записатися на прийом
Задайте питання

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Передзвоніть мені

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

записатися на прийом

Заповніть всі поля, і ми зв'яжемося з вами в самий найближчий час

Вы не ввели код Неправильный код

Приватні клініки «Оксфорд Медікал»

(0362) 40 40 50
Замовити зворотній дзвінок

Ви знаходитесь на сайті Рівненської клініки

Вибрати інше місто
 

Лікування подагри

Подагра – метаболічне порушення білкового обміну в організмі. Розвиток подагри провокує підвищений рівень сечової кислоти в крові. Кристали уратів відкладаються в суглобах і внутрішніх органах. Цей процес у результаті призводить до руйнування суглоба, ниркової недостатності та нефропатії. Хвороба вражає будь-яку людину, але найчастіше діагностується у чоловіків старше 40 років.

Причини захворювання

Лікування подагри Оксфорд МедікалДо збільшення сечової кислоти в організмі супроводять такі причини:

 • вживання великої кількості м’яса, жирної риби та алкоголю;

 • цукровий діабет;

 • гіпертонія;

 • артеріосклероз;

 • вживання деяких ліків;

 • спадковість.

Класифікація та ознаки подагри

Залежно від тривалості й тяжкості захворювання подагра буває гострої та хронічної форми.

Гостра подагра характеризується больовими нападами в нічний час. Пацієнти скаржаться на біль біля великого пальця стопи, гомілковостопного або колінного суглоба. З’являється припухлість у місці ураження, почервоніння та місцеве підвищення температури. Вдень больові відчуття слабшають, а на ніч знов посилюються. Такий напад доповнюється лихоманкою та прискореним серцебиттям.

 

Хронічна форма подагри розвивається, якщо не лікувати початкові симптоми захворювання. У таких випадках кристали солей сечовини скупчуються в суглобах у вигляді подагричних тофусів. Хворий може помітити на суглобах появу опуклих наростів. Виникає скутість у рухах, сильний біль, хрускіт. Зазвичай хронічна подагра стає причиною запального процесу, порушення роботи нирок і подагричного нефриту. 40 % хворих подагрою скаржаться на сечокам’яну хворобу.

 

Симптоми захворювання не можна ігнорувати!

Діагностика патології

Встановити точний діагноз може ревматолог на підставі таких методів дослідження:

 • загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;

 • біохімічний аналіз;

 • рентгенографія суглобів;

 • аналіз синовіальної рідини;

 • УЗД нирок;

 • пункція суглоба.

Правильно встановити діагноз лікар може тільки за результатами вищепереліченого дослідження. При нападі подагри у хворого аналіз крові показує підвищений рівень сечової кислоти, ШОЕ, відбувається порушення в лейкоцитарній формулі.

Лікування подагри

Щоб зменшувати кількість формування сечової кислоти в організмі, пацієнтові призначається дієта з виключенням м’яса, жирних сортів риби, ковбас, м’ясних бульйонів, бобових, грибів і алкоголю. Також слід обмежити споживання солі й збільшити кількість уживаної води, до 2 – 3 літрів на добу.

 

У ревматології, окрім дієти, виписуються ліки для зменшення рівня сечової кислоти, протизапальні та знеболюючі. Препарати лікар підбирає, враховуючи стан здоров’я пацієнта й тяжкість захворювання. Деякі ліки слід вживати довічно, щоб запобігти ризику ураження усіх суглобів. Як доповнення до прийому препаратів рекомендується фізіотерапія.

 

Хірургічне втручання проводиться тільки в задавнених випадках. Виконується пункціонна евакуація, щоб повернути пацієнтові можливість жити нормальним життям.

Спираючись на результати діагностики, лікарі медичного центру Оксфорд Медікал призначать індивідуальне лікування. Після цього фахівець дасть рекомендації з приводу корекції образу життя, щоб захворювання більше не повернулося. Це стосується контролю маси тіла, а також дотримання дієти, водного режиму та спорту.

Телефон 0678404050 та 0362404050

 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв'яжіться з нами зручним для вас способом

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Дякуємо!

Дякуюємо Вам за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв\'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки