(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Причини, стадіі та лікування геморою

Геморой є  судинним захворюванням вен, що розташовані в нижній частині прямої кишки і в анальному каналі. Завданням цих судин є збереження герметичності заднього проходу, особливо це стосується газів. Мають форму виступів слизової оболонки всередину і, в основному, складаються з численних артеріо-венозних з"єднань. Система кінцевих артеріол безпосередньо проходять у вену (без участі капілярів) утворює подушкоподібні судинні порушення у верхній частині анального каналу трохи вище так званої зубчастої лінії. Вони оточені двома круговими м'язами анального сфінктера - внутрішнім і зовнішнім. Ці м'язи довгий час залишаються в стані напруги. Це викликає застій крові в геморої, їх розбухання, щільне прилягання один до одного і підтримання герметичності анального каналу. В ході випорожнення м'язи анального сфінктера розслабляються, і тоді відбувається відтік крові, запасеної в геморої.

Існує безліч причин виникнення геморою – це можуть бути шкідливі звички в харчуванні, малорухливий спосіб життя, або генетична схильність. До виникнення захворювання може сприяти вагітність (однією з причин захворювань майбутніх матерів може бути викликаний зростаючим зародком тиск матки на вени), ожиріння, хвороби анальної області, а також деякі види спорту (верхова їзда, велоспорт тощо)та професій з сидячим способом роботи.

Основним симптомом геморою є кровотеча і відчуття неповного спорожнення кишківника під час випорожнення; іноді виникає свербіж, печіння, рідше біль в області ануса. 

Стадії захворювання діляться на чотири ступені:

I ступінь, коли гемороїдальні вузли невідчутні і не видно зовні анального каналу. Найбільш поширеним їх проявом є періодичні безболісні кровотечі.

При II ступені випадають при спробі деформування, але відступають самі по собі.

При III ступені мають схильність до випадання, крім каналу заднього проходу після спорожнення кишківника і при фізичному навантаженні,не проходячи самостійно. В цій стадії можуть викликати біль, кровотеча, печіння та свербіж.

IV ступінь захворювання характеризується випаданням гемороїдальних вузлів. При цьому вже самі не проходять. Крім того, викликають кровотечу, свербіж і нетримання сечі у жінок.

ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ, АБО ВАРИКОЗНОГО РОЗШИРЕННЯ ВЕН ПРЯМОЇ КИШКИ

Методи, які використовуються для лікування геморою можна розділити як на класичні (хірургічні), так і більш сучасні – інструментальні (наприклад, лазерний метод або за допомогою радіохвиль). При останніх використовується аноскоп, що дозволяє добре оглянути зони уражених гемородіальних вузлів. Процедури зазвичай виконуються в амбулаторних умовах, а їх метою є зменшення або впадання вузлів. Для найбільш поширених інструментальньих методів відносяться склеротерапія, що полягає в введення ін'єкцій в област геморою спеціальної речовини, яка викликає некроз варикозного розширення вен.

В нашому Центрі ми також робимо і лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями, це коли на ніжку гемороїдального вузла надівається кільце з латексу , яке поступово перетискає її і перерізає . Гемороїдальний вузол гине і відокремлюється від слизової оболонки прямої кишки. Через кілька тижнів на місці гемороїдального вузла утворюється сполучна тканина .

Лікування геморою 3-4 стадії потребує більш дієвих лікувальних заходів, часто хірургічних,і яким саме чином в цьому випадку лікуватись,Вам розкаже на прийомі лікар-проктолог.

Але хворобу краще попередити, ніж лікувати, - старайтесь додавати в свій раціон  більше клітковини, харчуватися натуральними продуктами, вести активний спосіб життя, нормалізувати випорожнення, відмовитися від шкідливих звичок. Якщо гемороїдальні вузли все ж збільшилися, потрібно звертатися до лікаря, адже правильне лікування та препарати випише тільки лікар.


( Рейтинг: 4.67, голосів: 30 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом