(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Як вберегтися від коронавірусу

Коронавіруси – це група РНК-геномних вірусів, які дістали назви завдяки особливостям своєї будови. Молекула такого вірусу оточена суперкапсидом із тонкими шпильками й кулястими голівками й на вигляд нагадує корону. Віруси цього типу з’являються в середовищі тварин, але потім можуть передаватися людям і мутувати, стаючи причиною респіраторних і кишкових інфекційних захворювань. 

Звідки взявся коронавірус

Вірус 2019-nCov, який зараз бушує по всьому світу, вперше був виявлений 1 грудня 2019 року в китайському місті Ухань. Перший хворий цього дня був госпіталізований з симптомами пневмонії невідомої етимології. Вже з 10 грудня в місті почалася масова госпіталізація заражених, і вважається, що його джерелом став рибний ринок.

Основні симптоми 

Інкубаційний період для більшості респіраторних інфекцій складає 1–3 дні. Коронавірус же відрізняється тривалішим періодом інкубації. За одними даними – до 14, за іншими – до 28 діб. У цей період людина може не відчувати ніякого погіршення здоров’я. Перші прояви хвороби співпадають із симптомами гострої респіраторної інфекції. Підвищується температура тіла, причому в перші дні хвороби показники можуть бути не дуже високими. З’являється сухий кашель, дискомфортні відчуття при ковтанні, озноб, біль у м’язах і слабкість. 

У деяких пацієнтів можуть запалюватися слизові оболонки очей (кон’юнктивіт), починатися діарея. Тобто на першому етапі можна легко сплутати коронавірус 2019-nCov із ГРВІ (гострою респіраторною вірусною інфекцією). Це пов’язано із однаковими шляхами передачі збудників хвороби. При перебігу хвороби в легкій формі інші симптоми можуть не спостерігатися, а одужання настає як при застуді та грипі – через 7–10 днів. 

Впродовж перших3–4 днів коронавірус знаходиться в порожнині рота або носа. При цьому відчувається сухість у гортані, неприємні відчуття при ковтанні, як при ангіні. Через деякий час вірус потрапляє до трахеї, а потім (на 5–6 день) до легень. Температура різко підвищується, й починається пневмонія.

Важка форма супроводжується високою температурою, яку складно збити, сильним кашлем, ускладненим диханням. Через запалення легень кров погано поступає до них, і починається набряк, людина задихається.

Коронавірус 2019-nCov вражає усі вікові категорії, але найуразливішими стають літні люди у віці від 65 років, що мають поганий імунітет.

Як захиститися від захворювання

Коронавірус передається повітряно-краплинним шляхом. Він потрапляє на слизові оболонки носа, рота, горла й очей. Заразитися можна від хворої людини, наприклад при кашлі з крапельками слини, що розлітаються навкруги. Єдиним порятунком тут стає маска, крізь волокна якої молекули з розміром 400–500 нм просто не можуть проникнути.

Найбільша вірогідність заразитися – через дотики зараженої людини або через предмет, якого він торкався за декілька секунд до вас. В ході досліджень китайськими вченими було встановлено, що вірус здатен жити на поверхнях (металеві ручки, поручні, тканина одягу) до 12 годин. Досить торкнутися рукою обличчя (ніс, рот, очі), й вірус проникає всередину організму.

Щоб мінімізувати ризик зараження, рекомендується пити якомога більше води. З рідиною вірус, що потрапив на слизову оболонку рота або горла, змиється в стравохід і шлунок, де кислоти його знищать.

Також встановлено, що коронавірус руйнується під впливом високої температури. Вже при 26–27 градусах вище нуля він гине. Тому рекомендується вживати гарячі напої.

Додаткові заходи особистої безпеки

Уникайте відвідування місць скупчення людей, при необхідності присутності серед них (транспорт, магазин) застосовуйте захисну медичну маску, але пам’ятайте, що її треба міняти щодня. Повернувшись додому, міняйте одяг і мийте руки протягом мінімум 20 секунд – з милом і бажано під гарячою водою, обробляйте руки дезінфекційними розчинами.

Частіше провітрюйте приміщення, щодня проводьте вологе прибирання із застосуванням засобів дезінфекції. Пийте якомога більше рідини, краще – гарячих напоїв. Також можна умиватися і полоскати рот і горло, якщо контактуєте з людьми. І найголовніше – не панікувати: штам вірусу 2019-nCov хоча й небезпечний, проте існують й куди страшніші захворювання, що забрали куди більше життів.

Вчені всього світу займаються розробкою вакцини і разом з великою кількістю смертей (в основному серед першої хвилі хворих та серед літніх людей), є й величезна кількість тих, хто одужав, а також тих, у кого захворювання пройшло в легкій формі. Просто пам’ятайте вищеперелічені рекомендації, уникайте людних місць й дотримуйтеся правил особистої гігієни!


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом