записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Ви знаходитесь на сайті Рівненської клініки

Вибрати інше місто

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок
 

УЗД вагітних

Ультразвукове дослідження (УЗД) – один з найбільш інформативних і надійних методів пренатальної діагностики. Скринінговий ембріональний перегляд є важливим способом дослідження протікання вагітності та виявлення патологій внутрішньоутробного розвитку плоду. Окрім цього, якщо патологія все ж підтвердиться, лікарі мають можливість оцінити ризик майбутніх ускладнень під час пологів та визначитися з методами лікування після народження малюка.

 

УЗД вагітних РівнеДо безперечних плюсів УЗД можна віднести його неінвазивність – під час скринінгу шкірні покриви та слизові оболонки організму не ушкоджуються. Процедура УЗД абсолютно безболісна та проводиться за допомогою спеціального датчика, який дозволяє досліджувати плід і ембріональні структури без використання хірургічних інструментів.

 

Учені стверджують, що не існує науково обґрунтованих доказів негативної дії ультразвуку на організм і зростаючі клітини. Крім того, процедура УЗД досить короткочасна й використовується у всьому світі вже більше 50 років.

Для чого роблять УЗД?

УЗД призначають не лише для того, щоб батьки могли виявити стать ще не народженої дитини, а в першу чергу для виключення можливих пренатальних відхилень.

 

При нормальному протіканні вагітності жінці належить пройти процедуру ультразвукового обстеження три рази, і кожен з цих етапів пов’язаний з різними медичними цілями. Головні завдання УЗД – відстеження динаміки розвитку плоду, своєчасне виявлення патологій та профілактика переривання вагітності.

Терміни проведення планового УЗД вагітних в МЦ «Оксфорд Медікал»

Графік проведення планового ультразвукового обстеження затверджений Всесвітньою організацією охорони здоров’я. У нашому медичному центрі також дотримуються саме цього графіку.

 

Перше обстеження проводять на 10 – 14 тижні. Це дає лікареві необхідну інформацію про організм матері, термін вагітності й кількість плодів. За допомогою УЗД фахівець має можливість виключити хромосомні аномалії та найбільш складні вади розвитку ембріона.

 

Друге УЗД проводиться на 18 – 22 тижні. Це дуже важливий етап для остаточного розуміння, чи існує ризик патологій розвитку плоду. Найбільш інформативні в цей період показники центральної нервової та серцево-судинної системи малюка.

 

Остання, третя планова діагностика за допомогою УЗД проводиться на 30 – 34 тижні вагітності. На цьому етапі діагностується кількість навколоплідних вод, стан плаценти, визначається вага дитини, а також її внутрішньоутробне положення. Окрім цього, скринінгове обстеження на пізніх термінах дозволяє діагностувати такі аномалії розвитку плоду, які неможливо було підтвердити раніше.

 

Коли лікар може призначити додаткову УЗ-діагностику:

  • при підозрі на позаматкову вагітність або таку, що не розвивається;

  • при раптовій матковій кровотечі;

  • при сильному болі, що локалізується внизу живота;

  • при перенесених раніше викиднях;

  • якщо вагітність настала із застосуванням репродуктивних технологій, таких як АЧ;

  • аномалії розвитку плоду під час попередніх вагітностей;

  • за наявності у жінки хронічних захворювань, які можуть вплинути на вагітність;

  • при випадковій дії на матір патогенних чинників, таких як радіаційне випромінювання, перенесені під час вагітності інфекції, застосування гормональних препаратів у великій кількості тощо;

  • якщо у матері спостерігається підвищений артеріальний тиск, порушення роботи нирок, трапляється сильна набряклість;

  • багатоплідна вагітність.

Незважаючи на безпеку ультразвукового дослідження, проведеного в режимі невеликої потужності, проводиться воно має тільки за свідченнями лікаря і під строгим медичним контролем. Тому при призначенні будь-яких процедур під час вагітності, лікар повинен керуватися принципом ALARA, тобто, «так низько, як розумно досяжно» і використати виключно такі діагностичні методики, в яких досяг максимальної професійної компетентності, а також в тих випадках, коли користь від їх застосування перевищує шкоду.

 

Для запису телефонуйте за номерами телефонів: (067) 840 40 50 і (0362) 40 40 50

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки