Аналіз на COVID-19 методом ПЛР доступний в Оксфорд Медікал Рівне
Глюкоза відноситься до моноцукрів і є одним з найважливіших компонентів крові, адже відповідає за велику кількість метаболічних процесів, в тому числі й енергетичний обмін. Завдяки глюкозі відбувається живлення усіх клітин та тканин організму.
В нормі рівень глюкози регулюється гормоном підшлункової залози – інсуліном. Коли рівень глюкози піднімається (це трапляється після прийому їжі), в кров викидається інсулін, завдяки якому глюкоза потрапляє до тканин. Коли підшлункова залоза некоректно функціонує, інсулін виробляється недостатньо, через що виникає голодування організму.
Аналіз на глюкозу в крові здається з діагностичною та профілактичною метою. Для профілактики цукрового діабету варто здавати кров на цукор один раз на рік.
Існують такі групи ризику розвитку цукрового діабету:
люди зі спадковою схильністю;
пацієнти з надлишковою вагою;
люди з ендокринними патологіями.
Якщо ви входите в одну або декілька груп ризику, аналіз на глюкозу в крові рекомендується здавати раз на півроку. Завчасно проведений аналіз допоможе виявити цукровий діабет на перших етапах, коли він легше піддається лікуванню.
З діагностичною метою аналіз призначають при наступній симптоматиці:
постійна сильна спрага;
відчуття пересохлості в роті;
постійна слабкість та нестача енергії;
збільшення об’єму сечі;
поява фурункулів та карбункулів на постійній основі;
свербіння слизових оболонок статевих органів та шкіри.
При наявності одного або декількох симптомів варто звернутися до лікаря, а перед візитом до нього здати кров на цукор.
Аналіз на глюкозу обов’язково проводиться натще, після 8–12 годин голодування. Перед забором матеріалу можна лише випити чистої води без доповнень. Особливих рекомендацій щодо харчування напередодні здачі аналізу немає. Варто харчуватися як зазвичай, без дієт та надмірного споживання певної групи продуктів – в іншому разі аналіз буде абсолютно некоректним і не відображатиме реальну картину стану здоров’я.
Відкласти аналіз варто в період гострих запальних захворювань та критичних станів організму.
Результат лабораторного аналізу готується протягом одного дня. Норма показників залежить від віку та фізіологічного стану. Для дорослих нормальним показником вважається діапазон в 3,5–3,7 ммоль/л, для дітей – 4,2–6,4 ммоль/л, а у людей похилого віку та вагітних жінок цукор крові може складати 3,3–6,5 ммоль/л.
Під час вагітності може виникати особливий вид цукрового діабету – діабет вагітних. Тому до пологів варто здавати цукор кожні 1-2 місяці для більш ефективного контролю.
Результат вище норми називають гіперглікемією, а нижче норми – гіпоглікемією.
Гіперглікемія може бути наслідком таких захворювань, як цукровий діабет, порушення роботи ендокринної системи, патології підшлункової залози, хронічні та гострі хвороби нирок і печінки, геморагічний інсульт, інфаркт. Підвищення рівня глюкози є побічною дією деяких лікарських засобів та наслідком психологічного напруження, сильного стресу, неправильного харчування та паління.
Гіпоглікемія характерна для наступних хвороб та патологічних станів: надмірне виділення інсуліну, передозування інсуліновмісними, антигістамінними, анаболічними препаратами, цироз, карцинома печінки та гепатиту, злоякісні новоутворення наднирників та шлунку, фізичне перенавантаження, лихоманка.
Проводити аналіз на вміст глюкози в крові можна двома методами: за допомогою глюкометра (експрес-аналіз) та безпосередньо в медзакладі. Результати експрес-тесту вважаються попередніми та не є підставою для встановлення діагнозу, але допомагають контролювати рівень цукру в домашніх умовах. Це особливо доречно пацієнтам з цукровим діабетом.
Лабораторний аналіз займає більше часу, але він точніший і дозволяє діагностувати ряд захворювань. Його можна провести в нашому медичному центрі. Цукор крові необхідно контролювати кожному. Вчасно проведене дослідження може позбавити безлічі проблем, вберегти власне здоров’я, а іноді навіть і життя.
Записуйтеся на проведення аналізу у медичному центрі «Оксфорд Медікал Рівне», щоб отримати максимально детальну та точну інформацію щодо роботи власного організму!
відділення: Аналізи
відділення: Аналізи
відділення: Аналізи
відділення: Аналізи
відділення: Аналізи
Акції
м. Рівне, вул. Грушевського, 26
телефон:
0 800 30 40 50
показать - Viber, Telegram
м. Рівне, вул. Коновальця 3
телефон:
0 800 30 40 50
показать - Viber, Telegram
м. Рівне, вул. Київська, 47
телефон:
0 800 30 40 50
показать - Viber, Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом