У мороз також не треба навантажувати себе важкими сумками – це сприяє перетисканню судин, і як наслідок: погана циркуляція крові та переохолодження. Не треба одягати на вулицю металеві прикраси, зокрема, срібні та золоті – вони сильно охолоджують шкіру. Відкриті ділянки тіла треба змащувати спеціальним кремом. Можна використовувати олії та тваринні жири, але це не зручно. Треба утриматися від нанесення на обличчя зволожуючого крему.

ЯКЩО ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ВЖЕ СТАЛОСЯ

Не знімайте черевики на морозі, навіть якщо ноги сильно замерзли або обморозилися. Пальці розпухнуть, і ви вже не зможете взутися. Важливо не допустити повторного переохолодження місця, що обмерзло – можуть виникнути ускладнення, обмороження більшої міри. А повернувшись додому, перевірте руки, ноги, ніс й інші частини тіла на предмет обмороження.

 

Одне з важливих правил: сильне переохолодження й обмороження не можна пускати на самоплив, інакше може початися гангрена. І як тільки ви помітили переохолодження, треба негайно зайти в тепле місце, щоб відігрітися та оглянути ділянки тіла, що сильно замерзли.

 

Якщо ваш автомобіль заглох у морозний день, краще з нього не виходити, а викликати допомогу по телефону. Замерзлі ноги в жодному разі не треба парити відразу «з порогу», від різкого перепаду температур можна захворіти й зробити тільки гірше. Сухе тепло корисніше.

У будь-якому випадку легше попередити переохолодження, ніж боротися з його наслідками. Почніть турботу про здоров'я із звички одягатися по погоді!


( Рейтинг: 4.85, голосів: 41 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом