(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
Укр
Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Алергічні реакції організму на анестетики. Анафілактичний шок

Сучасна медична статистика свідчить, що близько 7 % пацієнтів мають часткову або повну алергію на місцеву анестезію (анестетики). Відторгнення організму викликають не самі ін’єкції, а хімічні речовини, що входять до складу тієї чи іншої анестезії.

Парадоксально, але навіть найбезпечніший і поширеніший лідокаїн може викликати серйозну алергічну реакцію у окремої категорії людей, виявити яку можна лише експериментальним шляхом. Йдеться про кропив’янку, різні дерматологічні висипання, критичне погіршення самопочуття й навіть ризик появи анафілактичного шоку.

Причина виникнення алергічної реакції

Розпізнати алергічну реакцію на нешкідливий анестетик, який успішно використовують тисячі лікарів по всьому світу, досить просто. Проте спочатку треба розібратися з природою самої проблеми, адже у більшості людей місцева анестезія не викликає ніяких негативних наслідків і відторгнення імунної системи.

Будь-яка анестетична речовина – це, по суті, подразник для організму. Найчастіше організм успішно бореться із введеним дозуванням, проте в деяких випадках відбувається сенсибілізація, через яку імунна система починає сприймати анестетик як серйозний подразник. При подальших «знайомствах» із препаратом організм прискорено виробляє антитіла, а ознаки алергії проявляються на різних частинах тіла: шкірі, носоглотці, слизовій оболонці, на поверхні бронхів і легенях.

Симптоми алергії на анестетики

Найчастіше алергія на анестезійні препарати проявляється наступними реакціями:

  • дерматит в різній формі – почервоніння, лущення, погіршення тонусу шкіри;

  • кропив’янка, при якій розміри, характер і загальна кількість пухирів можуть варіюватися;

  • алергічний рінокон’юктівіт з сильними виділеннями з носа і очей;

  • бронхоспазми, характер яких схожий з різкими нападами бронхіальної астми;

  • набряк Квінке, що з’являється услід за кропив’янкою;

  • різкий напад анафілактичного шоку.

Кращий (а іноді – і єдиний) спосіб перевірити реакцію організму пацієнта на лідокаїн й інші засоби місцевої анестезії – це проба, що виконується за допомогою підшкірної ін’єкції мікродозування речовини (не більше 0,1 мл).

Перша допомога при анафілактичному шоці

Анафілактичний шок – це алергічна реакція організму на введений препарат, яка характеризується станом підвищеної чутливості організму. Ця реакція небезпечна ризиком летального випадку за відсутності негайної медичної допомоги: згідно лікарської статистики, гострий напад анафілактичного шоку як одного з видів лікарської алергії має 5–10 % випадків раптової смерті пацієнта.

Анафілактичний шок трапляється в 0,03–0,05 % випадків введення анестетиків, проте такий ризик є, і він реальний. Існує відсоток людей у яких проба не викликає будь-якої реакції, або ж має запізнілу дію. Тому, нажаль від анафіласії не застрахована жодна людина.

Лікарі медичного центру Оксфорд Медікал теоретично та практично підготовлені для надання невідкладної медичної допомоги при різних станах. 

Наші кабінети обладнані сучасним устаткуванням для діагностики стану здоров’я а також усіма необхідними медикаментами і засобами для екстреного лікування і виведення пацієнта з шокового стану.


( Рейтинг: 5.00, голосів: 1 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом