записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок

Первинний прийом гінеколога + відеокольпоскопія 300 грн

Ви знаходитесь на сайті Рівненської клініки

Вибрати інше місто
 

Лікування подагри

Подагра – метаболічне порушення білкового обміну в організмі. Розвиток подагри провокує підвищений рівень сечової кислоти в крові. Кристали уратів відкладаються в суглобах і внутрішніх органах. Цей процес у результаті призводить до руйнування суглоба, ниркової недостатності та нефропатії. Хвороба вражає будь-яку людину, але найчастіше діагностується у чоловіків старше 40 років.

Причини захворювання

Лікування подагри Оксфорд МедікалДо збільшення сечової кислоти в організмі супроводять такі причини:

 • вживання великої кількості м’яса, жирної риби та алкоголю;

 • цукровий діабет;

 • гіпертонія;

 • артеріосклероз;

 • вживання деяких ліків;

 • спадковість.

Класифікація та ознаки подагри

Залежно від тривалості й тяжкості захворювання подагра буває гострої та хронічної форми.

Гостра подагра характеризується больовими нападами в нічний час. Пацієнти скаржаться на біль біля великого пальця стопи, гомілковостопного або колінного суглоба. З’являється припухлість у місці ураження, почервоніння та місцеве підвищення температури. Вдень больові відчуття слабшають, а на ніч знов посилюються. Такий напад доповнюється лихоманкою та прискореним серцебиттям.

 

Хронічна форма подагри розвивається, якщо не лікувати початкові симптоми захворювання. У таких випадках кристали солей сечовини скупчуються в суглобах у вигляді подагричних тофусів. Хворий може помітити на суглобах появу опуклих наростів. Виникає скутість у рухах, сильний біль, хрускіт. Зазвичай хронічна подагра стає причиною запального процесу, порушення роботи нирок і подагричного нефриту. 40 % хворих подагрою скаржаться на сечокам’яну хворобу.

 

Симптоми захворювання не можна ігнорувати!

Діагностика патології

Встановити точний діагноз може ревматолог на підставі таких методів дослідження:

 • загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;

 • біохімічний аналіз;

 • рентгенографія суглобів;

 • аналіз синовіальної рідини;

 • УЗД нирок;

 • пункція суглоба.

Правильно встановити діагноз лікар може тільки за результатами вищепереліченого дослідження. При нападі подагри у хворого аналіз крові показує підвищений рівень сечової кислоти, ШОЕ, відбувається порушення в лейкоцитарній формулі.

Лікування подагри

Щоб зменшувати кількість формування сечової кислоти в організмі, пацієнтові призначається дієта з виключенням м’яса, жирних сортів риби, ковбас, м’ясних бульйонів, бобових, грибів і алкоголю. Також слід обмежити споживання солі й збільшити кількість уживаної води, до 2 – 3 літрів на добу.

 

У ревматології, окрім дієти, виписуються ліки для зменшення рівня сечової кислоти, протизапальні та знеболюючі. Препарати лікар підбирає, враховуючи стан здоров’я пацієнта й тяжкість захворювання. Деякі ліки слід вживати довічно, щоб запобігти ризику ураження усіх суглобів. Як доповнення до прийому препаратів рекомендується фізіотерапія.

 

Хірургічне втручання проводиться тільки в задавнених випадках. Виконується пункціонна евакуація, щоб повернути пацієнтові можливість жити нормальним життям.

Спираючись на результати діагностики, лікарі медичного центру Оксфорд Медікал призначать індивідуальне лікування. Після цього фахівець дасть рекомендації з приводу корекції образу життя, щоб захворювання більше не повернулося. Це стосується контролю маси тіла, а також дотримання дієти, водного режиму та спорту.

Телефон 0678404050 та 0362404050

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки