(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

ГРВІ та грип: сезонність захворювань

Щорічно близько 20–25 мільйонів українців хворіють на застуду, бронхіт, грип й інші респіраторно-вірусні захворювання. Приблизно кожен третій з них хворіє на ГРВІ кілька разів на рік – ранньої весни та осені, в період новорічних свят, на літньому відпочинку або в сезон дощової та холодної погоди, що традиційно починається в жовтні-листопаді.

Попри те, що застуда, так само як і більшість інших ГРВІ, вважаються нешкідливою хворобою, яка «проходить сама» від гарячого чаю та примітивних ліків, в сучасній медицині такі захворювання відносять до сезонних. На які місяці в році доводиться пік респіраторних хвороб, коли варто робити профілактику і як узабезпечити себе?

ГРВІ: початкові ознаки захворювання

Абревіатура ГРВІ (не плутати з ГРЗ!) розшифровується як гостра респіраторна вірусна інфекція. До цієї групи відносяться відразу декілька гострих хвороб органів дихання, що мають єдиний збудник – пневмнотропні віруси.

Бактерії таких вірусів відрізняються підвищеною «живучістю», через що заразитися на ГРВІ можна при поїздці поряд із хворим в громадському транспорті, при тривалій розмові, у будь-якому закритому приміщенні або при тісному контакті (наприклад, поцілунку).

Інкубаційний період (час від моменту зараження до появи перших ознак хвороби і погіршення самопочуття) може складати від декількох годин при грипі до 5–7 днів. Небезпека ГРВІ для оточення полягає в тому, що хворий стає носієм і розповсюджувачем вірусу із самого початку, коли його бактерії потрапляють в організм.

Основні симптоми і тривалість хвороби

Основними ознаками зараження є:

  • помірно виражені симптоми загальної інтоксикації;
  • слабкість, млявість, погіршення самопочуття;
  • сильні виділення з носа, різкий біль у горлі;
  • кашель і нежить з першого дня хвороби;
  • почервоніння очних яблук;
  • періодичний або постійний головний біль.

При належному лікуванні (прийом медичних препаратів, знеболюючих і жарознижуючих ліків), ГРВІ проходить відносно швидко, від 3–4 до 7–10 днів. Загальний час втрати працездатності хворого – не більше двох тижнів навіть при захворюванні грипом. Проте постільний режим, належний догляд і прийом медикаментів тут обов’язковий!

Сезонність захворювань ГРВІ в Україні

Найчастіше люди хворіють на гострі респіраторно-вірусні захворювання в сезон мокрої і холодної погоди: кінець лютого – початок березня, середина та кінець осені, перші тижні зими, коли дощі змінюються снігом і стабільними заморозками.

Така сезонність пояснюється досить просто. По-перше, при мокрій і холодній погоді (наприклад, при проливному осінньому дощі) одяг і взуття людей практично завжди намокають, що призводить до різкого переохолодження організму. Ослаблений імунітет людини куди «відкритіший» для вірусів, що викликають ГРВІ, ніж у літній період.

По-друге, на осінь і весну доводиться куди більше масових заходів у закритих тісних приміщеннях – наприклад, лекції в університеті, зайняття в школах і дитячих садах. Ці чинники стають причинами куди більшої кількості заражень, а холодна і мокра погода стає «каталізатором» збільшення випадків захворювань у людей різного віку.

При виявленні перших симптомів ГРВІ слід звертатися до терапевта – самостійно лікувати хворобу не рекомендується. Болить голова, очі неприродньо почервоніли, відчувається характерний біль за грудиною або в горлі?


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом